PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : XBOX360 mi PS3 mu

kadirridak
29/11/2012, 09:18
Sizlerinde fikirlerini almak istedim. Bu iki konsol arasinda karar veremedim. En dolu paketlerden almayi dusunuyorum(kinect-eye camera) ps3 900, xbox360 1200 tl civari. Tecrube edenler veya bilgisi olanlar varsa bilgi paylasimi yaparlarsa sevinirim.

Luc
29/11/2012, 09:21
XBOX kesinlikle.

cihankardes
29/11/2012, 10:12
Türkiye için ps3 hocam. Her şeye rahatça ulaşırsın. Tamir, bakım, oyun vs.

Exclusive yani özel oyunlarda ps3'ün üzerine yok.
Uncharted, God of War, Infamous, Killzone, Little Big Planet,
Metal Gear Solid 4 (dünyanın en iyi oyunu - anlatılmaz yaşanır),
Heavy Rain (benim için en iyi ikinci oyun - interaktif bir film gibi),
Gran Turismo (kaliteli bir direksiyon setiyle hız ihtiyacını giderir - profesyonel bir sürücü bile olabilirsin) bunlar sadece ps3 için üretilmiş oyunlar.

Tavsiyem ps3.

kadirridak
29/11/2012, 10:57
XBOX kesinlikle.

Hocam neden kesinlikle xbox dediniz. Oyun islerine yabanci oldugum icin merak ettim. Artilarini yazarsaniz daha net fikir sahibi olacagim dusuncesindeyim.

kadirridak
29/11/2012, 11:02
Türkiye için ps3 hocam. Her şeye rahatça ulaşırsın. Tamir, bakım, oyun vs.

Exclusive yani özel oyunlarda ps3'ün üzerine yok.
Uncharted, God of War, Infamous, Killzone, Little Big Planet,
Metal Gear Solid 4 (dünyanın en iyi oyunu - anlatılmaz yaşanır),
Heavy Rain (benim için en iyi ikinci oyun - interaktif bir film gibi),
Gran Turismo (kaliteli bir direksiyon setiyle hız ihtiyacını giderir - profesyonel bir sürücü bile olabilirsin) bunlar sadece ps3 için üretilmiş oyunlar.

Tavsiyem ps3.

Bildigim kadariyla xbox inda kendine gore iddali oyunlari var. Benim oynuyacagim oyunlar genelde sesnsorlerden yaralanarak oynayacagim oyunlar ve yaris oyunlari olacaktir. Sensor algilamasi olarakta gordugum kadariyla xbox biraz daha agir basiyor. Bu konu hakkindaki fikirlerinizide paylasabilirmisiniz.

coll34
29/11/2012, 11:06
x360 tabiki arkadaşımda sürekli oynuyoruz görüntü kalitesi daha iyi chip kırılmış olduğu için 5 tl'ye oyun yükletebiliyor x360 cd gözü arızalı idi 2 günde yapıldı teslim edildi bence 360

kadirridak
29/11/2012, 11:18
x360 tabiki arkadaşımda sürekli oynuyoruz görüntü kalitesi daha iyi chip kırılmış olduğu için 5 tl'ye oyun yükletebiliyor x360 cd gözü arızalı idi 2 günde yapıldı teslim edildi bence 360

Dediginiz gibi xbox kucuk bir mudahale ile korsan oyun oynanabiliyor. Ama saticiya sordum Mersin'de yapilip yapilmadigini bilmiyoruz. Birde mudahaleden sonra garanti bozuluyor mu? ps3'ede kucuk mudahale ile korsan oyun oynanabilir mi?

cihankardes
29/11/2012, 11:21
Saydığım oyunlar benim için olmazsa olmaz. Ps3 move ile baya bi ilgi çekti ama karar senin tabiki.
Deneyip beğendiysen xbox da iyidir. Elbette onun için de özel oyunlar var mesela gran turismo yarış simülasyonuna rakip olarak forza çıkardılar. Deneyip bak derim ben.

coll34
29/11/2012, 11:39
bildiğim kadarıyla son seri ps3 lerde henüz kırılma yapılamıyor, arkadaşım ikinci el aldı kadıköyden onunki hazır kırılmış idi ama sanırım garantiyi bozar

Battal
29/11/2012, 11:46
Geçen ay, benim kuzene PS3 hediye gelmiş. Kırdıramamış, downgrade de edilemiyormuş. Uğraşıp durdu bir ara. Sonra sadece parayla aldığı oyunları oynuyordu. Onlara gittikçe şu alırken yanında verilen bilardo, bowling vs. oyunlarını oynuyorduk beraber :)

Bunu gördükten sonra açıkçası bende ps3 değil xbox almaya karar verdim.

