PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım Dualogic vites arızası

jantiboy
06/12/2012, 21:52
Merhaba Arkadaşlar ;

Aracım 2007 model gp triptonic vites ve vites arıza yaptı manueldeyken vitesi 3 e kadar atabiliyosun ama 4.vitesi görmüyor uyarı sesi veriyor . otomatige aldıgımda ise hiç işlem yapmıyor yani devir zamanı geldiginde vitesi yükseltmiyor bende aldım sanayide servise goturdum ilgilenen adam beyinde sorun var degişmesi gerekiyor ve bana 2.el bi beyin 1000 tl oldugunu soyledi bende yaptırmadım arabamı geri aldım ne yapmam gerekiyor nereye gidebilirim yada nasıl bu sorunu çozerim ne olursun bana yardım edinnn :(

seastar1905
06/12/2012, 22:26
geçmiş olsun.istanbulun nersındesin hocam.

jantiboy
06/12/2012, 22:28
Tsk ederim kartal ilçesindenim

M@GIC
06/12/2012, 22:28
sorun beyindeyse sonu bol sıfırlı rakamlara kendini hazırlamalısın. başka bir kaç ustaya da danışmanı öneririm, tek yerle kalmak pekte sağlıklı değil. fazlada bi şey bilmeden yorum yapmak istemiyorum. geçmiş olsun

seastar1905
06/12/2012, 22:30
baya uzakmıssın mecidiyeköy taraflarına yolun düşerse bizim ustaya gösterelim istersen belki bir yol gösterir yada gercekten beyin arızası ise fiyat alırız.

jantiboy
06/12/2012, 22:32
Tsk ederiim suan baska bir usta bakıyor bakalım ne olucak haberleşiriz o zaman .

seastar1905
06/12/2012, 22:34
inşallah büyük bir sorun yoktur.ok haberleşiriz

dicaser
06/12/2012, 23:22
aracınızı Küçükyalı birmota götürün makinaya bi sokunlar orada anlaşılır sorunun nereden kaynaklandığı.. 4.vitese geçmiyorsa 2 seçenek var ya beyin hatalı yada 4. vitesin üzerine kulakçık kapandı ve orada kaldı , eskiden genelde geri viteslerde kalırdı ama sizinki biraz garip olmuş umarım ufak bişeydir , eğer kulakçıksa 150 lira gibi bi rakam ama eğer beyinse ozaman kötü..

jantiboy
06/12/2012, 23:28
ama şoyle birsey var mesela 3.viteste gidiyorum hızlıca sonrasıda aracı boşa alıp tekrar vitese alıyorum ve 4.vitesi ve 5.vitesi goruyor . Fiat servisinden geldiler baktılar beyin dediler . 2.el beyinde 1000 tl falan dedi sanayideki adamda acaba ben kendim nasıl bulabilirim bilginiz varmı ?

dicaser
06/12/2012, 23:49
ama şoyle birsey var mesela 3.viteste gidiyorum hızlıca sonrasıda aracı boşa alıp tekrar vitese alıyorum ve 4.vitesi ve 5.vitesi goruyor . Fiat servisinden geldiler baktılar beyin dediler . 2.el beyinde 1000 tl falan dedi sanayideki adamda acaba ben kendim nasıl bulabilirim bilginiz varmı ?
ozaman beyindendir büyük ihtimal , çünkü kulakçık yolunu kapatsa bidaha açılmaz hiç geçmez vites..

comanchee
07/12/2012, 16:51
şanzuman yağına vs.baktırmak lazım ustaların çoğu para kazanmak adına beyin diyerek kestirip atıyorlar baktırmak lazım

japon07
07/12/2012, 17:57
Tecrube etmis biri olarak tavsiyem arabani satman.. Bu kucuk gibi gozuken sorun ilerde buyuk sorunlara gebe ne yazikki.

emresahin83
08/12/2012, 18:51
hidrolik yağını kontrol edin, eksilmişse fulleyin 1-2 hafta sonra bakın azalma varsa robottadır sıkıntı

celenlee
08/12/2012, 22:55
hidrolik yağını kontrol edin, eksilmişse fulleyin 1-2 hafta sonra bakın azalma varsa robottadır sıkıntı

Robotun hidrolik yağı kolayca kontrol edilebilir bir yerde mi ki acep?
Kendimiz kontrol edebilir miyiz?

oytuneymen
09/12/2012, 13:37
bence fren müşüründen daha önceki aracımdan biliyorum aynı sorunu yasadım müşür arızalı oldugu için vites yükseltmeye izin vermiyor aracın beyni 130 tl ye servis değiştirdi 3 ay falan önce ayrıca araba rölantide calışır vaziyette dururken dikkatimi cekmişti arac içinde kimse yok sanki biri frene basıyor gibi fren lambaları yanıp sönüyordu fren müşürü arızalı oldugundan arac beyni freni basılı görüyormuş ve vites değişimlerine izin vermiyormuş bilginize fren müşürüne baktırın önce

ozdem
09/12/2012, 23:35
Öncelikle geçmiş olsun. Bence hemen bir yetkili servise gösterip bilgisayardan arıza tespiti yaptırın... Arıza fren müşüründen de olabilir çünkü dah önce benim aracımda da fren müşürü arızalandığında hillholder devre dışı kalmıştı ancak yetkili servisteki usta fren müşürünün bir çok şeye neden olabileceğinden ve bunlardan bir tanesi olarak vites sorunundan da bahsetmişti... İnşallah sizinki de öyledir...
Ayrıca 1,5 yıl önce çalışır durumda verdiğim aracım arma oto da sevisteyken TCU ünitesi arızalanmıştı ( transmission control unit elektronik beyin olarak geçiyor) ve fiyat olarak 1.580 tl + işçilik istemişlerdi tabi aracımı çalışır durumda onlara teslim ettiğim için itiraz ettim ve Tofaş arayıp şikayet ettim ve Tofaş kendisi karşıladı. Fiyat için karşılaştırmanız, referans olması açısından yazmak istedim. Ancak ikinci el yaptırmayın derim, böyle maliyetli parçalar için astarı yüzünü geçebiliyor. Tekrar geçmiş olsun...

aspava
11/08/2013, 03:04
bu şekilde sorun konusu açıp sonucun yazılmaması üzücü ve forum paylaşımı mantığına aykırı kanımca.
ne oldu bu işin sonu?

1923qw
11/08/2013, 03:08
Arkadaşın mesaj sayısı 11 ve konuların hepsi acil yardım v.s(https://forum.grandepuntotr.com/search.php?searchid=1775639) Forum Paylaşım mantığından biraz çıkılmış.