PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön sağ tekerlek yamuldu

karamsar24
03/12/2012, 00:56
Arkadaşlar, 2012 model punto aracımla gidiyordum, sağa dönüş yapıyorken kaldırımda duran demir korumalardan birine çarptım. Ön tampon plastik tutacaklardan kopup yere düştü. Yanlardan oturtuk. Ancak sağ ön tekerlek sol tekerlek düz durmasına rağmen biraz sağa doğru açık kaldı. Direksiyonu da düz tuttuğumda araba sağa doğru kayıyor. Direksiyonu az sola çevirince araba düz gidiyor. Bu haldeyken otobanda 70-90 km gibi bir hızla 15 km kadar gittim.
Acaba arabada ne gibi bir sorun olabilir. Ne kadara yapılır. Full kaskosu var. Çarptıktan sonra fotoğraflarını çektim.
Yarın servise gideceğim. Nelere dikkat etmem lazım. Araba 2 aylık ve ilk arabam. Bu işlerden de anlamam.
Cevaplarınız için teşekkürler...

sarich
03/12/2012, 01:08
salıncak ve rotlarda eğilme olabilir en kötü ihtimali bu en iyi ihtimalde rot ayarının bozulması ama rot ayarından olsa öyle gözle kolay kolay fark edemezsin ama,servise bırakın aracı kaskodan olacağı için faturayı mümkün olduğunca kabartmak için değişmesi gereken tüm parçaları değiştirirler...

StrawBeeRy
03/12/2012, 02:56
profil bilgileri düzeltildiği taktirde tekrar konu aktif hale gelecektir.

karamsar24
06/12/2012, 23:16
Servis direksiyon kutusunun değiştiğini söyledi. Henüz arabayı teslim almadım, bakalım başka neler çıkacak.
Cevaplarınız için teekkürler.