PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frene basınca gelen hava sesi nedendir?

dexter
01/12/2012, 01:17
aracım 29binde.geçen arka tampon dolayısıyla serviste 9 gün yattı..arabayı aldıktan sonra araç çalışırken ve vites boştayken frene bastığımda fıs fıs hava sesi geliyor...daha önce de yapıyor muydu hiç hatırlamıyorum ama sanırım ilk defa duyuyorum bu sesi...neden olabilir? bilgisi olan varsa sevinirim yanıtlarsa...fren tutuşunda bir problem yok ama ani fren yapmadım,açıkçası bu ses fren konusunda bi endişe yarattığı için şu anda daha kontrollü gidiyorum...yalnız hareket halindeyken yol sesi motor sesi derken duyulmuyor bu ses...teşekkürler..

sinanuzun
01/12/2012, 11:47
ben de bir gece arabayı park ederken aracı stop ettirdikten sonra bunu fark etmiştim . hatta frene bir kaç defa basıp çekince fren taş gibi oluyor:) arkadaşlar o zaman eğer fren tutşunda sorun yoksa normal demişlerdi.

aalperdemir
01/12/2012, 12:06
Motor calismiyorken bunu cok yapmayin bence. Fren gucunun buyuk cogunlugunu calisan motordan aliyor. Bastikca sertlesmeside frenin sismesinden kaynaklaniyor diye biliyorum. O ses ve araba calismiyorken basinca 2-3 kez sertlesmesi gayet normal.

Sent from my iPhone using

M@GIC
01/12/2012, 13:11
westen houselar basınç gereksinimi emme manifoldunda oluşan basıncından karşılar. ek kompresörü yoktur fren pedalını pompalama yaptığınızda bu tip ses duyrabilrsiniz ama bu çok inceden gelen bi sestir. sistemde kaça vs olsa pedal aşağıya düşer. sorun yok gibi ama yine iciniz rahat olması için aracını ustaya gösterebilirsiniz.

Luc
01/12/2012, 14:15
westen houselar basınç gereksinimi emme manifoldunda oluşan basıncından karşılar. ek kompresörü yoktur fren pedalını pompalama yaptığınızda bu tip ses duyrabilrsiniz ama bu çok inceden gelen bi sestir. sistemde kaça vs olsa pedal aşağıya düşer. sorun yok gibi ama yine iciniz rahat olması için aracını ustaya gösterebilirsiniz.

Aklinda olsun Westinghouse frenler binek araclarda kullanilmaz ;)

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

krm1983
01/12/2012, 16:22
Benim bildiğim kadarıyla manifolddan alıyor fren gücünü. Hatta ani fren yaptığınızda devrin artması da bu yüzdendi.

Sent from my iPad using

M@GIC
01/12/2012, 16:47
Aklinda olsun Westinghouse frenler binek araclarda kullanilmaz ;)

hmm peki o zaman fren merkezinin adı westinghouse (karma) tip diye geçiyor..ben havalı frenler binek tip araçlarda kullanılmıyor diye biliyorum.