PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 Punto 20 bin bakım

Chevaliers
05/12/2012, 13:16
Selamlar

2011 model punto evo için 20 bin bakımı sordum servise ve 510 tl dediler.
Bu fiat servisleri yüzünden bir daha fiat almayacağım kesin.

egmn85
05/12/2012, 14:26
hocam izmirdesin sanırım hangi servis çekti bu fiyatı size

dicaser
05/12/2012, 15:54
aracınızda neyi değiştireceklermiş onuda sorsaydınız ? öncelikle 510tl masraf çok falan değil.. gayet normal rakam ama neye göre ? sadece hava filtresi değişecekse çok para :D ama yağ filtresi , yağ , hava filtresi , motor suyu hava alma işlemi , motor takozları sıkıştırma , radyatör kaçağı kontrolü , fren hidrolikleri değişimi , balataların spreyle tozu alınması ve disk aynaları parlatımı , arka kampanaların bakımı , rotların düzgün hale getirilmesi , klima kontrolü , silecek kontrolü , akü kontrolü , beyin hataları silinimi jantların kontrolü (yamuk varmı gibisinden) ; şimdi bunların hepsi kış bakımından geçmesi gereken bölümler, bunların hepsine 510 lira istiyorlarsa iyi fiyat :)

Chevaliers
05/12/2012, 15:58
Sorduğum servis Enriko aliberti mavişehir.

Yapılacak işlemleri sordum 4 lastik çıkarılacak fren kontrolü yapılacak,yag filtresi,hava filtresi değişecek, bujiler değişecek dedi.
Bence çok şirkette volvo marka aracı verdik servise 280 tl aldılar.

Ayrıca başka bir servisi aradım onlarda bana 350-400 arası birşey olur dediler.
Bu ne saçma servis anlayışı ya. Direk mail ile şikayet edeceğim tofaş merkeze.

aykut27
05/12/2012, 19:20
aracınızda neyi değiştireceklermiş onuda sorsaydınız ? öncelikle 510tl masraf çok falan değil.. gayet normal rakam ama neye göre ? sadece hava filtresi değişecekse çok para :D ama yağ filtresi , yağ , hava filtresi , motor suyu hava alma işlemi , motor takozları sıkıştırma , radyatör kaçağı kontrolü , fren hidrolikleri değişimi , balataların spreyle tozu alınması ve disk aynaları parlatımı , arka kampanaların bakımı , rotların düzgün hale getirilmesi , klima kontrolü , silecek kontrolü , akü kontrolü , beyin hataları silinimi jantların kontrolü (yamuk varmı gibisinden) ; şimdi bunların hepsi kış bakımından geçmesi gereken bölümler, bunların hepsine 510 lira istiyorlarsa iyi fiyat :)

20bin bakımında bunlar degısmıyorkı ben yaptırmıstım 2 ay önce 180 tl gitti serviste :D

dicaser
05/12/2012, 20:52
20bin bakımında bunlar degısmıyorkı ben yaptırmıstım 2 ay önce 180 tl gitti serviste :D
yok arkadaşın servisten aldıgı ortalama masrafa göre herhalde bunlar değişecek gibisinden yazdım :)

Chevaliers
05/12/2012, 22:28
Bir daha Fiat almam mümkün değil. Bunlar bu kafayla da hiçbir zaman milletin kafasındaki ön yargıları değiştiremezler.

celenlee
05/12/2012, 23:24
Tüm filtreler ve motor yağı değişir.
+Bujiler değişir

+Periyodik Bakım Yapılır:
Yukarıda yazılan ve yazılmayan tüm kontroller yapılır. Ama sadece kontrol ;)
Değişmesi gereken şeyler araç sahibine bildirilir, ekstra fiyatları söylenir, onay alınırsa değiştirilir.

Sadece Parçalar dışarda en ucuz 145TL eder.
50 de işçilik 200TL

Tüm bunları 300'e yetkili servis yapacaksa eğer buna değer,
Ama 450TL ise bir daha düşünmek gerekir (hele ki garantiniz bittiyse)

Chevaliers
06/12/2012, 06:53
Garanti bitmediği için mecbur kalıyorum. Yoksa kapılarından geçmem

Ziyaretci036
06/12/2012, 08:11
Selamlar

2011 model punto evo için 20 bin bakımı sordum servise ve 510 tl dediler.
Bu fiat servisleri yüzünden bir daha fiat almayacağım kesin.
bu rakama nasıl bir hizmet alacağınızı sordunuz mu servise? multijetlerde bile bu kadar rakam çıkmıyor. extra parça değişmeyecekse tabi.

Chevaliers
06/12/2012, 08:38
Merkez servis i aradım orası 350 civarı bir şey tutar dedi.
Oraya götüreceğim haftasonu.