PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik alacağım fikirlerinize ihtiyacım var...

paraddoxx
02/12/2012, 18:23
Arkadaşlar aracın üzerindeki TOYO Proxes CF1 lastiklerim artık miadını doldurdu. Çatlayıp pul pul olmaya başladı. Yeni lastik almayı planlıyorum. 185/60/15 ölçülerinde konforlu ve sessiz bir lastik istiyorum. Ayrıca Türkiye'nin yol şartları malum ve her gün 50 km mıcır asfaltta araç kullanıyorum.
Bu şartlara uyum sağlayacak öncelikle yol tutuşu iyi, sessiz ve konforlu sonra da dayanıklı bir lastik olsun istiyorum. Tabi bu arada 170-180 lirayı da geçmemeli :)

Çok şey istiyorum gibi görünmesin lütfen :) Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

frkan54
02/12/2012, 18:33
175/65/15 bridgestone b250 var araçta sanırım teki 175 tl civarında memnunuz şimdilik herşey yolunda yani.

HakanPunto
02/12/2012, 18:35
Gökan ben yeni aldım mıcheline tanesi 150 liradan çokta memnunum dostum

paraddoxx
02/12/2012, 18:42
Bu arada bugün bir lastikçiye uğradım.
Dunlop önerdi 185/60/15 ebatlarında 4 tanesine 530 lira dedi.
Lastiğin modelini söylemedi. Ama Dunlop lastiklere yapılan yorumlar fena değil gibi. Kullanan varsa bu lastikle ilgili fikir de alabilirim...

paraddoxx
02/12/2012, 18:44
Gökhan ben yeni aldım mıcheline tanesi 150 liradan çokta memnunum dostum

o fiyata nerden aldın hocam Michelin. Bir de Fransız malı diye uzak durasım var. O yüzden Michelin hiç düşünmedim...

sfkbrtn
02/12/2012, 18:48
nokian lastiklerin yol tutuşu ve konforu konusunda heryerde övgü dolu yorumlar okuyorum ayrıca bir dergide testini görmüştüm birçok ünlü markadan iyi puanlar almıştı fiyatları da makul ben ilk fırsatta nokian almayı planlıyorum tavsiye ederim!

paraddoxx
02/12/2012, 18:50
nokian lastiklerin yol tutuşu ve konforu konusunda heryerde övgü dolu yorumlar okuyorum ayrıca bir dergide testini görmüştüm birçok ünlü markadan iyi puanlar almıştı fiyatları da makul ben ilk fırsatta nokian almayı planlıyorum tavsiye ederim!

Nokian'ı bende çok okudum ama çevremde satan bir yer yok. İnternetten alıcam ama sorun çıkarsa muhatap bulamamaktan korkuyorum açıkçası.

krm1983
02/12/2012, 18:50
Mıcırda vs kullanıyorsanız michelin yumuşak hamıtlu olduğu için yaramaz

Sent from my iPad using

paraddoxx
02/12/2012, 18:52
Mıcırda vs kullanıyorsanız michelin yumuşak hamıtlu olduğu için yaramaz

Sent from my iPad using

Evet işte bende bu yüzden çok yumuşak lastik istemiyorum ama sert lastikte mıcırda tam anlamıyla uğultuya dönüştürüyor yol sesini. Araçlarımızın yalıtımı malum... Orta karar arıyorum :)

halils2
02/12/2012, 19:23
lassa atracta kullandım 1 seneden fazla kışlıkları taktığım için çıkardım iyiki de çıkartmışım. yazın kuru zeminde iyi de kışa gelmeden daha havalar yeni soğudu lastik yolu tutmuyor birazıslak zeminde ışıklardan kalkacam araba patinaj çekmeden kalkmıyordu pişman oldum aldığıma. diğer taraftanarkadaşın belirttiği b250 yi 57bin km kullandım gayet güzel bir lastik alırsan b250 tavsiye ederim.

ceb_58
02/12/2012, 19:32
Ben michelin energy saver kullanıyorum, oldukça memnunum. Şuan yazlıklar takılı, bir hafta öncesine kadar her taraf soğuk, çamur ve yağmurluyu. Hiç patinaj, kayma yaşamadım. Yol tutuşu gayet iyi, ancak toprak yolun çok olduğu yerde kullanacaksan bridgestone tavsiye ederim.

kadir07
02/12/2012, 19:41
Toyo proxes C1S tavsiye ederim 205/45/17 ebatında geçen hafta aldım gerçekten çok memnunum çok sessiz ve konforlu bir lastik önceki lastiklerime göre(Pirelli ve Continental).Ayrıca fiyat olarakta makul seviyelerde...

ugurokan01
02/12/2012, 20:34
petlas

emrgnc
02/12/2012, 20:52
bridgestone b250 gürültü yapmasıyla meşhur bi lastik tavsiye etmem, mıcırda kullanacaksanız dediğiniz ölçülerde dunlop sp01 modelini kullandım güzel lastik tavsiye edebilirim. uzun süre sağlamca kullanırsınız. bir de mıcırda sessizlik biraz zor bence

paraddoxx
02/12/2012, 23:01
bridgestone b250 gürültü yapmasıyla meşhur bi lastik tavsiye etmem, mıcırda kullanacaksanız dediğiniz ölçülerde dunlop sp01 modelini kullandım güzel lastik tavsiye edebilirim. uzun süre sağlamca kullanırsınız. bir de mıcırda sessizlik biraz zor bence

