PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yay boyunu kısaltmak

baycep
14/01/2007, 22:18
arkadaşlar dün lastiklerimi NOS ile şişirttim. lastikçide çalışan eleman yaydan bir halka çıkarılırsa arabanın 2 cm düşeceğini hiçbir zararın olmadığını daha önce bir kaçtane arabaya yaptığını söyledi öndüzen ayarı dahil 100 ytlye yapacak, bu konuda bilgim yok yayı bu şekilde modifiye edersem zararı olurmu ...yada hangi yayı önerirsiniz suspansiyonu bozmadan...

h k
14/01/2007, 22:27
yay kestirmek sağlıksız bir işlemdir , tavsiye etmem. yapan var ama yapıp yayı kırılanda var . kestirmek yerine biraz daha verip kısa yay alman daha doğru olur.

Fangio
14/01/2007, 22:32
arkadaşlar dün lastiklerimi NOS ile şişirttim. lastikçide çalışan eleman yaydan bir halka çıkarılırsa arabanın 2 cm düşeceğini hiçbir zararın olmadığını daha önce bir kaçtane arabaya yaptığını söyledi öndüzen ayarı dahil 100 ytlye yapacak, bu konuda bilgim yok yayı bu şekilde modifiye edersem zararı olurmu ...yada hangi yayı önerirsiniz suspansiyonu bozmadan...

tavsiye etmem arkadaşım işi bilen kimsenin önermeyeceği bi uygulamadır bu...
bildiğim kadarı ile her yay halkasının kendine göre bi direnci var hepsi aynı deil yani yanılıyorsam düzeltin...
bencede biraz daha para biriktir yay al daha sağlıklı hem aklın kalmaz...

Bülent A.
14/01/2007, 22:49
Kesilikle yay al.
Yay kestirme son derece güvensiz ve konforu olumsuz yönde etkileyen bir işlem

baycep
14/01/2007, 22:52
tsk ederim kaç cmlik yay öneriyorsunuz birde bunların arasındaki fark nedir (3,5cm ile 5cm ) ben pek bilmiyorum bu konuları

GP-07
14/01/2007, 22:52
yay kesinlikle kesilmez tehlikeli bir işlem,daha kısa spor yaylardan alabilirsin en güvenlisi bu 3.5 yay senin ihtiyacını görecektir yayın cm oranı büyüdükce yere yakınlaşması artacaktır aracın,markaya göre yükseklikleri değişiyo eibach,ap,kw, markalarını tercih edebilirsin

Bülent A.
14/01/2007, 23:02
3.5 luk yay öneririm.
5 lik yaylar esnemelerde çamurluklara sürtme yapacaktır

OzzY
15/01/2007, 00:10
yay kestirmek yayın fiziksel özelliğini değiştirir.

bahcelili_ali
15/01/2007, 00:19
yay kesilsede yenisinide alsan her turlu konforu unutacaksın arkadaşalrın da dedği gibi kesinlikle kesme 350 ye spor yay al tak kafan rahat olsun. ama dediğim gibi herturlu yayla oynarsan konfor kalmıo rabada

punto07bcz87
11/01/2014, 06:59
Clio rxt in yayları 1.5 bakla aldırdım sorun yok 1 yıl oldu araba kütük gibide deil 1.5 in aşagısı tehlike spor hezon fiyatı 550 tl en iyisi para ya yazık orjinal 300 tl benim yaptıgım işlem 5 cm yay takandan 10 kat daha iyi denemesi yapıldı.şimdi puntonun yaylarıda kestircem.aynı şekil.birde adam spor yay alıyor istedigi görüntüyü alamıyor sonra pres yaptırıyor ne anlamı kaldı kestirmede sorun yok sıkıntıda yokkkk 1.5 kestiripte sıkıntısı olan varsa yazsın:devil:

sef_1978
21/01/2014, 09:08
Ben 1 bakla kestırdım sorun yok spor yaylardan cok cok daha ıyı konfora sahıp aracım

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

skirsan
21/01/2014, 09:59
Konfor olayını bilemem burada mutlaka deneyip görmüş arkadaşlar vardır. Ama aracı satarken alacak olan kişi yayları orjinal haliyle isteyebilir, bir kaç arkadaşımın başına geldi. Bir de yay masrafı çıkmasın size.

cagataygumus86
21/01/2014, 12:49
en güzel preslet dostum yeni yaya ara vermek zorunda kalmazsın ben arka ve önleri relettim
fakat aracım sert onu söylim çünü esneme payı fazla yok istersen ben değiştirmeyi düşünüyorum değişirebiliriz...