PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlginç bir durum teker dönmedi...

elbruz
26/11/2012, 18:49
Merhabalar, herkese, bu gün ilginç bir durum yaşadım, yaklaşık dört ay önce aldığım jantlarımı, balans yaptırmak için rot balansçıya götürdüm, sadece ön tekerle yaptırdım adam tekerin birin çıkardı balans yapıp taktı, diğerini de aynı şekilde çıkarıp balans yapıp taktı taktıktan sonra eliyle lastiği çevirmeye kalktı lastik dönmez oldu bir şeye takılıyordu, sonra tekrar tek tek bijonları taktı baktı üçünü takınca dönüyor teker ama dördüncü bijonu takınca dönmüyor takılıyor, o da aldı o takılan bijonu traş biraz tıraş edip geldi, sonra taktı ve tekeri eliyle döndürdü artık dönüyordu...

Benim anlamadığım daha önce takıldığında sorunsuz dönen teker bu sefer çıkarılıp takıldığında neden dönmedi.....

Ziyaretci032
26/11/2012, 18:52
mehmet sen arabayi sat tekerleksiz bisey al :)

elbruz
26/11/2012, 18:56
mehmet sen arabayi sat tekerleksiz bisey al :)
Dostum jantta çukurdan bir şey olmamış da, tekeri söküp takınca neden dönmez oldu anlamadım....:)

kadir07
26/11/2012, 19:13
Tek aklıma gelen o bijonu fazla sıkmadan takmış olabilirlerler daha önce...

elbruz
26/11/2012, 19:24
Tek aklıma gelen o bijonu fazla sıkmadan takmış olabilirlerler daha önce...

En son takan balanscı da öyle dedi, ama önceden de makine ile takmışlardı..

anamurmuzu
26/11/2012, 19:49
En son takan balanscı da öyle dedi, ama önceden de makine ile takmışlardı..

makine bijon dişlisine zarar vermiş olabilirmiki?

elbruz
26/11/2012, 19:52
makine bijon dişlisine zarar vermiş olabilirmiki?

Peki dişlisine zarar verse acaba bir yere değer gibi lastik nasıl takıldı dönmedi, dişliye zarar vermeyle, zaten adam gitti bijonun birini biraz tıraş ettirip geldi sonra eliyle çevirince döndü....

halils2
26/11/2012, 20:15
lastiklerin arkasında dişli yok kampana veya diskin üzerine direkt takılıyor arka lastiklerden biri dönmedi anladığım kadarıyla o da bijonu sıkınca kampana içinde balataların üzerine bir yere değişmiş o nedenle dönmemiş olabilir. kso021 in dediği gibi daha önceden tam sıkılmadan bırakmışlardır.

elbruz
26/11/2012, 22:51
lastiklerin arkasında dişli yok kampana veya diskin üzerine direkt takılıyor arka lastiklerden biri dönmedi anladığım kadarıyla o da bijonu sıkınca kampana içinde balataların üzerine bir yere değişmiş o nedenle dönmemiş olabilir. kso021 in dediği gibi daha önceden tam sıkılmadan bırakmışlardır.

Arka lastiklerden biri değil ön lastiklerden biri dönmedi, yine tam sıkmadan bırakma durumu olabilir yine de tabi ama makine sıkınca tam sıkmış diye düşünüyordum her ikisi de makine ile sıkmıştı....

fotobelit
27/11/2012, 11:40
Makineye güvenme..Bende geçenlerde jant taktım..Yolda arka tekeri elime alıcaktım nerdeyse..Tak tuk tak tuk ses yahu ne sesi bu dedim hemen bijonlardan süphelendim birde baktım bijon düştü düşecek..Makine önemli değil ordaki kendini usta sanan elemanlarda..Makine bana daha riskli geliyor..Elle daha garanti gibi..Dönerken kuvvet hissediyorsun..Makinede bunu anlamak biraz zor..

Ziyaretci032
27/11/2012, 11:43
Makineye güvenme..Bende geçenlerde jant taktım..Yolda arka tekeri elime alıcaktım nerdeyse..Tak tuk tak tuk ses yahu ne sesi bu dedim hemen bijonlardan süphelendim birde baktım bijon düştü düşecek..Makine önemli değil ordaki kendini usta sanan elemanlarda..Makine bana daha riskli geliyor..Elle daha garanti gibi..Dönerken kuvvet hissediyorsun..Makinede bunu anlamak biraz zor..

bijonlar kesinlikle elle sıkılmalı, hava tabancaları hataya çok müsait. hem diş kaptırabiliyor, hem sıkılığı anlaşılmıyor hem de bijon ağzını bozabiliyor.

punto_multijet
27/11/2012, 11:59
yanlıs bijonu almıstır takmıstır baska acıklaması olmaz. uzun bijon denk gelmiştir.

elbruz
27/11/2012, 12:36
yanlıs bijonu almıstır takmıstır baska acıklaması olmaz. uzun bijon denk gelmiştir.

Bijonları tekrar kontrol edeceğim, benim bijonlar biraz farklı, karıştırmış olacağını sanmıyorum, uzatma takılarak açılan bijonlardan, bakayım diğerlerine benziyor mu...