Luc
29/11/2012, 12:08
Hocam neden kesinlikle xbox dediniz. Oyun islerine yabanci oldugum icin merak ettim. Artilarini yazarsaniz daha net fikir sahibi olacagim dusuncesindeyim.

Xbox artik %100 microsoft tr ile Turkiye pazarinda. MSN, psn'den daha kaliteli ve kinect daha iyi. Ayrica oyunlarda xbox daha guclu. Satis sonrasi destekte bilinenin aksine sony'den daha iyi ve ucuz.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Semih Kurtulmus
29/11/2012, 12:16
tabii ki xbox :)

kadirridak
29/11/2012, 13:31
Xbox artik %100 microsoft tr ile Turkiye pazarinda. MSN, psn'den daha kaliteli ve kinect daha iyi. Ayrica oyunlarda xbox daha guclu. Satis sonrasi destekte bilinenin aksine sony'den daha iyi ve ucuz.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Media marktaki gorevli olasi bi ariza halinde servisinin evden alip eve teslim edecegini filan soyluyordu. 1 hafta icinde tamir edemezlerse yeni makina vereckler gibi iddalilar diyor. Bu arada xbox'a fw atildiginda garantisi bozulurmu

kadirridak
29/11/2012, 13:42
tabii ki xbox :)

iste bana bole kisa ve net cavaplarla gel(mey)in.:D Sizce neden xbox olmali. yarin oglene kadar cihazi ayirttim. Yapacaginiz yorumlara gore kesin kararimi verecem. Arti ve eksilerini yazarsaniz daha cok yardimci olursunuz.

Ziyaretçi049
29/11/2012, 14:16
Eski Xbox 360 kullanıcısı olarka Xbox diyorum :)
Ama neden diyorum?

Ben FW attırmıştım ve oyunları torrent sitelerinden bedavaya indirip oynuyordum, PS3'ün son sürümü kırılmıyor.

Ama FW atınca ürün garanti dışıda kalıyor orasıda var olayın.
Birde microsoft bi ban dalgası yapıyor ara sıra bütün FW'li Xbox'lar o an nete bağlı ise banlanıyor ve birdaha internetten oyun oynayamıyorsun :)

kadirridak
29/11/2012, 14:31
Eski Xbox 360 kullanıcısı olarka Xbox diyorum :)
Ama neden diyorum?

Ben FW attırmıştım ve oyunları torrent sitelerinden bedavaya indirip oynuyordum, PS3'ün son sürümü kırılmıyor.

Ama FW atınca ürün garanti dışıda kalıyor orasıda var olayın.
Birde microsoft bi ban dalgası yapıyor ara sıra bütün FW'li Xbox'lar o an nete bağlı ise banlanıyor ve birdaha internetten oyun oynayamıyorsun :)

Aslinda benimde gonlum 360dan yana zaten 3 oyunda hediyesi var. Onlardan biktiktan sonra orjinal bir oyun alirim. o zamana kadar garantisi biter herhal:siritma: sonra gelsin korsan oyunlar...

OzzY
29/11/2012, 14:34
kinect çok keyifli

kadirridak
29/11/2012, 16:23
kinect çok keyifli

Dun amagazada deniyeyim dedim ama o kalabalikta utandim gibi:blush000: eger onu alirsam baya bi egleniriz diye dusunuyorum... Aksam'da teknosaya gidecem. Bakalim hangisi olacak...

