PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Üflemesi Hakkında.

aliastam
29/11/2012, 16:36
Herkese merhabalar.Profilimde görünen aracımın klimasında anlayamadığım bir sorun var.Bir haftadır araştırıyorum internette ve forumda net bir bilgiye ulaşamadım.Sorunum kısaca şöyle:
Aracıma biniyorum,marşa basıyorum.Aracımı 2-3 dakika rolantide çalıştırdıktan sonra hareket ediyorum.Hararet göstergesi harekete geçtiği zamanlarda klimamı aktif hale getiriyorum.Fakat;klima ilk başta bi hışıyla üflüyor sonra kesiliyor.(En alt kademede çalıştırıyorum bu anda).Kademeyi yükselttiğim zaman üfleme yükselmiyor.En alt kademede de üfleme aynı,en üst kademede de.Ama en üst kademedeyken ilk başta yaptığı gibi ani üfleme yapıyor ara sıra.Sorun klima gazından olma ihtimali olabilirmi.Sorun sıcak soğuk farketmez her ikisinde de yapmaktadır.Zaten servise götüreceğim ama en azından bilgi açısından öğrenmek istiyorum.Konuya fransız kalmamak açısından.Yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekürler.Saygılar.

punto_multijet
29/11/2012, 16:51
klima gazı ufleme hızını etkilemez ;)

bence sorun klima fanını ayarlıyan kontrol unitesinde

kadir07
29/11/2012, 18:09
Büyük ihimalle kalorifer rezistöründen...
şu konuyu incelerseniz gerekli bilgileri bulablirsiniz...
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/34129-digital-klima-arizasi.html

aliastam
29/11/2012, 19:27
Kadir bey,konuyu okudum.Muhtemelen aynı sorun.Çaresi yok baktırcaz artık.Tekrar teşekkürler.

serkandemir
29/11/2012, 19:52
bendede oluyordu o olay otomatik modda kullanıyordum klimayı o zaman sıkıntı çıkarmıyordu..

aliastam
30/11/2012, 10:14
Serkan Bey,merhaba.otomatik mod dediğiniz full yazan yermi?

blackhawk
30/11/2012, 10:42
Motor belli isiya ulasana kadar fan hizlanmiyor bende hararet yukselince fan hizlaniyor isitmaya basliyor. Fan hiziyla klima gazi alakali degil.

aliastam
30/11/2012, 11:18
Sabah işe giderken farkettim.16 derecedeyken bile soğuk üflemesi gerekirken sıcak üflüyor.Acaba klima sistemim komplemi arızalandı.Yada bilmeden klimanın ayarı falan vardı onumu bozdum,bilemedim.

aliastam
30/11/2012, 13:12
Az önce cumadan gelirken denedim soğuk üfleme yapıyor.Fakat üfleme az,seviye yükselmiyor.Yorum yapan herkeze tekrar teşekkürler.

serkandemir
30/11/2012, 13:24
Serkan Bey,merhaba.otomatik mod dediğiniz full yazan yermi?

full derken meseal 22 dereceye ayarlayıp otomatiğe aldığımda normal çalışıyordu bende ama manuel ayarlamaya kalktığımda fan saçmalıyordu

aliastam
02/01/2013, 09:13
Sorunumu çözdüm.Problem;klima motoruna giden kaplonun ucu yanmış elektrikçim 10 dakikada halletti.

dincsoy16
02/01/2013, 14:29
Sorunumu çözdüm.Problem;klima motoruna giden kaplonun ucu yanmış elektrikçim 10 dakikada halletti.

Gecmis olsun.bu konu daha oncede acilmisti ve ben klima motoruna giren kablonun sokedinin zamanla eriyerek temassizlik yaptigini belirtmistim.

Arizanin tekrar etmemesi icin klimayi manuel modda maksimum hizda calistirmamak gerekiyor.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi