PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg ile ilgili bir sorum var

alfa35
28/11/2012, 01:30
merhaba arkadaşlar , bugün aracıma lpg taktırdım. bir arkadaşım ile dohbet ederken kendi aracında benzin ibresinin hep en altta gösterdiğini söyledi ancak yarım depo benzin olduğunu biliyorum dedi. taktırdığı usta genelde yol bilgisayarı olan araçlarda teker döndükçe beyin benzin harcıyor zannedip ibreyi aşağıya çekiyor demiş. reno , opel ve peugeotlarda sık rastlanan bir durummuş.

bizim araçlarda hiç böyle bir durum yaşandımı acaba. taktırdığım usta her zaman çeyrek depo benzin olsun dedi. eğer arkadaşımın dediği gibi benzin ibresi benzin harcamış gibi düşüyorsa bence büyük bir sıkıntı ben nasıl takip edeceğim benzini. aslında deneyince anlayacağız ama merak ettim bunu yaşayan varmı varsa ne gibi şeyler yapıldı.

teşekkürler

Ziyaretci046
28/11/2012, 01:33
puntoda öyle birşey yok pejo 307lerde var genelde benzin lambasını yakmamaya özen gösterirsen senin için iyi olur aksi taktirde benzin pompan yanar.sadece yol bilgisayarında gideceğin km o sağlıklı çalışmaz anlık tüketim normal çalışır

Birçok kullanıcı araç lpgdeyken benzin pompası çalışmıyor sanıyor ama çalışıyor az benzin varsa soğuyamadıgı için yanıyor.

alfa35
28/11/2012, 01:40
bu hızlı cevabın için teşekkür ederim. bu arada sana 40.000 bakım için yönlendirdiğim arkadaş çok memnun kalmış. benimde yaklaşıyor 40.000. eline sağlık

Ziyaretci046
28/11/2012, 01:48
bu hızlı cevabın için teşekkür ederim. bu arada sana 40.000 bakım için yönlendirdiğim arkadaş çok memnun kalmış. benimde yaklaşıyor 40.000. eline sağlık

asıl ben teşekkür ederim o arkadaşa ben o gün sözüm var puntosuna detaylı bi check up yapıcam bütün hava yakıtla ilgili sensörlerini temizlicez sınavlardan dolayı tam görüşemedik sende ne zaman istersen gelebilirisin.