puntoevo34
30/11/2012, 10:53
tartışmaya gerek yok bende ıkısıde var. açık ara uzak ara xbox360. aradaki fark kara kutu ile yenı nesıl konsol kaddar. ps3 verılen her kurus çöpe atılan paradır

puntoevo34
30/11/2012, 10:55
en bariz özelliği oyun detaylarında yani görsellerde. arada ki fark buyuk. ıkıncı fark kınekt. eğer kılolu biriyseniz . haftada 5 gun kınektle ayda rahat bi 5 kilo veridir. sırılsıklam yapıor hangi oyunu olursa olsun

kadirridak
30/11/2012, 17:16
en bariz özelliği oyun detaylarında yani görsellerde. arada ki fark buyuk. ıkıncı fark kınekt. eğer kılolu biriyseniz . haftada 5 gun kınektle ayda rahat bi 5 kilo veridir. sırılsıklam yapıor hangi oyunu olursa olsun

Tesekkur ederim. Evet kilolu insanlar icin iyi oldugunu bende dusunuyorum. Ama ps3 movi paketini uygun fiyata bulabilirsem ona bakacam sonucta arada 400 tl gibi fark var ve acikcasi buna deger mi diye dusunuyorum...

ABK
30/11/2012, 18:04
Ben PS3 diyorum, PS3 alan aynı zamanda bir 3D BluRay oynatıcı almış oluyor. PS3 oyunları XBOX'a göre daha fazla, kırdırma konusunda yanlış bir FW yüklemezseniz sorun yok.

Hem Kinect'i hem PS3 Move'u kullandım. Kinect çok eğlenceli ama Move oyunlarında daha bi oyunun içindesin gibi geliyor bana. Dipnot : ikisi de fiziksel olarak çok yoruyor insanı :D

ZAK1980
30/11/2012, 21:35
Kadır bende senın gıbı cokkk karasızım nette baktım xbox720 dıye bır cıhaz gelıyormus Ocak veya Subatta BlueRay oynatıcı 3D oyun olayı varmıs ve TR arayuz ve oyun Sony ps e baktık ondada yenı bır makına gelıyor ama bıraz daha fazla zamanı var .
Sahsen benım ıcın onemlı olan oyuna 100 tl vermemek yakalanmadan korsan oyun hangısınde oynanır.
Bırısınde yakalandıgın anda makına ban yıyor ve artık o makına çöpte yerını alıyor

aalperdemir
30/11/2012, 23:21
Move da hassasiyet biraz daha dusuk falan diyolardi bi ara. Xbox yeni kutularda kirmizi isik olayi kalmadi diye biliyorum. Torrent icat oldu olali xbox oyunu bulunmuyo demekte eskide kaldi artik :) şahsen call of duty, medal of honour gibi fps oyunlardan hoslandigim icin saglam bir pc aldim. Bi turlu alisamadim konsollarda su tarz oyunlari oynamaya. :))

Sent from my iPhone using

CesSpOoL
30/11/2012, 23:38
ikisinide uzun süre kullandım. kinect olayı çok büyük eğlence Xbox F.W. 3.0 ile tüm güncel oyunları oynayabildiğimiz için seçimim xbox olurdu.. tek dez avantajı joypadleri ellerimi çabuk yoruyor, ps3 ile saatlerce oynasam sorun yok ama xbox 1 2 saatte yoruyor (futbol oyunları)

fakat PS3 ünüz 3.55 cfw li ise artık 4.30 cfw kurup hemen hemen tüm oyunları eboot bile aramadan oynayabiliyorsunuz, şuan için online bile açık.

TayfunBulat
01/12/2012, 21:34
PS4 derim başkada birşey demem görüntüsü yeter arkadaşlar...

Mjet
02/12/2012, 08:43
Microsoft Xbox360 4 GB Oyun Konsolu - Gold.com.tr (https://www.gold.com.tr/U210399/Microsoft-Xbox360-4-GB-Oyun-Konsolu)

bilenler fiyat için ne der ?

kadirridak
03/12/2012, 12:15
Kadır bende senın gıbı cokkk karasızım nette baktım xbox720 dıye bır cıhaz gelıyormus Ocak veya Subatta BlueRay oynatıcı 3D oyun olayı varmıs ve TR arayuz ve oyun Sony ps e baktık ondada yenı bır makına gelıyor ama bıraz daha fazla zamanı var .
Sahsen benım ıcın onemlı olan oyuna 100 tl vermemek yakalanmadan korsan oyun hangısınde oynanır.
Bırısınde yakalandıgın anda makına ban yıyor ve artık o makına çöpte yerını alıyor

