PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt problemi

biyologX
19/11/2012, 21:24
Arkadaşlar 2008 1.4 Puntomda Lovato tüp var. Gayet memnunum arbamdanda tüptende. Araç sürekli gazda sadece ilk çalışmada gaza otomatik olarak geçene kadar benzinde çalışıyor. Uzun yolda 185-195 arası yakıyor. Benzin ibresi neredeyse hiç oynamıyor doğal olarak. Ama yol bilgisayarında yakıt durumuna baktığımda 9 lu değerler yazıyor bu nasıl olabilir. Benzin kullanmıyorumki. Yol bilgisayarına bildiğim kadarıyla gaz etki etmiyor. Gazlı araçlarda da değerler böyle mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

anamurmuzu
19/11/2012, 22:10
evet benım araçta da 8.8 ile 9.0 arasında değişiyor ortlama yakıt tüketimi,gazlıda olsa o değer sankı benzınle kullanıyormuş gibi oluyor ama benzin azalmıyor.ancak siz 185 190 krş yaktığınıza eminmisiniz bu zamlarla bu değeri yakalamak sasırttı benı,bi hafta önce ist antalya arasında ortalama hızım 90 civarı kullandım hep ona ragmen anca 200 krş a düşürdüm yakıtı ama inanılmaz uğraştım o degerlere inebilmek için,siz yakalayabiliyorsanız helal olsun

biyologX
19/11/2012, 22:27
Evet ya kusura bakmayın mesajı düzeltmiştim ama bazı yazdığım şeyleride silmişim. Düzelttim tekrar şimdi. :))

O değeri yakaladım 3-4 hafta önce ama süratli değildim ağır ağır 2500 devri geçmedim hiç geze geze gittim.

Bilgisayardaki o değerler neden çıkıyor ozaman anlayamadım bitürlü.

Ayberk0616
21/11/2012, 10:47
Siz aracınızı lpgde kullansanı dahi benzin pompası benzin basmaya devam ediyor benzin enjektörlere kadar gelip geri dönüş yapıyor araçta bu arada bi kaç farlı yerden bilgi alıp aracın ortalama yakıt tüketimini hesaplıyor siz lpgde kullansanız dahi ekranda ortalama tüketimi görürsünüz ancak orada yazan değerden 1 litre kadar fazla lpg yakarsınız
Örn: aracınızın yakıt ortalası 8 litre siz 100 kmde yaklaşık 9 litre lpg yakarsınız

biyologX
22/11/2012, 00:19
Hmm anladım ozaman benzin pompası benzini enjektöre kadar gönderdiği için öyle çıkıyor..

hakguner
22/11/2012, 09:34
Birde şunu düşünmek lazım, araç ilk hareket ettiğinde benzin harcadığı için değerler yüksek olabilir diye düşünüyorum.

biyologX
22/11/2012, 13:08
Tamam belki doğru ama benim benzin seviyem neredeyse hiç değişmiyorki. Gaz kullananlardaki değerler neler yazarlarsa sevinirim..

Ziyaretçi049
22/11/2012, 14:11
Bende Lovato OBD II kiti taktırttım sorunlar vardı Turbo ile ilgili dün hallettik gibi artık.
Hafta sonu Alanya'ya gidecem değerleri bende yazarım.
Ama benim benzin ibresi azda olsa düşüyor çalıştırmalarda.

Lovato'nun en güzel yanı hiç Enjektör sesi duymuyorum ama BRC'de bariz bir ses var.

Fakat yaklaşık 2 haftadır sorunlarla uğraşıyorduk ayar tutturamadık keşke BRC taktırsaydım diyorum kendi kendime.