PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazota zam hayırlı olsun

teacherofenglish
23/11/2012, 18:18
Memurlar.Net (Motorinin litre fiyatına 7 kuruşluk zam) (https://www.memurlar.net/haber/309830/)

frkan54
23/11/2012, 18:30
Belliydi ama indirim yapılacağı zaman konu açılmıştı. :) o zamandan konuşulmuştu tekrar zam olacağı :)

M@GIC
23/11/2012, 20:11
normal perşembenin gelişi çarşambadan bellirdir. 3-5 kr indirim 7-8 kr zamm

Birkan61
23/11/2012, 20:12
3 indirim 5 bindirim.

5 indirim 7 bindirim.

vs.vs velhasıl bugünlere geldik..

Benzin 5 lira olur mu derken mazotta 5 lirayı görür diyeceğimiz günler yakın :)

Ziyaretci040
23/11/2012, 20:31
Daha dur ya bunlar başlangıç.. İçimden sektirdiklerimi buraya yazamıyorum.Hükümete fena sektirdim sadece bunu bilin kafi.

BaranSelo
23/11/2012, 20:36
Çok güzel öpüyo bu hükümet bizi, Allah ıslah etsin...

aykut_1914
23/11/2012, 21:06
yakışır, gidip doldurup bi sigara yakim

dogus618
23/11/2012, 21:08
İndirimden once aksam pazari fulledim son anda

ZAK1980
23/11/2012, 21:56
Birinin makam odasına 300 Bın TL tadılat faturası cıkmıs,Surıyelı ne oldukları bellı olmayanların faturasıda 500 mılyon Usd bunları kendı ceplerınden odemedıklarıne gore vatandasa cıkartacaklar

takres
23/11/2012, 22:09
kesin mi bu zam? full den vs mesaj geldi mi?

seastar1905
23/11/2012, 22:21
yakışır, gidip doldurup bi sigara yakim
sigara yakma oda zamlı:)

aykut_1914
23/11/2012, 23:03
sigara yakma oda zamlı:)

sıkıntı yok, sağolsun shell bir kutu peçete verdi, amorti yaptık :D

ZAK1980
23/11/2012, 23:06
kesin mi bu zam? full den vs mesaj geldi mi?
Bana geldı sms Serhat

uurknkc
23/11/2012, 23:25
bir çok ülkenin 1 lt bor minerali aldığı fiyata 1 lt mazot alıyoruz :)

Mrblack
23/11/2012, 23:33
arkadaşlar bu geceden sonra mı geliyor zam?

tyilgin
24/11/2012, 00:27
İstanbulda birçok bölgede sokak araları, ana arterler, e5 dahil asfaltı kaldırılıp yeniden döküldü. Millet caddesi sağlı sollu kaldırım taşları alt zeminleri kaldırılıp beton dökülmek suretiyle alt zemini ve üzerine bilmem nereden getirilen taşlarla üst kaplaması yapıldı. Görme özürlü vatandaşlar için yürüyüş yolu taşları döşendi. (Gerçi görme özürlü yolunun üzerinde sokak lambaları var ama olsun :( ). Tramvay yolu ile taşıt yolu arasındaki seperatör taşları eskisinden 10cm daha kısa olanlarla değiştirildi. tam bitirdiler dedik meğer bitmemiş. tramvay yolunun iç kısmında kalan yeşil alan çerçeve taşları değiştirildi. Fatih belediyesinin 1-2 ay önceki aylık bülteninde gördük ki eski bir ahşap evin restarasyonu için 2.000.000 (yok, yanlış okumadınız milyon) tl. ödendiğini okuduk.

Sokağımızdaki asfaltı kaldırırlarken asfalt kazı aracının önünde geri geri giderek kazınan asfaltı telefonumla videoya çekerken herkes bana, deliye bakar gibi bakıyordu. Oysa ben ise bana bakanlara bakarken koyun sürüsüne bakıyordum, farkında değillerdi :(
Ha belki diyeceksiniz ki yamalı olan asfalt kaldırıldı yerine cillop gibi asfalt döküldü. Ama yeni asfaltın döküleli daha 4 ay olmadığı halde 750 metrelik mesafede 9 adet kazı ve yama yapıldı. İlki 3. haftasında başladı.

