PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites boşluğu

volume23
01/12/2012, 21:02
Vites boşta iken en sağa veya sola çekiyorum (biraz sert)bıraktığım zaman kendisi ortalamıyor ne gibi bir sıkıntı olabilir.Su birikintilerinden geçmek zorunda kaldım bugün bir alakası olabilirmi?

ligdevi
01/12/2012, 22:01
aynısı bende de var, city motorunu birmotta değişirken servis elemanı ben söylemeden kendi söyledi " vites kendini yavaş ortalıyor " demişti, baskı balata değişimi gerekebilir bakmak gerekir dedi bende daha sonra deyip tüydüm :)

Ziyaretci037
01/12/2012, 22:41
Vites telinden olabilir,böyle bişey bi arkadaşımın başına gelmişti vites teli değişti sorun çözüldü..

volume23
01/12/2012, 22:45
Teşekkürler arkadaşlar servis yolu görünüyor desenize.:(

dicaser
02/12/2012, 00:19
vites yolunu daha rahat alsın diye yollara sürülen yağ katılaşmış olabilir , arasına pislik girmiş olabilir , yada vitesin en dibinde vites kutusundaki vidası gevşemiş olabilir erkan usta hadi hayırlısı , olur böyle şeyler çok üstünde durup can sıkmamak lazım..

OzzY
02/12/2012, 00:26
aynısı bende de var, city motorunu birmotta değişirken servis elemanı ben söylemeden kendi söyledi " vites kendini yavaş ortalıyor " demişti, baskı balata değişimi gerekebilir bakmak gerekir dedi bende daha sonra deyip tüydüm :)

tüymekle iyi yapmışsınız mümkünse bi dahada gitmeyin zira baskı balata ile alakası yok.

volume23
02/12/2012, 01:00
vites yolunu daha rahat alsın diye yollara sürülen yağ katılaşmış olabilir , arasına pislik girmiş olabilir , yada vitesin en dibinde vites kutusundaki vidası gevşemiş olabilir erkan usta hadi hayırlısı , olur böyle şeyler çok üstünde durup can sıkmamak lazım..

Nasıl can sıkılmasın erhan benim arabam evladım gibi ne olmuştur diye düşünüyorum inşallah önemli birşey yoktur.Sakınan göze çöp batar diye bir söz vardır ya o hesap.

dicaser
02/12/2012, 01:22
Nasıl can sıkılmasın erhan benim arabam evladım gibi ne olmuştur diye düşünüyorum inşallah önemli birşey yoktur.Sakınan göze çöp batar diye bir söz vardır ya o hesap.

öylede şuda varki bunlar bi araç :) önemli bişi yoktur merak etme :) 2 yağlarlar yolları gene eski haline döner :)

volume23
02/12/2012, 01:34
Yarım saatlik bir yol yaptım birşey yoktu park ettim 2 saat sonra böyle olunca insan düşünüyor altını falanda vurmadım bir kaç su birikintisinden geçtim mecburen neyse hayırlısı artık yapacak birşey yok.

M@GIC
02/12/2012, 12:41
vitesin halatların bağlantı yollarını temizleyip yağlanırsa eskisine döner.

volume23
03/12/2012, 17:08
Teşekkürler arkadaşlar yorumlar doğrultusunda vites körüğünden içeri kolun dibine doğru sıvı gres yağ sıktım bu sabah baktığımda normale dönmüştü.:D

dicaser
03/12/2012, 17:47
Teşekkürler arkadaşlar yorumlar doğrultusunda vites körüğünden içeri kolun dibine doğru sıvı gres yağ sıktım bu sabah baktığımda normale dönmüştü.:D
e ben sana daha başta dedim :D

volume23
03/12/2012, 18:13
e ben sana daha başta dedim :D

Eyw. Erhan saol yağsız kalmış demekki bugünde egsoz orta susturucudan sonra ek yerindeki kaynak kopmuş son susturucusuz güzel ses çıkıyormuş :)kompresörde patır çatır yapiyor hafiften.

dicaser
03/12/2012, 18:24
Eyw. Erhan saol yağsız kalmış demekki bugünde egsoz orta susturucudan sonra ek yerindeki kaynak kopmuş son susturucusuz güzel ses çıkıyormuş :)kompresörde patır çatır yapiyor hafiften.
:) daha güzel yaptırma :D:D hazır greslemişken vites yollarınada yedireydin azcık..

volume23
03/12/2012, 18:32
:) daha güzel yaptırma :D:D hazır greslemişken vites yollarınada yedireydin azcık..

O kadar kurcalamadım erhan vitesin körüğünden sıktım yağı.Valla böyle gezmeyi düşünüyorum bende çok aşırı bir seste çıkmıyor polislik bişiyde yok:)

dicaser
03/12/2012, 18:35
O kadar kurcalamadım erhan vitesin körüğünden sıktım yağı.Valla böyle gezmeyi düşünüyorum bende çok aşırı bir seste çıkmıyor polislik bişiyde yok:)
aynen bedava egsoz yaptırdın :D

volume23
05/12/2012, 21:14
10 lira ya kaynattırdım son susturucuyu içime sinmesi öyle dolaşmak.