PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo anahtar sorunsalı

serkandemir
27/11/2012, 21:02
merhabalar;

ben arabayı satın aldığımda tek bir tane anahtar aldım yedek anahtarı yoktu..

aldığım arkadaş arabanın anahtar bakı kırıldığı için tekrardan çakma bi anahtar kabının içine anahtarı ve immobiliserı gömmüş.

şimdi bu anahtar kabını komple değiştirmek istiyorum

hatta yedek anahtarla birlikte yaptırmak istiyorum

bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim

fiat servis mi yoksa dışarıdan mı birine yaptırmalı

herhalde orjinal kabından ben alsam anahtarı monte edemem diye düşünüyorum

tayfux
27/11/2012, 21:12
hocam kaskodan halledebilirsin..

1ocak2011
27/11/2012, 21:31
Serkan yav sende ne biçim bi kullanıcıdan araç almışsın. Dostum ya kasko ile halledeceksin ya da Servise kod kartın varsa eğer 450 gibi bir tutarda anahtar parası ödeyip getirteceksin ve aracına tanımlatacaksın. Bu arada bir aracın beyni max. 9 anahtar tanımlatabilirsin.

Bilgilerine kardeşim...

serkandemir
27/11/2012, 21:37
Serkan yav sende ne biçim bi kullanıcıdan araç almışsın. Dostum ya kasko ile halledeceksin ya da Servise kod kartın varsa eğer 450 gibi bir tutarda anahtar parası ödeyip getirteceksin ve aracına tanımlatacaksın. Bu arada bir aracın beyni max. 9 anahtar tanımlatabilirsin.

Bilgilerine kardeşim...

tuncay abi ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor :) bilerek aldım diyebilirm yavaş yavaş yaptırırım diye :)

bu arada kaskodan yaptırırsan eğer kasko bozuluyor cam gibi değilmiş malesef bende heveslenmiştim aslında

kod kartımda yok :=)

tayfux
27/11/2012, 21:40
tuncay abi ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor :) bilerek aldım diyebilirm yavaş yavaş yaptırırım diye :)

bu arada kaskodan yaptırırsan eğer kasko bozuluyor cam gibi değilmiş malesef bende heveslenmiştim aslında

Serkan hocam bazı kaskolar mini onarımdan bazıları ise normal karşılıyor onu araştırmak lazım..bu arada kasko ile yaparsan karına mı zararına mı olur onu iyi hesaplamak lazım..

1ocak2011
27/11/2012, 21:42

Kod kartın yoksa eğer 75 TL Civarındada kod kartına vermen lazım. Ben sana anahtar ve kod kartında fiyat konusunda yardımcı olabilirim ama tanıttırma yine serviste cihazdan yaptırman lazım. Ankaraya yolun düşse hallederiz aslında... Direksiyonu halledebildin mi?

serkandemir
27/11/2012, 21:43
Serkan hocam bazı kaskolar mini onarımdan bazıları ise normal karşılıyor onu araştırmak lazım..bu arada kasko ile yaparsan karına mı zararına mı olur onu iyi hesaplamak lazım..

2500 lira verdim bu sene kaskoya sanırım zararıma olmaz :) gerçi şu sıralar cam değiştiriyorum kaskodan..yani bana bu kadar para verdittirdiler ya geri almam lazım :happydan:

1ocak2011
27/11/2012, 21:50
Serkan burayla bir görüşürmüsün?

Fiat Anahtari | Oto Anahtari | İmmobilizer Sistem (https://www.otomobilanahtari.com/fiat)

serkandemir
27/11/2012, 21:54
Serkan burayla bir görüşürmüsün?

Fiat Anahtari | Oto Anahtari | İmmobilizer Sistem (https://www.otomobilanahtari.com/fiat)

mail attım abi bakalım ne dicekler olmadı telefonla ararım yarın artık

serkandemir
27/11/2012, 22:02
Tuncay Abi bu arada sonra gördüğün de bişi deme diye söylüyorum

-Ön cam kısmında duran kumanda sensörünün siyah kaplaması (kapağı) yok

-bagaj kapağında bravo yazısı yok (ebayden sipariş ettim bekliyorum gelmesini)

-bagaj kapağı armasının rengi gitmiş nasıl olduysa (servise söyledim takacaklar)

