PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka camın su mekanizması ?

musicdanger
06/12/2012, 03:45
Bu gün silecekleri değiştirdim ve kontrol edeyim dedim fakat benim arka cam su mekanizmasından su gelmedi !

Bu hemen cam üzerindeki stop farının üzerinde sanırım su deliği,fakat su gelmedi acaba nerde yanlış yapıyorum ?

1-sağ silicek kolunu kadranlara doğru bastırdığımda arkadan su çıkması gerekmez mi? (yanlış bir hamle yapmıyorum umarım ! )

2-Arka cam suyu farklı yerden mi doluyor ?

3-Su gelmezse sorun ne olabilir?

teşekkürler..:g0000000:

tolgabaydar
06/12/2012, 06:43
arka cam mekanizmasına giden su donmuştur büyük ihtimalle tavandan gittiği için.
şebeke suyu kullanmayın kış aylarında soğuğa dayanıklı cam suyu kullanın
puntolarda kronik sorun bagaj açıp kapadıkca hortum zarar gorebiliyor ve stop lambasına kaçırıyor sorununuzun bu oldugunu düşünmüyorum cam suyu ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum.

iyte
06/12/2012, 09:44
valla o problem bende de var açıkçası. ama (tecrübelerime göre :) ) bunu arka camdaki su fışkırtmayı uzun süre kullanmadığımda yapıyor. yani mesela 1 ay hiç kullanmazsam 1 ay sonra denediğimde su gelmiyor bi müddet. fışkırtma motorunu yakmamak için kısa aralıklarla silecek kolundan su fışkırtıyorum. 5-6 kere denedikten sonra gelmeye başlıyor. sanırım su deposundan arka cama giden hortumun uzun olmasından dolayı, gelmesi biraz uzun sürüyo (bence). bi deneyin derim :)

krm1983
06/12/2012, 10:13
Su donmuş olabilir, 3. Stopun üzerindeki ıfskiyeler tıkanmış olabilir, hortum kırılmış olabilir. En kötü ihtimal de kol bozulmuştur. Umarım öyle değildir.

Sent from my iPad using

volume23
06/12/2012, 10:33
Şebeke suyu kullanıyorsanız fıskıye kireçten dolayı tıkanabiliyor.Bu mevsimlerde donmaya karşı antifirizli cam suyu kullanabilirsiniz.

musicdanger
06/12/2012, 18:17
su donması olayını düşündümde daha havalar yeni soğuyor hemen donmuşmudur acaba ?
birde dediğiniz gibi antifirizli cam suyu alıp deneyeceğim..

Kerem kol ile bir sıkıntı yok sanırım..Su , uzun zamandır arka tarafa pompalanmadığından olsa gerek diye düşünüyorum...

Bunları yapıp sizi bilgilendireceğim....

krm1983
06/12/2012, 18:35
su donması olayını düşündümde daha havalar yeni soğuyor hemen donmuşmudur acaba ?
birde dediğiniz gibi antifirizli cam suyu alıp deneyeceğim..

Kerem kol ile bir sıkıntı yok sanırım..Su , uzun zamandır arka tarafa pompalanmadığından olsa gerek diye düşünüyorum...

Bunları yapıp sizi bilgilendireceğim....

En son ihtimL dediğim gibi ama donma veya tıkanma olabilir.

Sent from my iPad using