PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turtle Wax Ürünleri

ORACLE
18/12/2006, 10:06
Hafta sonu civcivx in önerisi üzerine aldığım turtle wax ın cila koruyucu ürününü aracıma uyguladım.
Gerçekten yok böyle bişey arkadaşlar. Zaten cilanın üzerine uygulanıyor. Cilayı atınca araba zaten bir parlıyor. Sonra bunu bir sürüyorsunuz bir parlatıyorsunuz sonra diyorsunuz cilanın parlaklığıda neymiş. Araç tam anlamıyla kaymak gibi oldu. İşim akşam vaktine kadar sürdü. Akşamda sokak lambasının altında şöyle bir baktım cayır cayır yanıyor alet be. Teşekkürler civcivx

Misafır
18/12/2006, 11:03
turtle wax cila üzerine mi uygulanıyor.
ben başka bir forumda uygulayan bir arkadaşın yazısında okumuştum.
araç bölge bölge yıkanıyor.
her yıkanan bölge üzerine aracı kurutmadan sıkıyorsun sonra da parlatma bezi ile yavaş hareketlerle hem kurutuyor hem parlatıyorsun diye yazmıştı.
aracının resimlerini de koymuştu.
cayır cayır yanıyordu araç.
çok iyi parlatıyormuş.
evet.
ama uygulanışını farklı yazmıştı.

ORACLE
18/12/2006, 11:29
Yok abi bu farkı bir ürün.
Bu cila değil cila koruyucu. Önce cila atıyosun araca sonrada bunu cilanın üzerine uyguluyorsun. Bu cilayı koruyor.
Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer
diye bir ürün

turtle wax cila üzerine mi uygulanıyor.
ben başka bir forumda uygulayan bir arkadaşın yazısında okumuştum.
araç bölge bölge yıkanıyor.
her yıkanan bölge üzerine aracı kurutmadan sıkıyorsun sonra da parlatma bezi ile yavaş hareketlerle hem kurutuyor hem parlatıyorsun diye yazmıştı.
aracının resimlerini de koymuştu.
cayır cayır yanıyordu araç.
çok iyi parlatıyormuş.
evet.
ama uygulanışını farklı yazmıştı.

Misafir2
18/12/2006, 11:48
bendede var öyle bır cıla ama marka farklı tabı cayır cayır yanıyor araba

AWD
18/12/2006, 11:49
ya bu konuya cem abiyi davet etsekte bi ince ayrıntısıya uygulama yöntemini ve modellerini bi kez daha anlatsa ?

civcivx
18/12/2006, 12:06
Faideli Bilgiler :cool:

Bugün yine Turtle Wax damarım tuttu ve bagajda boş kalan yerleri iyice doldurdum.

Kaputumda kedilerden kaynaklanan bazı çizikler vardı ve pasta veya cila ile istediğim gibi düzeltememiştim. Bugün Turtle Wax'ın Scratch & Swirl Remover denilen ürününü aldım. Aslında pek o kadar güvenerek almadım, acaba param boşuna gider mi diye.
Ancak talimatlara uygun şekilde kullandıktan sonra gördüm ki, gerçekten işe yarıyor. Kaputta yer alan uzun 2 çizik ve kedilerin patinaj çekmesinden kaynaklanan :D çizik öbeğini neredeyse tamamen yoketti. Sürekli gözüme batan çizikler şu anda dibinden ve dikkatle bakmadıkça farkedilmiyor. Çizik dediğim de sağlam çizikti hani. Öyle alttan beyaz astar çıkmış değil tabii ama yine de benim ölçülerime göre derin sayılırdı.
Zaten bu ürün İngiliz Auto Express dergisinin ödülünü almış, bu tür sorunu olanlara tavsiye ederim.

Ayrıca yine Turtle Wax'ın Upholstery Cleaner leke giderici ürününü aldım. Koltuklarımda birkaç leke vardı ve denediğim birkaç ürünle ve serviste uyguladıkları yöntemle çıkartamamıştım. Bu ürünü de talimatlara uygun kullanınca o lekelerden eser kalmadı. Genelde leke gidericiler lekeyi temizlerken, ıslaklığın son bulduğu çizgileri harita gibi bırakır döşemenin üzerinde ama bunda öyle bir sorun kesinlikle olmadı. Bunu da tavsiye ederim

Ayrıca son olarak, yeni piyasaya sundukları Turtle Wax Extreme Nano-Tech Polishing Wax ve Gloss Guard Top Coat Sealer ürünlerini aldım. Nano-Tech olanı bildiğimiz cila, ama içeriğindeki moleküller nano teknoloji ile üretildiği için boyadaki gözenekleri daha iyi dolduruyor(muş). Bunu da denedim ve yıllardır birçok cila deneyen biri olarak, sonuçtan oldukça memnun kaldım. Hatta en son kullandığım Turtle Wax PTFE ciladan daha iyi sonuç aldım. Turtle Wax yine yüzümü kara çıkartmadı. Sadece Platinum Series Precision Car Wax ürününü (Turtle'ın en pahalı cilası) kullanmadım, onu da ilerleyen zamanlarda denerim kısmetse.

