PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Patlayan Far Ampülü

EvoKoray
24/11/2012, 21:17
1 hafta önce sol farın yanmadığını fark ettim , park ve uzunlarda sıkıntı yok kısalar yanmıyor , işin garibi yol bilgisayarı hiç uyarı vermedi 1 haftadır , 2010 Nisan da aldım üstünde gelen farların ömrü doldu sanırım , Philips Extreme Vision alacağım , yol bilgisayarının bu durumda uyarı vermesi gerekmezmiydi ?

Birkan61
24/11/2012, 21:29
Bildiğim kadarıyla puntolarda gözle görülen yerlerde ya da daha rahat görülen yerlerde ampul patlayınca uyarı vermiyor. Mesela farların patlayıp patlamadığını hemen anlayabilirsiniz..

Örneğin bi ön ya da arka sis farı, plakalık lambası gibi şeylerde uyarı veriyor ve arıza ışığı yakıyor. Çünkü bunları fark etmek zor.

Eski puntomda sis farlarında arıza vardı, arada bir yanıyordu arıza lambası..

Bu bilgiyi veren fiat yetkili servisidir. Kocaeli - Yılmazlar

punto_multijet
24/11/2012, 21:43
sebebi su. bizim araclarda uzun kısa tek ampulde oldugundan dolayı eger uzun veya kısa patlarsa arıza vermiyor ancak eger 2side giderse o zmn arıza veryor far ampuller ile ilgili

IVAA
26/11/2012, 18:09
komşu :) kabloyu sökünce uyarı veriyor arkadaşlarında dediği gibi uzun ve kısa farın patlak olması gerekiyor. bu arada bende Philips Extreme Vision kullanıyorum gayet memnunum orjinal ampulde bagajda duruyor

EvoKoray
26/11/2012, 18:12
abi eski mesajlarda senin kullandığını gördüm bende sana bunu sorucaktım nasıl memnunmusun diye denk gelemedik :)

segin
26/11/2012, 18:39
benımde patladı gecenlerde arıza vermedi gıttım servıse 10 lıraya yenısını taktılar garantiye giydirmeye çalıştım yemediler :D

IVAA
26/11/2012, 18:52
ben memnunum istersen gel aşağıya inip karşılaştıralım :)

EvoKoray
26/11/2012, 18:53
benımde patladı gecenlerde arıza vermedi gıttım servıse 10 lıraya yenısını taktılar garantiye giydirmeye çalıştım yemediler :D

üstünde gelen farlardan zaten memnun değildim o yüzden servise gitmicem patlaması iyi oldu :) Extreme Vision alıp ayarlatıcam dışarda :thumbup1:

halils2
26/11/2012, 20:40
üstünde gelen farlardan zaten memnun değildim o yüzden servise gitmicem patlaması iyi oldu :) Extreme Vision alıp ayarlatıcam dışarda :thumbup1:

far ayarında sorun yoksa ampul değişiminden sonra ayarlatmana gerek yokki

Ziyaretçi034
26/11/2012, 20:42

ayarlık bişey yok, zira eski ampülü söküp yenisini düzgünce takınca zaten aynı ayarda oluyor. püf noktası ampülü yuvaya düzgünce oturtmak

EvoKoray
22/12/2012, 22:21
Philips Ext. Vision dedim ama gittim Osram breaker Plus aldım pişman değilim yine olsa yine yaparım :D https://forum.grandepuntotr.com/yedek-parca/42917-osram-breaker-plus-h4.html#post779214

SilentFear
12/01/2013, 23:21
arkadaşlar bu ampulu bız kendımız degıstırebılırmıyız ? Yanı on farı nasıl sokucez?

Furious1990
12/01/2013, 23:23
arkadaşlar bu ampulu bız kendımız degıstırebılırmıyız ? Yanı on farı nasıl sokucez?

farı niye söküyorsunuzki eliniz giriyorsa 2 dkda tık tık degiştirceksiniz :)

EvoKoray
12/01/2013, 23:23
kaputu açtığınız zaman farın tam arkasında yuvarlak kapak var açık renk onu açıyorsunuz avuç büyüklüğünde , kapağu açınca direk far ampülünü görceksiniz , düzgünce çıkartıp yerine yenisini aynı şekilde oturtup kapatıyorsunuz , FARI KOMPLE SÖKMEYE GEREK YOK :)

sfkbrtn
12/01/2013, 23:28

sökmenize lüzum yok farların arkasında lastik kapakları var çıkartıp içteki ampül soketini çıkarıp, kıskacı veya mandalı açarak ampülü alıyorsunuz fakar soketin ısıdan dolayı kaynamış sıkışmış olma ihtimali yüksek bu durumda elle çıkmıyor benim başıma geldi oradan biliyorum:)

edit: ben yazana kadar cevap gelmiş:)

SilentFear
12/01/2013, 23:40
anladım cok tesekkurler arkadaslar