PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka silecek ve Buğu çözücü arızası

ygttt54
12/12/2012, 10:57
Arkadaşlar bir kaç günden beri aracımın arka tarafında bir sürü sorunlar oluştu ilk başta arka silecek düzgün çalışmamaya başladı ortada veya her hangi bir yerde takılıp kalıyor birkaç saniye sonra tekrar çalışyor fakat yine alakasız bi yerde takılıyor. neyse bunu geçelim malum havalar soğuk aynaların iyi gözükmesi için, ayna ısıtma ve arka cam buğu çözücü tuşuna bastım fakat aynaların buğusu çözüldü arka camın ki hiçbir şekilde çalışmadı + dün işten eve dönerken parke taşlı dik rampa bir yoldan çıkarken göstergelerde kırmızı bir ışık verdi uyarı sesi ve uyarı mesajı gelmedi ışığın geldiği yer kapı açık ışığının olduğu yer o bölgede dualogic vites ışığı ve kapı açma ışığından başka bir şey yok eve geldim dedim bagajdamı bir sorun var acaba bagajı açtım bagaj ışığı yanmıyor dedim birden kendi kendine oda yandı sonra söndü sonra tekrar yandı durum bu servise götürcem muhasebeciyim malum yıl sonu zerre vaktim yok tek korkum arka farların ve fren lambalarının yanmamaya başlaması acil yardımlarınızı bekliyorum

rockforever
12/12/2012, 12:11
Basit bir elektriksel arızaya benziyor servis yolu görülüyor

M@GIC
12/12/2012, 13:51
elekrikse bi sorun ilk önce akü kutupbaşlarının gevşeklik ve oksitlenme yapmışmı onun kontrol etmek gerek.
Havalarında soğumasıyla akü yeteri kadar şarj olamadığı için gücü düşmüştür ve sorun yaşamaktasın. bunları halledersen sorunun çözülür.

ygttt54
12/12/2012, 13:55
aküye baktım yemyeşildi ama oksitlenme var mı hiç dikkat etmedim bi deneyim eve gidince

ygttt54
13/12/2012, 09:47
arabayı dün götürdüm arkada bagaja giden tesisatta muhtemelen oksitlenme olmuştur dedi ama uzun süreceği için bırakmadım araba şuan çok eğlenceli iç ışık korku filmlerinde ki gibi yanıp yanıp sönüyor bagaj ışığıda dahil, konsoldaki uyarı lambaları habire yanıyor kapılar kapalı bagajda kapalı ama hep kapı açık gösteriyor lambaların hepsi yanıyor ama patlak ampül var diyor bu bu uyarı ışıkları yanıp yanıp sönüyor sürekli bir uyarı sesi arabanın içi çok renkli oldu, canlı oldu seviyorum seni punto monotonlaşan hayatıma renk katıyosun :D

iris19
14/12/2012, 23:23
bagaja diden sol üst köşedeki lastiğin içindeki kablolar kopmuştur

musicdanger
16/12/2012, 05:34
arabayı dün götürdüm arkada bagaja giden tesisatta muhtemelen oksitlenme olmuştur dedi ama uzun süreceği için bırakmadım araba şuan çok eğlenceli iç ışık korku filmlerinde ki gibi yanıp yanıp sönüyor bagaj ışığıda dahil, konsoldaki uyarı lambaları habire yanıyor kapılar kapalı bagajda kapalı ama hep kapı açık gösteriyor lambaların hepsi yanıyor ama patlak ampül var diyor bu bu uyarı ışıkları yanıp yanıp sönüyor sürekli bir uyarı sesi arabanın içi çok renkli oldu, canlı oldu seviyorum seni punto monotonlaşan hayatıma renk katıyosun :D

:) Alemsin....Bence vakit geçirmeden baktır sakat bir durum oluşmadan..Beyine vs zarar gelmez inşallah ....