PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbreli (analog) lpg göstergesi

aslam0740
17/11/2012, 18:23
ibreli (analog) lpg göstergesi lpg tankının üstünde var ama araç içindeki 4 ledli gösterge ve bu göstergeye hiç inanamıyorum. neden mi 3 ışık yanarken birden 1 ışığa düşüyor vs. yani depomda ne kadar lpg yakıtının olduğunu bilemiyorm. bende şöyle bir düşünce hasıl oldu. bu arkadaki tankın üstündeki analog göstergeden aynısını içeriye alamazmıyız. aynı göstergeden bi tane alsak ve öne bir kablo aracılığı ile paralel çeksek ve 4 ışığa bakmaktansa aynı benzin göstergesine bakar gibi analog olarak yakıt miktarını görebilsen nasıl olur. internette biraz araştırma yaptım pek bulamadım bu konuda bilgisi olan varsa yorumlarıızı bekliyorum

Ziyaretçi048
17/11/2012, 18:26
arkadaki gösterge yanlız elektronik değil.. mıknatıslı şamandıraya bağlı bir sistem diye biliyorum.

aslam0740
17/11/2012, 18:31
işte ben bu mıtnatıslı göstergeden paralel bir hat alsam olurmu? aklıma bazı fikirler gelmedide değil biraz saçma olabilir ama o tankın göstergesine ayna marifetiyle veya bir kamera marifetiyle içeriden okuyabilmek

usaymaz
17/11/2012, 19:53
sorun içerdeki göstergede deil dijatal olarak içeriye iletirken okumayı yanlış yapıyor. yakınınızdaki bir lpg servisine gidip o mıknatısı değiştirmenizle sorununuz çözülecek o kadar masraf yapmanıza gerek yok bendede aynı sorun vardı gidip değiştirdim düzeldi servistekiler tank sallandığı için böle olur diye bilirler siz yinede değiştirtirin 5 en fazla 10 tl ücreti var. kendiniz dahi değiştirebilirsiniz onu tutan tek vida var onu sökün ona takılı olan bide soket var onu çıkarın yenisini aynı şekilde montajını yapın.

Bolu_Beyi
18/11/2012, 00:51
LPG kullanıcılarının güncel bir sorunu. Dediğiniz kulağa hoş geliyor...

^^Cem^^
19/11/2012, 01:25
Göstergenin ilk 60 - 70 km den sonra sürekli değişmesi benimde sinirlerimi bozuyor tam olarak nerde bu okuyucu?

ZAK1980
19/11/2012, 11:41
Göstergenin ilk 60 - 70 km den sonra sürekli değişmesi benimde sinirlerimi bozuyor tam olarak nerde bu okuyucu?
Neredeyse tum lpg lerde aynı durum soz konusu ozellıkle sımıt tanklarda genelde dogru olcum sonuncu on tarafa yansımaz ve Brc de 12 dk sonra gercek verı on tarafa ıletılır bundan dolayı bakmıyorum 35 LT alıyorum gaz bıtınce bıttı uyarısı verıncıye kadar bakmamaya calısıyorum genel olarak ıkazı alınca gaz alıyorum

alperd
19/11/2012, 14:38
Atiker de alsanız Prins de alsanız aynı sorun hepsinde mevcut.
Gerçekten bir çözüm bulunamaması da çok garip aslında.

Arkadaki manuel gösterge üzerinde 3 adet delik olur bunları deneyerek size en uygun gösterge ayarını bulmaya çalışabilirsiniz. (Gerçi her türlü tam düzgün göstermiyor ama ışıkların huyu değişiyor.)

manuel gösterge, tankın şamandırasının konumunu mıknatıs ile okuduğu için içeriye aynısından takarak sonuç alamazsınız, Işıklı bir kamera düzeneği olabilir...