Gloss Guard Top Coat Sealer dedikleri ürün ise, özellikle yeni araçlara tavsiye edilen veya cilanın ortalama 1 yıl boyunca parlak kalmasını sağlamak için kullanılan (gerçi ben 1 yıl beklemem :D ) bir boya ve cila koruyucusu. Sanırım boya koruma sistemlerinde de benzer ürünler kullanılıyor. Ürün zeytinyağı gibi birşey. Yeni araçlara henüz cilaları gitmemişken veya kullanılmış araçlara ciladan sonra uygulanıyor.
Ancak üstte yazdığım uygulamaları yapmaktan sıra buna gelmedi ve performansını deneyemedim. Ama bunun da işe yarayacağını umuyorum. Zaten bu ürünü tesadüfen keşfettim ve bazı İngiliz forumlarında bu ürünü tek numara geçmiş kullananlar. Müthiş bir parlaklık veriyor diyorlar. Hem Nano-Tech, hem de Gloss Guard ürünü de Auto Express'ten ödül almış.

Bu ürünlerin fiyatları piyasadaki diğer mallara göre yüksek gelebilir ama yıllardır bu tür ürünleri (Armor All, Carpex, Arexons, Turtle Wax, Sonax ve aklıma şu anda gelmeyen bazı markaları) kullanan biri olarak diyebilirim ki, Turtle Wax'ın ürünleri fiyatlarını sonuna kadar hakediyor.

Turtle Wax, artık bu ürünlere verdiğim parayı reklam komisyonu olarak geri gönderirsiniz ;)

https://www.turtlewaxuk.com/prodimg/FG3672.gif https://www.turtlewaxuk.com/prodimg/FG5438.gif https://www.turtlewaxuk.com/prodimg/FG5585.gif https://www.turtlewaxuk.com/prodimg/FG3673.gif https://www.turtlewaxuk.com/prodimg/FG5428.gif https://img504.imageshack.us/img504/1568/pop21341bt4.jpg

civcivx
18/12/2006, 12:08
Bazı Uygulama Tavsiyeleri

Bu hafif çizik gidericiyi yumuşak bir bezle veya üstübeçle, kaportaya "biraz bastırarak" ve daireler çizerek uygulamak gerekiyor. Çiziğin durumuna göre 2 kere tekrar etmekte fayda var. Mesela bu Pazar ben de arabanın başındaydım, elimde Turtle'lar var tabii Tamponda ince bir çizik hattı gördüm, yarım metreden bakınca farkediliyordu. Hafif çizik gidericiyi, çizik boyunca ovalar gibi uyguladım, daha sonra da üzerine nano cilayı uygulayınca çizik taa dibine girmeden farkedilmez hale geldi. O beyazımsı görüntüsü kayboldu.

Bu arada, Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer isimli üründen bahsedeyim biraz. Cilanın veya birkaç aylık araçların üzerine koruyucu olarak uygulanan zeytinyağı gibi bişey demiştim. İşte onu da denedim. Sıvıyı bir beze döküp araca hafiften bastırarak uyguladım. Tabii meşhur ustanın tekniği gibi daireler çizerek. Peki kimdir o usta? Yaşı 25 üzeri olanlar cilala-parlat repliğini hatırlarlar, Karate Kid :D

Neyse, bu sıvı uygulandıktan kısa bir süre sonra hafiften matlaşıp bir tabaka oluşturdu. Ama cila kadar beyaz ve kalın bir tabaka değil. Bunu da yumuşak bir bez ile cilala-parlat tekniğine uygun olarak temizledim ve samimi söylüyorum; bugüne kadar böylesine kayganlaştırıcı ve parlaklaştırıcı bir ürün almadım-kullanmadım-duymadım, ya da duydum ama böyle yapanını görmedim :D İngiliz forumundaki adamların dediği kadar varmış. Yeşil renkli nano cila çok iyi sonuç veriyor ama bu onun sonuçlarını daha da katmerliyor. Turtle yine yüzümü kara çıkartmadın :o