-ön cam çatlaktı komple (serviste şu an değişiyor)

-direksiyon iğrenç bir şekilde kaplanmış inşallah serviste senin direksiyonu monte edecekler :) (bu arada senin direksiyon gerçekten tertemiz inşallah birmota gitmeden hallederler )

-aldığımda lastikler bitmişti gittim turza er300 aldım :)

bunun haricinde Allahtan bakımlarını yaptırmış adam yoksa bide ona masraf yapacaktık

neyse daha bişi demiimde konu iicene bölünmesin

tayfux
27/11/2012, 22:04
2500 lira verdim bu sene kaskoya sanırım zararıma olmaz :) gerçi şu sıralar cam değiştiriyorum kaskodan..yani bana bu kadar para verdittirdiler ya geri almam lazım :happydan:
2500 lira mı?? hocam kendini de mi kaskolattın naptın :)

serkandemir
27/11/2012, 22:07
2500 lira mı?? hocam kendini de mi kaskolattın naptın :)

ya ilk kaskom olduğu için biraz bu fiyat daha önceki araba ablamın üzerineydi 750 lira veriyordum ne güzelmiş :)

tayfux
27/11/2012, 22:09
ya ilk kaskom olduğu için biraz bu fiyat daha önceki araba ablamın üzerineydi 750 lira veriyordum ne güzelmiş :)
hocam benim de ilk kaskom araç bedeli 46 milyar verdiğim para 990 lira..sadece şu artım var aracım 09 plaka yani Aydın..ama arada bu kadar da fark yapmaz yahu..

serkandemir
27/11/2012, 22:14
hocam benim de ilk kaskom araç bedeli 46 milyar verdiğim para 990 lira..sadece şu artım var aracım 09 plaka yani Aydın..ama arada bu kadar da fark yapmaz yahu..

işin ilginç yanı benim arabanın değerş 27 bin :toot0000:

aalperdemir
28/11/2012, 00:58
Tek kapili 2006 puntoda 21000 kasko degeri gozukuyodu. Arabayi 1500 TL istediler kasko yapmak icin. Bi arkadasa kavga dovus 1000 TL ye yaptirdim. Ama anahtar kumandali istersen yedek anahtari mini hasari geciyo hasarsizlik kalkiyomus. Kumandasiz dumduz anahtar istersen sirf yedek olsun diye gecmez mini onarim fiyatlarini muhtemelen.

Sent from my iPhone using

serkandemir
28/11/2012, 01:34
ben yaptırırken sormuştum sonra teminatada baktım sanırım kaskoyu deliyor hiç işime gelmez lakin seneye de 3000 liraya falan çıkartırlar iice batırmasın beni

kitanotr
28/11/2012, 09:15
kaskonuz cok yuksek cıkmıs.ben anadoludan 850' ye yaptırdım 6 ay once.benım bu ıkıncı aracım, ındırım vardı %30 mu ne.arac 2011 mjet spor style.

serkandemir
28/11/2012, 09:35
kaskonuz cok yuksek cıkmıs.ben anadoludan 850' ye yaptırdım 6 ay once.benım bu ıkıncı aracım, ındırım vardı %30 mu ne.arac 2011 mjet spor style.

benimde var sözde %10.ama diğerleri de hemen hemen aynı fiyatı veriyorlardı sadece ankara sigorta yarısı kadar teklif verdi bende güvenemediğim için almadım

serkandemir
28/11/2012, 11:45
Bu arada biri bana 2008 model Bravonun anahtar tipini fotoğrafla gösterebilir mi internette net bir cevap bulamadım

Yani gp tipi mi yoksa Fiat 500 tipimi dir

Ebay den siparis vermek istiyorum

Samsung s2 cihazımdan 2 ile göndermiş bulunmaktayım

emopunto
28/11/2012, 23:24
Arkadaşlar benim de elimde 1adet orijinal var yedeğini nasıl yaptırabilirim kumandalı, kaça patlar bana?

serkandemir
28/11/2012, 23:25
Arkadaşlar benim de elimde 1adet orijinal var yedeğini nasıl yaptırabilirim kumandalı, kaça patlar bana?

tuncay abinin yukarıda verdiği bi link var oto anahtarcı bugün adam iki saat sorularımı cevapladı maille gayet ilgili istersen oraya bi danışabilirsin