Merhaba,
Siz soyledikten sonra xbox720'den haberim oldu. Ne zaman cikacagi ile ilgili fikrim yok. fiyatida tahminimce 2000'den asagi olmaz(Netten ozelliklerine bakinca -parmak takibi bile varmis-) Korsan oyunda ps3 un eski versiyonlarinda oynanabiliyor. Xbox360'da da var ama hem garantiyi bozuyor hemde banlanip xbox 'dan online oynama imkanin kalmiyor.

kadirridak
03/12/2012, 12:20
Move da hassasiyet biraz daha dusuk falan diyolardi bi ara. Xbox yeni kutularda kirmizi isik olayi kalmadi diye biliyorum. Torrent icat oldu olali xbox oyunu bulunmuyo demekte eskide kaldi artik :) şahsen call of duty, medal of honour gibi fps oyunlardan hoslandigim icin saglam bir pc aldim. Bi turlu alisamadim konsollarda su tarz oyunlari oynamaya. :))

Sent from my iPhone using

Evet xbox hassasiyeti cok guzel ve oyunun icinde hissettirecek kadarda gercekci. 3k olayi kalmadi diyorlar ama 2-3 saat oynadiktan sonra makina cok isiniyor gibime geldi. Joystik denemek icin'de Halo3 oyunu oynadim. Once yabancilik cekiyordum ama bi sure sonra alistim.

kadirridak
03/12/2012, 12:22
ikisinide uzun süre kullandım. kinect olayı çok büyük eğlence Xbox F.W. 3.0 ile tüm güncel oyunları oynayabildiğimiz için seçimim xbox olurdu.. tek dez avantajı joypadleri ellerimi çabuk yoruyor, ps3 ile saatlerce oynasam sorun yok ama xbox 1 2 saatte yoruyor (futbol oyunları)

fakat PS3 ünüz 3.55 cfw li ise artık 4.30 cfw kurup hemen hemen tüm oyunları eboot bile aramadan oynayabiliyorsunuz, şuan için online bile açık.

kicent gercektende cok eglenceli 3 yasindaki kizim'da, 60 yasindaki annemde oynuyorlar avrin gerisini siz dusunun:punk0000::punk0000:

kadirridak
03/12/2012, 12:27
Microsoft Xbox360 4 GB Oyun Konsolu - Gold.com.tr (https://www.gold.com.tr/U210399/Microsoft-Xbox360-4-GB-Oyun-Konsolu)

bilenler fiyat için ne der ?

Mersinde media markta 1050 gibi bi rakami vardi. Ben gitiim 1200 250 gb olanini aldim. Fiyati cok guzel niyetin varsa kacirma ama duydugum kadariyla goldun garanti isi bi farkliymis. Istanbul garantisi diye bisey. Yani kendileri ugrasiyor galiba firma degil... bi arastirin derim. Goruntu olarakta 4gb lar parlak,250 gb lar mat siyah oluyor...

kadirridak
03/12/2012, 12:36
Evet arkadaslar sonunda makinayi aldim. Biraz da aceleye geldi fiyat olarak 1200 tl. Ilk soyliyebilecegimseyler:
1- Kinect gercekten cik hassas ve eglenceli kendinizi oyunun icinde hissediyorsunuz.
2- Cok yorucu:tongue00:(suanda heryerim agriyor)
3- 2-3 saatlik oyundan sonra makina cok isiniyor gibime geldi. Fani cok ses cikartiyor(Daha once oynamadigim icin belki bana oyle geliyordur.Ama Laptopumda bile bu kadar ses yok)
4-Joystik'te tam avucuma oturuyor ps3 lere gore kontol biraz daha zor(Belkide oyundandir Halo3 tu oynadigim oyun zaten ilerlemeli oyunlarida sevmem).ama eli yormuyor. Araba yarisi veya futbol maclarinda kontorun daha kolay olacagi gorusundeyim.
Bilenlere bir sorum olacak. Cd deki oyunu hard diske kaydedip zirt pirt surucuyu acip kapamadan oynamanin bi yolu varmi? Bi sure sonra ariza verir diye korkuyorum.:tongue00: