PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mersinde boya koruma nerde yaptırılabilir ?

denizozhann
28/11/2012, 23:46
selam arkadaşlar, 2011 punto evo sahibiyim aracım siyah renkte oturduğumuz sitenin yanındaki inşaatlardan çimento sıçramış durumda ufak ve çok sık var aracın yan kapılarında boya koruma yaptırmam gerektiğini söylediler sizce ne yapmalıyım, bir de fiyat olarak 200 tl diyen oldu 100 tl diyen oldu oda tutarsız ortalama ne kadar para tutar bu iş, mersinde güvenilir ve güzel bir şekilde boya koruma yapan bir yer biliyor musunuz tavsiyede bulunabilirmisiniz , servislere gittim hem ilgisiz hem de farklı fiyat verdiler arada fark çok.

alibozpinar
29/11/2012, 08:39
Meraba hemşerim öncelikle hoşgeldiniz aramıza;
Bu durumun bir benzeri 1buçuk seneönce diğer aracımız olan honda jazz ın başına gelmişti, Baya bi araştırdım dışardaki ucuz olarak nitelendirilen yerlerin , bu çimentoyu veya boyayı çıkartma işlemi sırasında boyayı patlatabilceklerini öğrendim, sonrasında sonax 'a gittim adamlar baya güzel yaptılar (250 tl) , Bence orayla bir görüşün derim,( yeri çevreyolunda çetinkayadan otogara giderken 2 iki ışık sonra sağ tarfta kalıyor)
İlkini kaliteli bir yere yaptırıp sonrakileri dışarda ucuz yerlere yaptırabilirsin.
Şuanki aracıma da yaptırdım bir yerde ama pek memnun kalmadım, bende düşünüyorum yine yaptırmayı.

engincantan33
30/11/2012, 15:17
hocam ben serviste yaptırdım bilen oto lanet birşey sakın servise gitmeyin!!! hiçbir fark yok ve 200 tl ödedim...bana kalırsa boya korumanın hiçbir yararı yok o ayrı konu...aslında en guzeli gaz yağı satın alın ve güzel birşekilde yıkayın daha sonra gazyağını uygulayın hiçbirşey kalmayacaktır...

kadirridak
30/11/2012, 17:09
Mersin'de en iyi yapan yer bence Sonax... Ibrahim Bey ile gorusun ilgilenir sizinle.

kadirridak
30/11/2012, 17:13
hocam ben serviste yaptırdım bilen oto lanet birşey sakın servise gitmeyin!!! hiçbir fark yok ve 200 tl ödedim...bana kalırsa boya korumanın hiçbir yararı yok o ayrı konu...aslında en guzeli gaz yağı satın alın ve güzel birşekilde yıkayın daha sonra gazyağını uygulayın hiçbirşey kalmayacaktır...

Araci ilk aldigimda bende boya korumayi serviste yapmistim. Hic memnun kalmadim. Belkide sadece cilalayip vermislerdir. Ayrica koyu renk araclarda uzun vade olarak dusundugumuz zaman boya korumanin yapilmasi gerekli oldugunu dusunuyorum.(Renk solmasi-Ufak tefek cizikler-aracin ayna gibi parlamasi)

Suhacan
30/11/2012, 18:24
Bu Tulumba köprüsünü biliyorsanız ordan yukarı doğru çıkarken yanılmıyorsam 1. ışıktan sonra sağ tarafta kalıyordu. Orası da çok iyiydi. Bi arkadaşımda siyah bi modlu lacetti var orda yaptırmıştı bi kere. Çok memnun kalmıştı..

Honor COOPER
30/11/2012, 20:10
Mezitli tarafında yol üzerinde bir yer kampanya yapmıştı Meguiars ürünle 100TL.

serkankucuk
04/12/2012, 09:15
Sayın abiler, arkadaşlar boya koruma denen şey o basit, o kadar sığ bir konu değil. Yani hem aracı çiziklerden arındırıp gerçekten koruyucu ürünler ile korunmalı hem de bu işi hakkıyla yapabilen aracın durumuna göre ne kullanması gerektiğini ve nasıl uygulaması gerektiğini bilenlere yaptırmanız gerekir. Mersin'de de pek yok sanırım, hele ki servislerdeki ustalar birazcık parlasın yeter mantığındalar.
Ben de Mersinliyim fakat Ankara'da yaşıyorum size örnek olması açısından buradaki bir arkadaşımın uygulamalarını paylaştığı Facebook sayfasını gönderiyorum, bir inceleyin. Araca göre doğru uygulama böyle olmalı, siz de gittiğiniz yerlerin referanslarını bir inceleyin, tabi varsa :)
DBY Detailing | Facebook (https://www.facebook.com/DBYDetailing)