Nedense yöneticiler başa gelince bir anda hesap gününü unutur oluyorlar, ben cebinden haksız yere çıkan 1 kuruş vergimi HELAL ET-Mİ-YO-RUM.

Minareyi çalan bile kılıf buluyorsa, ben ne anlatırsam anlatayım bir sebep buluyorlar, bulsunlar. Kısa çöpün uzun çöpten hakkını alacağı günde var.........

Battal
24/11/2012, 10:53
Nedense yöneticiler başa gelince bir anda hesap gününü unutur oluyorlar, ben cebinden haksız yere çıkan 1 kuruş vergimi HELAL ET-Mİ-YO-RUM.

Al benden de o kadar.

erhan4785
24/11/2012, 11:02
Ben sürekli Ankara Aktaş kavşağındaki petrol ofisinden alıyorum. 100 TL lik alınca indirimli veriyorlar. Hiç mazottan bir sıkıntı da yaşamadım. Ankaralı arkadaşlara tavsiye ederim. En Son 3,99 dan Eurodiesel i aldım. Dünkü zamla 7 kuruş artmıştır.

Kendi indirimimizi kendimiz bulalım. Hükümet Mazot fiyatını benzine eşitlemeyi kafasına koymuş:D

can-asan
24/11/2012, 11:30
vatana millete hayırlı olsun..

halils2
24/11/2012, 17:55
İstanbulda birçok bölgede sokak araları, ana arterler, e5 dahil asfaltı kaldırılıp yeniden döküldü. Millet caddesi sağlı sollu kaldırım taşları alt zeminleri kaldırılıp beton dökülmek suretiyle alt zemini ve üzerine bilmem nereden getirilen taşlarla üst kaplaması yapıldı. Görme özürlü vatandaşlar için yürüyüş yolu taşları döşendi. (Gerçi görme özürlü yolunun üzerinde sokak lambaları var ama olsun :( ). Tramvay yolu ile taşıt yolu arasındaki seperatör taşları eskisinden 10cm daha kısa olanlarla değiştirildi. tam bitirdiler dedik meğer bitmemiş. tramvay yolunun iç kısmında kalan yeşil alan çerçeve taşları değiştirildi. Fatih belediyesinin 1-2 ay önceki aylık bülteninde gördük ki eski bir ahşap evin restarasyonu için 2.000.000 (yok, yanlış okumadınız milyon) tl. ödendiğini okuduk.

Sokağımızdaki asfaltı kaldırırlarken asfalt kazı aracının önünde geri geri giderek kazınan asfaltı telefonumla videoya çekerken herkes bana, deliye bakar gibi bakıyordu. Oysa ben ise bana bakanlara bakarken koyun sürüsüne bakıyordum, farkında değillerdi :(
Ha belki diyeceksiniz ki yamalı olan asfalt kaldırıldı yerine cillop gibi asfalt döküldü. Ama yeni asfaltın döküleli daha 4 ay olmadığı halde 750 metrelik mesafede 9 adet kazı ve yama yapıldı. İlki 3. haftasında başladı.

Minareyi çalan bile kılıf buluyorsa, ben ne anlatırsam anlatayım bir sebep buluyorlar, bulsunlar. Kısa çöpün uzun çöpten hakkını alacağı günde var.........
dediklerine harfiyen katılıyorum arkadaşım. tamam zam yapıyorsun da işçiye de ver nereye kadar böyle gidecek Allah bilir.

sehzadeamasya
24/11/2012, 20:55
arkadaşlar öncedende söylemiştim bu hükümetin amacı benzin mazot ve lpg fiyatlarını eşitlemek sonuçta ne kadar zam o kadar onların cebi dolacak durmak yok zama devam