Kesinlikle tamamen sessizlik imkansız ama biraz bari az olsun sesi. Dunlop SP01 fiyat olarakta performans olarakta iyi. B250 benim öğrendiğim kadarıyla da gürültülü bir lastik. Toyo şu an kullandığım lastik ve değiştirmek istiyorum. Şu an Nokian ve Dunlop arasındayım sanırım.

rbcn
02/12/2012, 23:04
Continental premium contack 5 islak ve kuru farketmez mukemmel yol tutusu var

sent from my new ipad

paraddoxx
02/12/2012, 23:16
Continental premium contack 5 islak ve kuru farketmez mukemmel yol tutusu var

sent from my new ipad

Şimdi tavsiyeniz üzerine biraz araştırdım ve gerçekten dediğiniz gibi Traction:AA verilmiş. Bunu da aldım listeme ;)

HakanPunto
02/12/2012, 23:21
Ankarada mustafa saatçi nin mıcheline bayisinden aldım

alperd
03/12/2012, 08:38
Hankook K425 tam da aradığın lastik özelliklerine sahip...

paraddoxx
03/12/2012, 09:11
Hankook K425 tam da aradığın lastik özelliklerine sahip...

Kinergy K425'i çok duydum ve o da listemde. Ama kullanan biri çıksa anlatsa şu lastiği tam süper olacak :)

M@GIC
03/12/2012, 13:01
mıcırlı yolarda kullanılıyorsa bridgestone ya da petlas.

paraddoxx
03/12/2012, 17:58
Arkadaşlar döndüm dolandım, internetteki testleri inceledim. Çevremdeki arkadaşların kullandıkları lastikleri sordum ve hiç aklımda olmayan ama yorumlarıyla ve test sonuçlarıyla beni etkileyen BF Goodrich g-Grip aldım. Test sonuçları için tıklayınız... (https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/BFGoodrich/gGrip.htm)

Lastik seçme olayı burada sona ermiştir, fikir veren herkese çok çok teşekkür ediyorum. Ayda 2bin km yol yapan biri olarak en kısa zamanda edindiğim izlenimi de paylaşırım. Başlık daha bir anlamlı olur.

Not:İlk izlenimim oldukça yumuşak ve konforlu bir lastik olduğu yönünde, ama yeni lastik olduğu için asıl yorumumu ilerleyen km'lere bırakıyorum...

krm1983
03/12/2012, 18:16
Hadi hayırlı olsun en yakın zamanda izlenimlerinizi bekliyoruz.

Sent from my iPad using

alperd
19/02/2013, 10:27
Arkadaşlar döndüm dolandım, internetteki testleri inceledim. Çevremdeki arkadaşların kullandıkları lastikleri sordum ve hiç aklımda olmayan ama yorumlarıyla ve test sonuçlarıyla beni etkileyen BF Goodrich g-Grip aldım. Test sonuçları için tıklayınız... (https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/BFGoodrich/gGrip.htm)

Lastik seçme olayı burada sona ermiştir, fikir veren herkese çok çok teşekkür ediyorum. Ayda 2bin km yol yapan biri olarak en kısa zamanda edindiğim izlenimi de paylaşırım. Başlık daha bir anlamlı olur.

Not:İlk izlenimim oldukça yumuşak ve konforlu bir lastik olduğu yönünde, ama yeni lastik olduğu için asıl yorumumu ilerleyen km'lere bırakıyorum...

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/34797-bfgoodrich-g-grip-lastikleri-hakkinda-bilgisi-olan.html

Bu konudaki #7 nolu mesajıma bakarak o konudan veya bu sayfadan G-Grip için yorumlarını paylaşır mısın?

Benim için ıslak-kuru yol tutuşu ve sessizlik çok önemli. Sık lastik değiştirdiğim için ömür çok önemli sayılmaz. Lastik sağlam da olsun tabi :)

alperd
19/02/2013, 11:18

Gökhan sonradan fark ettim sen de benim gibi tyrereviews'den faydalanmışsın (aklın yolu birmiş) :) ancak bir konuyu düzelteyim onlar Test sonucu değil Kullanıcı Puanları'dır.

Mesela Fulda Carat Assuro için aşağıdaki linkte sadece 1 yorum var ve o kişi yüksek puan vermiş o yüzden genel puan da yüksek çıkmış. Ne kadar "review" varsa o kadar iyi..

Fulda Carat Assuro | the Fulda Carat Assuro reviewed and rated | the online tyre guide (https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Fulda/Carat-Assuro.htm)

Senden de bir üstteki mesajım için cevap bekliyorum inşallah :)

tayfux
19/02/2013, 11:27

Hayırlı uğurlu olsun..

tnrgen
22/02/2013, 19:18
Arkadaşlar ben bugün 185/60/15 mıcheline 4 adet lastik aldım, toplamda 700lira 8 de taksit yaptılar, ayrıca dinamik modelinin orjinal jant takımını koydurdum, ses konusunda resmen bir sessizlik hakim oldu, fakat direksiyonda ağırlaşma oldu city modu hidroliğe city kapalıykende araç kuru direksiyon gibi lastikçiyle paylaştım ama sana öyle geliyo dedi. daha önce üzerinde 175/65/15 vardı, lastikçi sana öyle geliyo desede ben direksiyonun ağırlaştığına eminim