PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zayıf akü konusunda yardim...

aalperdemir
01/12/2012, 18:56
İyi forumlar arkadaşlar. Aracimi 2 ay once aldim ancak S&S devreye girdiginde tekrar calisirken farlarda batiz bir kisilma var. Sanki tamamen sonecekmis gibi. İlk aldigimdada vardi ama bu kadar cok degildi. Yetkili servis yok ama yetkili saticiya ugradim beni nasil yonlendirebilir diye. Getir burda olcelim eger eksikse burda sarj ederiz dedi. Geceden birakiriz sabaha kadar olur dedi. Bende karar veremedim. Yakin zamanda Aydin-İzmir yapicam. Buralarda bulunan yetkili servise gidip arizami cikariyim yeni akuyle degistirilmesi icin yoksa burdaki yetkili saticidami sarj ettiriyim. Servise gitsen yapacaklari sey ayni dedi bana ama pek inandirici gelmedi. Akunun garantisi olmuyormu?

Sent from my iPhone using

volume23
01/12/2012, 19:05
Akünün zayıflaması garantiye girmez değişim yapmazlar ama şarj ederler aracı ş.i trafikte kullanıyorsan kısa mesafede akü tam olarak şarj olamıyordur uzun yol yaparsanız akü kendisini toplar farkı anlarsınız.Uzun yol yaptıktan sonra yinede akü toplamazsa o zaman şarj ettire bilirsiniz.

utkufoto
01/12/2012, 19:11
Arkadaşım hemen hemen aynı olay benim başımdada var,aracımı geçen yıl aldım akü zayıfladı start stop bazen devreye giriyor. servis akünün garantiye girmediğini söyledi dışarıdan yeni ( mutlu akü)aldım, sorun yine çözülmedi. bende çağrı merkezini arayıp servisi şikayet ettim,servis bana dönüp aküyü değiştireceklerini söylediler,aracım şu anda serviste pazartesi teslim alıcam,garantiye girmeyen aküyü nasıl da oldu değiştirme kararı aldılar, güya bizim araçtan çıkan akü kuru akü şarj olmuyo, neyse sende çağrı merkezini arayıp yardım istesen daha iyi olur,yoksa akü garanti dışı 277 lira fiyatı var,

aalperdemir
01/12/2012, 19:14
Peki s&s uyumlu olmak zorundami. Bazi ozel s&s icin ozel uretilmis akuler var 4 lastik parasi nerdeyse. Benimki daha 2 aylikken verdi bu sorunu. Sifir aldigim arabada nasil garantiden degismez o da merak konusu.

utkufoto
01/12/2012, 19:18
Evet aracın orjinal aküsü s&s uyumlu,ve diğer akülerden pahalı,ama garantiye girmiyor,biraz cazgırlık yapıp veya tehtitvari yaklaşırsan servise hemen geri vites yapıyorlar .

aalperdemir
01/12/2012, 19:23
Valla oyle yapmaktan baska care yok. Cokta fazla sehirlerarasi yol yapamadim yalan degil. Sehir icindede genellikle gece derslerinden cikinca eve geliyorum ve saga sola gidiyorum. %80 farlar acik gece kullaniyorum. Ama yinede 2 ayda bitmesin akü ya. Benzinli olmasina ragmen az yakiyo diye seviniyodum, benzinden ve s&s in ekonimisinden ettiigimi kari akuden cikaracaz bu gidisle :)