PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım uyarı lambası

emreaktan
23/11/2012, 11:35
selamlar herkeze kısaca derdimi aktarayım sabah marşa bastım aracım hiç gaz yemedi az yüklenince stop etti tekrar çalıştırdım kaputu açtım sanki aracım dizel motor olmuş ses sarsıntı kitapçığa baktım yakıttan ötürü yazıyo fiat servisinin kendi istasyonundan aldım hatta benzini neyse 10 dakka yola devam ettim hanımı bıraktım tekrar bastım araç normale döndü servisi aradıom ışık yanık olursa müdahele ederiz dediler ee dedim motoru elime alırsam sorumlusu kim dedim o zaman getirin falan sonra makineye bağlandı yakıt değil bobinn arızası dediler bir daha olursa kesin değişecek dediler annamadım sıfır araçta ne bobini

emreaktan
24/11/2012, 00:15
yokmu kimse

miskofalez
24/11/2012, 01:22
Benim başıma gelmedi ama sen yazdıktan sonra bayaa bi araştırdım ateşleme bobini arızası genelde teklem falan da yapıyormuş,bi süre kullan istersen belki kitapcıkta yazdığı gibi yakıttan kaynaklıdır sorun devam ederse baktırırsın geçmiş olsun...

emreaktan
25/11/2012, 00:50
teşekkür ederim inşallah büyük bir arıza çıkarmaz

BaranSelo
25/11/2012, 01:07
Geçmiş olsun, bende de var o sorun. Dizel kadar değil, dizelden daha gürültülü çalışıyor motorum. Ama hiçbir teklemesi uyarı lambası yok, saat gibi. Fakat arabanın yanında durulmuyor rölantideyken.
Okulda "motor modifiyesi var 240küsür beygir, o yüzden ses yapıyor" diyorum inananlar oluyor, o derece. :)

gurgocuk
25/11/2012, 01:43
Geçmiş olsun, inşallah birdaha yaşamazsınız dileğiyle ancak FİAT ile arızalar ve sorunlar dünyasına alışmalısınız .