PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kontak kilitlendi araç yolda kaldı

anamurmuzu
21/11/2012, 23:28
merhabalar.arkadaşlar aracımı babam almıştı Ankara'dan İstanbul'a gitmek için.arabayı park ettikten sonra tekrar çalıştırmak istediğinde anahtar yuvaya girmemiş yaklaşık 2-3 milim dışarıda kalmış dolayısıyla kontağı çevirip çalıştıramamış ve yolda kalmış.bende burdan yol yardım servisini aradım aracı çekiciyle İstanbul maltepedeki küçükyalı birmot servisine götürmüşler.aracım garanti kapsamında.yol yardımdan gelen adamlar büyük ihtimalle garanti kapsamında olur demişler,anahtar göbeği sökülcek değişcek 1 2 gün sürer demişler.yani garanti kapsamında değil vs derlerse yandım gibime geliyor.daha önce böyle bişey başına gelen oldumu acaba?

kokoemre25
21/11/2012, 23:44
Öncelikle gecmis olsun gecen aynısı bana oldu aksam oldu eve gidecektim anahtarı taktım anahtar donmuyo kafayı yedim valla anahtarciya sokturdum baktı hiç bisi çıkmadı taktik gine çalışmadı ertesi sabah direksiyonu aşağı yukarı oynattim düzeldi :) hiç bisi anlamadım valla şimdi direksiyonu hiç oynamıyorum korkumdan gine kitlenir die :)

aykut_1914
21/11/2012, 23:49
Öncelikle gecmis olsun gecen aynısı bana oldu aksam oldu eve gidecektim anahtarı taktım anahtar donmuyo kafayı yedim valla anahtarciya sokturdum baktı hiç bisi çıkmadı taktik gine çalışmadı ertesi sabah direksiyonu aşağı yukarı oynattim düzeldi :) hiç bisi anlamadım valla şimdi direksiyonu hiç oynamıyorum korkumdan gine kitlenir die :)
usta başka başlıkta sanayide çalısıyorum falan yazmıstın sanırım, yanlış anlama ama senin anlattığın olay direksiyon kilitlenmesi denen basit bir olay. Kontak çevirdikten sonra biraz oynarsan kitliyor kendini, aaçarkende biraz direksiyonu oynatman yetiyor. Sanayideki göreviniz nedir ayıptır sorması? :)

beerkk34
21/11/2012, 23:57
iki kere başıma geldi direksiyon kilitlendi anahtar hiç bi şekilde çevrilmedi çok sinir bozucu bi durum . 6. arabam benim bu ilk fiat ım bunun kadar parça bozan ve arıza çıkaran bi arabaya daha hiç binmedim sanırım ben bu aracı çok yakında satıcam.çok soğudum araçtan

acRep
22/11/2012, 04:03
usta başka başlıkta sanayide çalısıyorum falan yazmıstın sanırım, yanlış anlama ama senin anlattığın olay direksiyon kilitlenmesi denen basit bir olay. Kontak çevirdikten sonra biraz oynarsan kitliyor kendini, aaçarkende biraz direksiyonu oynatman yetiyor. Sanayideki göreviniz nedir ayıptır sorması? :)

Valla bende merak ettim şimdi hocam :) :) :)

aykutisci
22/11/2012, 04:33

+1000 7/24 sanayideyim bende merak ettim :)

dogus618
22/11/2012, 08:05
iki kere başıma geldi direksiyon kilitlendi anahtar hiç bi şekilde çevrilmedi çok sinir bozucu bi durum . 6. arabam benim bu ilk fiat ım bunun kadar parça bozan ve arıza çıkaran bi arabaya daha hiç binmedim sanırım ben bu aracı çok yakında satıcam.çok soğudum araçtan

aynı durumdan bende şikayetçi idim punto çok parça bozan bi araba

mavi-punto
22/11/2012, 09:28
Direksiyonu sağa sola çevirerek denerseniz sorurnunuz çözülür.Bundan önceki opel olmak üzere bir cok araçta bu basıt sorunla karşılaştım.Genelde direksiyonu cevrili olarak aracı stop edersıniz , bu sorunla karşılaşırsınız.Direksiyonu çevrili oldugu yöne çevirmeye çalışıp kantak çalıştırırsanız sorun hallolur.

kokoemre25
22/11/2012, 10:12
direksiyon sağa sola dönmesi değil arkadaşlar yanlış anlamayın anahtarı taktıgımda anahtar hiç dönmüyodu tabiki direksiyonu sağa sola çevirdiğinizde kontak açar normalde ama sıkıntı işte açmıyodu kitlenip kalmıştı yıllardır bu işin içineyim neyin olup olmadığını bazı arkadaşlardan iyi bilirim.

anamurmuzu
22/11/2012, 14:46
Direksiyonu sağa sola çevirerek denerseniz sorurnunuz çözülür.Bundan önceki opel olmak üzere bir cok araçta bu basıt sorunla karşılaştım.Genelde direksiyonu cevrili olarak aracı stop edersıniz , bu sorunla karşılaşırsınız.Direksiyonu çevrili oldugu yöne çevirmeye çalışıp kantak çalıştırırsanız sorun hallolur.

arkadaşlar direksiyon çevirmeyi tabikide denedik ve hatta benim denemem de önemli değil yol yardım servisi geldiğinde onlar daha bi çok şey denediler olmadı kontak göbeğinde sıkıntı olduğunu söylediler bu gün sökülcek komple

pdr42
22/11/2012, 22:07
2006 model aracımda da benzer sorunlar olmustu zamanımda.Fiat bu kontak isini becerememiş

ato
23/11/2012, 08:45

Benim bravoda sıkıntı yok Allah'a şükür ama evo durmadan motor ışığı yakıyor ama bundan once octavia vardı bende o da cok sorun çıkarıyordu Japon almak lazım

anamurmuzu
26/12/2012, 17:09
arkadaşlar konuyu açalı daha bir ay bile olmadı bu sorun yine patlak verdi,bir ay önce serviste garanti kapsamında kontak değişti ancak üzerinden bir ay geçmeden bu gün yine aynı sorunu yaşadım kontak dönmedi sonra bir saat sonra gittim tekrar denedim ikinci çevirişimde oldu ( direksiyon kilitlenmiştir demeyin direksiyon kilitli değil ) bu sorunu benden başka yaşayan çok az kişi varken bende bir ay içerisinde 2. kez olması şanssızlıklı yoksa arabada bu kontak göbeğini bozan başka birşey olabilir mi ?

atlatma
26/12/2012, 17:15
aynı durumdan bende şikayetçi idim punto çok parça bozan bi araba

Linea çok parça bozacakmı bak bakalım hocam

pparazzi
26/12/2012, 17:34
Bence kızmayın ama kullanıcı hatasıda olabilir 2 defa tekrarlayınca .belki direksiyon kilitli iken gereğinden fazlamı yükleniyorsunuz belkide dediğiniz gibi orda bi sorun vardır

anamurmuzu
26/12/2012, 17:47
kullanıcı hatası olsa garantiden değiştirmezlerdi zaten,kullanıcı hatası olacak bişey de yok zaten kontak göbeğinin içindeki dişliler bozulmuş biz sadece anahtar takıp çeviriyoruz kullanıcı göbekteki dişlilere nasıl zarar versin ki,tamirin üzerinden de bir ay geçti ve bu arada hiç direksiyon kilitliyken kontak çevirmeye çalışmadım yani direksiyon kilitlenmedi,ilk defa bu gün denedim acaba kilitlimi diye ama değilmiş yani direksiyon kilitli iken de bi zorlama yok geriye tek seçenek kalıyor orda bir sorun var ama ne ?

onur1986
26/12/2012, 18:07
Geçmiş olsun hocam ama böyle konuları okudukça daha çok soğuyorum he bu araçlardan.

abulbul08
26/12/2012, 19:06
aynı sorun bundan önce kullandığım şahin araçta vardı. Arada bir Direksiyon kilitlenmediğinde kontak dönmüyordu.Kontak dönmediğinde direksiyonu öteye beriye çevirip kilitlenmesini sağlıyordum. Direksiyon kilitlendikten sonra kiliti açarak normale dönüyordu.

fotobelit
27/12/2012, 11:40
İmmobilizer den kaynaklanma ihtimali varmı acaba.?.Daha önce hiç denemedim ama farklı bir anahtar takınca anahtar dönüyordamı çalışmıyor,yoksa sizinki gibi hiçmi dönmüyor..Yedek anahtarı varsa,onunla denedinizmi acaba?

Semih Kurtulmus
27/12/2012, 14:39
arkadaşlar konuyu açalı daha bir ay bile olmadı bu sorun yine patlak verdi,bir ay önce serviste garanti kapsamında kontak değişti ancak üzerinden bir ay geçmeden bu gün yine aynı sorunu yaşadım kontak dönmedi sonra bir saat sonra gittim tekrar denedim ikinci çevirişimde oldu ( direksiyon kilitlenmiştir demeyin direksiyon kilitli değil ) bu sorunu benden başka yaşayan çok az kişi varken bende bir ay içerisinde 2. kez olması şanssızlıklı yoksa arabada bu kontak göbeğini bozan başka birşey olabilir mi ?

Adama arabayı yaktırırlar yemin ederim. Çok geçmiş olsun ben daha hiç yaşamadım umarım yaşamam.

anamurmuzu
28/12/2012, 00:04
İmmobilizer den kaynaklanma ihtimali varmı acaba.?.Daha önce hiç denemedim ama farklı bir anahtar takınca anahtar dönüyordamı çalışmıyor,yoksa sizinki gibi hiçmi dönmüyor..Yedek anahtarı varsa,onunla denedinizmi acaba?

denedim olmamıştı,bakalım bu gün tekrarlamadı inşallah da tekrarlamaz.

bu araba çok severek aldığım ilk arabam olmasa cidden satıcam ama kıyamıyorum işte çok seviyorum keratayı:)

anamurmuzu
28/12/2012, 00:06
Adama arabayı yaktırırlar yemin ederim. Çok geçmiş olsun ben daha hiç yaşamadım umarım yaşamam.

eyvallah, inşallah hiç birimiz yaşamayız