PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava filitresindeki fark ?

musicdanger
06/12/2012, 18:31
Arkadaşlar selamlar olsun herkese...

Bugün gidip hava filitresi ve polen filitresi aldım ve bunları kendim değiştirdim..Öncelikle bu sitedeki kaliteli paylaşım ve bilgiden dolayı da hem forum yöneticilerine hemde size teşekkür ederim..Yoksa polen filitresini çok zor değitirir ve yerini çok zor bulurdum :))

Gelelim soruma;
Arabamdan çıkan eski hava filitresinin en altında ince bir sünger vardı (ekte ki fotoda görebilirsiniz) ,Fakat yeni aldığımda bu sünger yoktu acaba bir sıkıntı yaratır mı ? ben olduğu gibi taktım hava filitresini...Yenisininde fotosunu yükledim bakarsanız sevinirim...Yani en alt kısımdaki ince siyah sünger ne işe yarar onu çözemedim!! ?

teşekkürler

mehmetvyz
06/12/2012, 18:47
benim sürekli gittiğim tamirci, o süngerin kısa sürede tıkandığını o yüzden süngeri sökerek taktıklarını söylemişti, ne kadar doğru veya yanlış bilmiyorum

musicdanger
06/12/2012, 19:08
benim sürekli gittiğim tamirci, o süngerin kısa sürede tıkandığını o yüzden süngeri sökerek taktıklarını söylemişti, ne kadar doğru veya yanlış bilmiyorum

Yani sizin arabayadamı süngersiz taktılar ? zaten öyle çıktı ayrı mesele tabi :)

mehmetvyz
06/12/2012, 21:33
Yani sizin arabayadamı süngersiz taktılar ? zaten öyle çıktı ayrı mesele tabi :)

arabayı yeni satın aldığımda ben kendim hava filtresini değiştirmiştim, bir süre kullandım, daha sonra yağ değişiminde hava filtresine baktık, temiz görünüyordu, takarken süngerini söktük, o an daha temiz olduğunu düşünmüştüm :)

musicdanger
07/12/2012, 03:02
arabayı yeni satın aldığımda ben kendim hava filtresini değiştirmiştim, bir süre kullandım, daha sonra yağ değişiminde hava filtresine baktık, temiz görünüyordu, takarken süngerini söktük, o an daha temiz olduğunu düşünmüştüm :)

peki araba performansı adına birşey farkettimi bu küçük sünger detayından :)

halils2
07/12/2012, 22:27
gözlemlerime göre sünger detayından dolayı sünger tozla doldukça benim arabanın yakıtı artıyor 3bin de süngeri çıkarıp hava tutup temizliyorum 5binde bir filtreyi değiştiriyorum. performans olarak bir etki görmedim daha

mehmetvyz
07/12/2012, 23:05
peki araba performansı adına birşey farkettimi bu küçük sünger detayından :)

ben bir fark hissetmedim, bence süngeri bir sure kullandiktan sonra sokmek faydali olabilir :-)

Sent from my Perfect Rom v4 using 2

musicdanger
08/12/2012, 03:21
ben bir fark hissetmedim, bence süngeri bir sure kullandiktan sonra sokmek faydali olabilir :-)

Sent from my Perfect Rom v4 using 2

benim aldığım hava filitresinde o sünger yoktu zaten :)