PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lassa iceways mi? petlas snow master mi?

x-ray
08/12/2012, 15:23
selamün aleyküm...

bu 2 lastik arasında tercih yapmak istiyorum. özellikle lassa iceways hakkında bilgisi olan varsa çok faydalı olur. şu an lassa iceways alma fikrim daha baskın ancak kesinlikle teknik bilgi yada tecrübem yok.
fiyat bakımından petlas; lastik başına 10tl ucuza geliyor. 4 tanede 40tl daha uygun. ancak ben kalite, yol tutuşu ve ömür bakımından hangisi daha iyidir onu öğrenmek istiyorum.
ilginize şimdiden teşekkür ederim.

x-ray
08/12/2012, 22:43
hiç fikri olan yok mu arkadaşlar.

mehmetvyz
08/12/2012, 23:22
Aleyküm selam, Petlas kullanıyorum, aracımın limitlerini zorlamıyorum, sakin kullanırım, geçen yıl takmıştım, bu ikinci yılı, dört tane saç jant da almıştım, mart sonunda çıkarmıştım herhangi bir problem herhangi bir zorlukta yaşmadım :) memnunum, tafsiye ederim, çok fazla düşünmenize gerek yok bence hangisini içinize sinerse onu alın

bvulgari
08/12/2012, 23:31
İlk bakışta lassa buzlu yollar, petlas karlı yollar için olduğu izlenimi veriyor isimlerinin etkisiyle. Bana kalırsa Lassa daha kalitelidir fakat ben yerli malı kullanmak istiyorum diye düşünenler için petlas da iyi bir seçim olabilir.

x-ray
09/12/2012, 12:29
Aleyküm selam, Petlas kullanıyorum, aracımın limitlerini zorlamıyorum, sakin kullanırım, geçen yıl takmıştım, bu ikinci yılı, dört tane saç jant da almıştım, mart sonunda çıkarmıştım herhangi bir problem herhangi bir zorlukta yaşmadım :) memnunum, tafsiye ederim, çok fazla düşünmenize gerek yok bence hangisini içinize sinerse onu alın

İlk bakışta lassa buzlu yollar, petlas karlı yollar için olduğu izlenimi veriyor isimlerinin etkisiyle. Bana kalırsa Lassa daha kalitelidir fakat ben yerli malı kullanmak istiyorum diye düşünenler için petlas da iyi bir seçim olabilir.

Aslında yerli malı düşüncesiyle petlas almak istiyorum. internette ve çevremde kullananlar petlası sorun yaşamadan kullandıklarını söylüyorlar. kalite anlamında kötüleyen görmedim. şimdilik petlası tercih edebilirim. bakalım bir-iki güne almayı planlıyorum.
Görüşleriniz için teşekkür ederim.

Engin_T
09/12/2012, 13:07
Bende petlas diyorum

uLTRa GP
09/12/2012, 13:10
Petlas snow master kullanıyorum 2 senedir.Kesinlikle tavsiye ederim.

Ademirtas
09/12/2012, 13:19
Merhaba,

ben ikisinide kullanmıyorum.. goodyear ug8 kullanıyorum , dilerseniz bunada bir göz atın iki aracım içinde bunu aldım. Çok başarılı bir lastik.

x-ray
09/12/2012, 14:36
Merhaba,

ben ikisinide kullanmıyorum.. goodyear ug8 kullanıyorum , dilerseniz bunada bir göz atın iki aracım içinde bunu aldım. Çok başarılı bir lastik.

ug8 için bulunduğum yerde en düşük 155tl fiyat verdiler, balanssız. petlas için 125-130tl balanssız. iceways için 145tl sökme takma ve balans dahil. ug8 öven çok yazı gördüm ancak fiyat olarak petlas ve lassa daha uygun geldi.

Ademirtas
09/12/2012, 14:46
Evet fiyat olarak diğerlerine göre pahalılar , hele birde 195/55 ise :) ancak diğer lastikleri denemediğim için açıkcası bilmiyorum nasıl olduklarını, sadece size bir öneride bulunmak amaçlı söyledim.

halils2
09/12/2012, 14:59
starmaxx kullanıyorum petlasın malıymış tavsiye ederim sessiz bir lastik yol tutuşu da iyidir.

x-ray
09/12/2012, 15:52
starmaxx kullanıyorum petlasın malıymış tavsiye ederim sessiz bir lastik yol tutuşu da iyidir.

burada sorduğum bayilerden hiç biri bu markanın ismini söylemedi ama aklımda olsun, denk gelirse değerlendireyim.

emrgnc
09/12/2012, 16:10
bende petlascıyım tavsiye ederim, 2 senedir bi sıkıntı çıkarmadı şükür

x-ray
09/12/2012, 19:15
arkadaşlar eğer bulabilirsem petlas almayı düşünüyorum. bugün bayiyi aradım petlas yok dedi. bakalım kısmet artık.
fikir belirten herkese teşekkür ederim.

EvoKoray
09/12/2012, 19:18
Şirket arabası Dacia Sandero babam kullanıyor Petlas Snow Master taktırdı 1,5 ay önce , takur tukur ses yapmıyor çok sert değil yol tutuşuda güzel frenlemede bi sıkıntı yaşamadık şimdiye kadar güzel lastik tavsiye ediyoruz :) , yakıt tüketim 4.8 (1.5dci 70)

x-ray
09/12/2012, 19:26
Şirket arabası Dacia Sandero babam kullanıyor Petlas Snow Master taktırdı 1,5 ay önce , takur tukur ses yapmıyor çok sert değil yol tutuşuda güzel frenlemede bi sıkıntı yaşamadık şimdiye kadar güzel lastik tavsiye ediyoruz :) , yakıt tüketim 4.8 (1.5dci 70)

bilgiler için teşekkür ederim. her türlü niteliğine bakınca petlas en mantıklı seçim gibi duruyor. sanırım bu sebeple de bizim petlas bayisinde lastik kalmamış :D

Scottie
09/12/2012, 22:29
lassa snoways aldım... 125 tl tanesi... 195 65 15... yüksek hızlarda ses yapıyor... ve yakıt tüketimi biraz arttı... petlas hakkında bilgim yok....

x-ray
10/12/2012, 10:42
lassa snoways aldım... 125 tl tanesi... 195 65 15... yüksek hızlarda ses yapıyor... ve yakıt tüketimi biraz arttı... petlas hakkında bilgim yok....

sağol hemşerim, snowways kalmamış lassa bayisinde. birde ben geç kaldım lastik almak için sanırım fiyatlar artmış biraz. snowways era ya 140 demişti bayi 10-15 gün önce. şimdi kalmamış, elinde iceways varmış. bu başlığı da o yüzden açtım zaten. snowways olmadığı için. iliginize teşekkürler.

AYTEK AYDIN
10/12/2012, 16:21
bende bu sene petlas aldım.şimdilik güzel karda nasıl olacak bakalım.