PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracı ön kısmı ve arka tampondaki yuvarlak kapak

ilyas87
03/12/2012, 10:57
merhaba arkadaşlar ne zamandır yazamıyordum. Bizim araçkarın ön ve arka tarafındakş küçük yuvarlak kapaklar ne işe yarar. Arka taraftaki yuvarlak kapak düşmüş nedir bu. Şuan kötü bir görünüm var. Bu kapak yeri ne işe yarıyor. Veya bu kapağı nereden bulurum.

Bir başka sorun yakın bir zamanda fark ettim. Aracı altına teker tarafından bakıldığında orada bir plastik var. Motor tarafını göremiyorsun. Benim araba da bir taraftaki yok. Ön tekerin tampon tarafından karşıya baktığımda içeriyi görebiliyorum. Diğer tekerden göremiyorum. Alta eğildim bir taraftaki plastikte kopma var.Yazın dağ gezisi yapmıştım düşmüş olabilir. O ne iş yapar ve böyle kullanmamın bir zararı olur mu?

teşekkürler

volume23
03/12/2012, 11:03
Kapaklar çeki demiri için hocam kırılan parçada davlunbaz.Kış geldi yağmur çamur girmesini engelliyor içeriye.

ilyas87
03/12/2012, 11:05
Bu kapağın yerine çekme demiri mi taktırsam yoksa kapak mı?

davlumbaz pahalı mıdır? herhangi bri yerde yaptırabilir miyim?

teşekkürler

fotobelit
03/12/2012, 11:06
Ön ve arkada olan yuvarlak kapaklar çeki demiri kapağı..Çekidemirini yuvası gizlemek için kulanılır..Allah korusun aracın yolda kaldıgı zaman çekmek için o kapak çıkarılır..Çekidemiri monte edilir aracın çekilir..Diğer sorunda sanırım davlumbazın biri yok veya kırık..Davlumbazda çamur veya taş sıçramnasın diye tekerlerin oldugu bölüme takılan plastik parça..Böyle kulanmanı pek tavsiye etmem özellikle kışa girdiğim bu dönemde..Malum yollar çamur ve sulu..Sanırım 40-50 lira civarıydı.
Not:Ben yazana kadar başka bir arkadaşımız yazmış..

volume23
03/12/2012, 11:09
Çeki demiri stepnenin olduğu yerde mevcut zaten işin olduğu zaman kapağı çıkarıp kullanıyorsun kapak alman gerekiyor.Davlunbaz çok pahalı bişiy değil 20 tl ye satılıyor yan sanayisi ustayada 10 tl attınmı tamamdır.Servis farklı olur tabiki.

alibaba06
03/12/2012, 11:09
Çeki demiriniz, stepnenin göbeğindeki avadanlıkta mevcut zaten.
Devamlı üstünde durmaması için oraya koymuşlar.
Kullandıktan sonra çıkarılıp kapağı geri kapatabiliyorsunuz. Üsütnde çeki demiri biraz kötü durur, arazi aracı gibi :)
parçacılarda bulabilirsiniz bu kapaklardan.

Bu kapağın yerine çekme demiri mi taktırsam yoksa kapak mı?

davlumbaz pahalı mıdır? herhangi bri yerde yaptırabilir miyim?

teşekkürler

ilyas87
03/12/2012, 11:13
tamamdır çok teşekkür ederim.. sağolun varolun::)))

bilmec
03/12/2012, 11:16
Bence arkadaşın bahsettiği parça davlumbaz değil.
Sağ ön tekerleğin ön tarafından motora doğru baktığımızda plastik kapak var, solda ise yok. Bu kapak sağ tarafta bulunan kayışları koruyor benim bildiğim, sol tarafta ise kayış olmadığı için fiat kapatma gereği duymamış.
Eğer bu şekildeyse herhangi bir sorun yoktur plastik parçalarda.

ilyas87
03/12/2012, 11:51
ben de davlumbaz olduğu kanaatine vardım. Çünkü tekerin kenarından baktığımızda iç tarafın gözükmemesi lazım. bir çok araca baktım. Bugün yarın aracı bir ustaya götüreceğim sonuçta basit bir işlemmiş. Hepinize teşekkürler..

sinanuzun
03/12/2012, 11:57
Bence arkadaşın bahsettiği parça davlumbaz değil.
Sağ ön tekerleğin ön tarafından motora doğru baktığımızda plastik kapak var, solda ise yok. Bu kapak sağ tarafta bulunan kayışları koruyor benim bildiğim, sol tarafta ise kayış olmadığı için fiat kapatma gereği duymamış.
Eğer bu şekildeyse herhangi bir sorun yoktur plastik parçalarda.

Bencede