PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yagmurda viuvv viuvv die kayıs sesi geliyor

raptor9999
03/12/2012, 20:29
arkadaslar bundan 1 ay evvel kı adanada ıyı bı yagmur yagdı ılk defa orda duymusdum ozelıkkle araba rolantıde calısırken ınanılmaz rahatsız edıcı bı kayıs sesı gelıyor ciyaklıyor resmen hareket halınde pek gelmıyor ciyaklıyor gecıyor...bu ses sadece yagmur yagdıgında gelıyor ama cok rahatsız edıcı sekılde ciyakkkk ciyakkk bı ses gelıyor sadece dusuk devırlerde ve rolantıde....bellıkı bı kayıs ıslanıyor ama acaba hangı kayıs ? yada kayıs yerıne kayısı donduren bılyalardan bırısımı acaba ? bugun sıteye gırerken yavaslayınca ınanılmaz sekılde ottu guvenlık durdu bakdı utandım walla....

Misafir047
03/12/2012, 21:23
viuuvv viiuvvv ciyak ciyak sesi gülmekten koptum :D

krm1983
03/12/2012, 21:29
Sesi yapan v kayışı.

Sent from my iPad using

Ziyaretci032
03/12/2012, 21:43
islandigi zaman o sesi yapar, cok asiriyogun sulara hizli girmemeye ozen gosterin. hava duzeldiginde de eliniz yetistigince toz topraktan arindirmaya bakin kayislari. en kotu kompresorle hava tutun.

raptor9999
03/12/2012, 22:28
sızde demı yapıyor bu sesi yoksa bu ses sadece benım v kayısıma aıt bı sesmı ? yanı sorun kronıkmı?

Ziyaretci032
03/12/2012, 23:25
yandan gecen kamyonun sicrattigi suyun altinda kaldim, ama su demeye sahit lazim galonla bosaldi resmen o zaman ayni ses benden de geldi kayis bi kac kere ottu, suyu uzerinden atinca normale dondu. sonra acip temizledim hatta deneme amacli kontrollu su doktum yine ayni sesi yapti o zaman icim rahat etti :)

bi prb yok yani sularda dikkat edin yeter.

kayya
04/12/2012, 09:57
3M marka sprey yağlayıcı var bende arkadaşlar. Ve bende de kayış sesi sorunu var. Yalnız benimki motor soğukken oluyor. Hızlanırken, 1500 devir civarında böyle bir çarpma sesi gibi, motor döndükçe periyodik olarak tekrarlanan bir kayış sesi geliyor. Rölantide ya da üst devirlerde rahatsız edici boyutlarda değil... Kaldırımdakiler bana bakıyor, o derece yani. Aracın içinden rahatsız oluyorum bu sesten...

Elimde 3M marka yağlayıcı ve temizleyici sprey var. Kayışlara bunu sıksam bir etkisi olur mu dersiniz? Ya da ses konusu bir yana, bu tür yağlayıcı spreylerin kayışlara bir zararı olur mu?

keremcetin
04/12/2012, 20:45
yağmurda bendede aynı ses geliyor. bir iki kere öttükten sonra kesiliyor.

ahurkan
22/04/2014, 21:38
arkadaşlar bende şahit oldum da..sürekli suya girince ses..ama kulağım çınlıyor.Tüm yeni modellerde bu ses var mı?Altında koruma olmasına rağmen inanılmaz ses var.Çözüm yok mu?

serkandikici
22/04/2014, 21:43
Aynı ses bende de var izmirin meşhur sağanaklarında göl olan çiğliden hem gp ile hem de evo ile nasibimi aldım.. Bir sıkıntı yaratmasa da ses acayip rahatsız ediyor.. Gerçi bu günlere kurudu biraz heralde kesti sesi ya hayırlısı..