CoachK
24/11/2012, 22:39
Benzin çok pahallı araç vergileri çok pahallı ben dahil birçoğumuz araçlarımızı 0 aldık 30 bin liranın üstünde para verdik. Mazot çok pahallı diye hükümete demediğimizi bırakmıyoruz.... Madem hayat bu kadar pahallı: ben sabah 7:00 de evden çıktığım halde sıhhıye köprüsündeki trafik ne ? Konya yolu niye hep ağır akıyor ? İş yerim söğütözünde neden saat 19:00 a kadar trafiğe çıkamıyorum ? Bide bu mazot ucuz olsa araçlar pahalı olmasa halimiz ne olurdu ?

krm1983
24/11/2012, 22:47
Benzin çok pahallı araç vergileri çok pahallı ben dahil birçoğumuz araçlarımızı 0 aldık 30 bin liranın üstünde para verdik. Mazot çok pahallı diye hükümete demediğimizi bırakmıyoruz.... Madem hayat bu kadar pahallı: ben sabah 7:00 de evden çıktığım halde sıhhıye köprüsündeki trafik ne ? Konya yolu niye hep ağır akıyor ? İş yerim söğütözünde neden saat 19:00 a kadar trafiğe çıkamıyorum ? Bide bu mazot ucuz olsa araçlar pahalı olmasa halimiz ne olurdu ?

O ayrı bu konu ama mazota gelen zam tüm ürünlerin fiyatını etkiliyor. Bir de çiftçinin traktörüne aldığı mazotun ötvsinin yüksek, tekneye alınan yakıtın ötv sinin düşük olduğunu ayrıca elmas ve yakutta kdv nin sıfır olduğunu da unutmamak lazım.

Sent from my iPad using

tyilgin
25/11/2012, 00:18

Birşeyin fazla tületiliyor olması onun rahat elde edildiği anlamına gelmez. Yoksa çadırlarda yaşayanlar yok diye ev kiralarının ucuz olduğunu da düşünmemiz gerekirdi. Oysa istanbuldaki orta halli bir evin kirası askari ücretten bile yüksek.

tyilgin
25/11/2012, 00:20
tekneye alınan yakıtın ötv sinin düşük olduğunu ayrıca elmas ve yakutta kdv nin sıfır olduğunu da unutmamak lazım.

+Dini kitapların kdv oranıda %1'e indirildi. ;)

tyilgin
25/11/2012, 00:28
Aklıma gelmişken, Tüketemediğimiz benzini yurt dışına kaça verdiğimizi biliyormusunuz ?

Ucuz Benzin Formülü (https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21311036.asp)

Benzin yerliye 4.57 yabancıya 1.60 lira - (https://www.ahaber.com.tr/Ekonomi/2012/08/28/benzin-yerliye-457-yabanciya-160-lira-332896443374)

CoachK
25/11/2012, 13:02
Birşeyin fazla tületiliyor olması onun rahat elde edildiği anlamına gelmez. Yoksa çadırlarda yaşayanlar yok diye ev kiralarının ucuz olduğunu da düşünmemiz gerekirdi. Oysa istanbuldaki orta halli bir evin kirası askari ücretten bile yüksek.

Paran olmazsa arabayada binemezsin mazotta alamazsın. Bu ülkemizin pahallı hali, ucuzu nasıl olacak acaba ?

tayfux
25/11/2012, 13:07
şu anda en ucuz mazot nerede?
shell,bp,opet,po,full firmalarından?

ecosi26
27/11/2012, 07:56
Yatırım aracı olan imkb de spekülatif hisse senetleri vardır gün içerisinde bile bir yükselir bir düşerler düşüşü yakaladınız mı alır yükseldi mi satarsınız valla bu mazotu takip etmek bile zor inip çıkması an meselesi ama normlara uymayan düşüşler ve yükselişler yaşıyo şaşırmamak elde değil ses çıkmadığı sürece daha neler yapacak bilmem...