Arabanın iç ve bazı dış plastik aksamını Turtle F21 ile siyahlatıp, lastik yanaklarına Turtle Platinum lastik sütü sürüp, jantları da Arexons temizleyici ile temizledikten sonra, vallaha şöyle 5 metre karşısına geçip bakınca anlıyosun, bu millet ve tabii ki kızlar :cool: trafikte niye arabama ve bana böyle bakıp duruyo diye :D

AWD
18/12/2006, 12:10
Daha ne diyim ben ayakta alkışlıyorum çok teşekkürler bilgiler için eminim herkeze faydalı olcaktır ;)

Mısafır
18/12/2006, 13:04
turtle nin 3 urununu aldım daha kullanmadım
ama praktıker den ındırımlı olarak satın alabılırsınız kampanya yapmıslar...

arastırma yaptıgım 1 konuda aracın uzerınde toz tutmayacak bı sprey bulabılırsem super olacak
arac sıyah oldugu ıcın yıkadıkdan 10 dakıka sonra tozlanmaya baslıyor...

:)

elımdekı urunler

turtle wax
cılalı sampuan
turtle wax f21 torpıdo temızleme bakım zımbırtısı
turtle wax doseme ve halı temızleme spreyı
3m mıcrofıber kurulama bezı
amvay 4 parca mıcrofıber bez
amvay cam bezı

Misafır
18/12/2006, 13:35
Ya civcivx kardeşim,
verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.
abi en kısa zamanda gidip alıyorum hepsini.
artık turtle wax markalı ne varsa toplar çıkarım.

ben farklı birkaç marka kullandım aslında.
şikayetim yoktu.
ama bu turtlewax'ın methini senden duyduktan sonra anlaşılan diğerleri çöpe gidecek.
tekrar teşekkürler.

kadoku
18/12/2006, 18:53
turtle wax ürünlerini bende kullanıyorum çok memnunum ama şu yeni çıkan Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer'ı denemedim bu kadar övgüden sonra onuda denemekte fayda var galiba:rolleyes:

Ehuehu kendi cildimize bile bu kadar bakmıyoruz be yaww hep senden bulaştı Civcivix, bu metroseksüellik :D :D

Muhendis06
01/01/2007, 10:11
Onceki gun bayram tatili firsatini aracimi cilalayarak degerlendirmeyi dusunup Turtle Wax Polishing Compound And Scratch Remover adli urunu aldim. Daha onceki araclarimda kullandigim cila ise Carpex Caranauba urunlerindendi. Carpex cilalar jöle kivaminda ve yuzeye direkt yumusak bezle uygulanabilir nitelikteydi.

Turtle Wax PCSR 'yi ilk basta ufak bir yuzeyde denemek istedim. Kuru yumusak bezle yuzeye uyguladim ve kuruyunca tekrar kuru bezle parlatmaya calistim. Kaporta beyaz leke leke bir sekle girdi. :( :confused: Baktim bezle de lekeler cikmiyor, acayip bir saskinlik gecirdim. Sonra tekrar carpex caranauba cilalarimi cikartip yuzeye uyguladim ve lekeleri cikartmaya ugrastim. Buyuk oranda lekeleri cikarttim ama yine de dikkatli bakinca ufak deneme yuzeyinde lekeler kaldi. :confused: Sonra Turtle Wax PSCR'yi bir kenara atip Carpex ile devam etmek zorunda kaldim. Isimi bitirince Turtle Wax PCSR'nin kutusunu dikkatlice inceleyince cilanin islak bezle uygulanmasi gerektigi notunu farkettim. Garaj karanlik oldugu icin kutuyu dikkatli okumamistim. Simdi bu konuda tecrubesi olan arkadaslarin yorumuna ihtiyacim var. Siz bu TurtleWAx PCSR urununu islak bezle mi uyguluyorsunuz? Cila kati oldugu icin aklima yatmadi degil. Ancak tekrar denemeye korkuyorum, yine leke leke olursa kaporta sinir olacagim. 8W

Cila bitince de Turtle Wax Gloss Coat Sealer sivisini uyguladim. Bu siviyi uygulamak cok kolay. Yuzeyde kuruyunca hafif mat bir tabaka kaliyor. Kuru bezle kaygan yuzeyi kolayca silebiliyorsunuz. Elde ettigim sonucu gormek icin araci henuz gun isigina cikartmadim ama karanlik garajda bile floresan lambalar altinda cok parlak bir yuzey elde ettim. :p

civcivx
01/01/2007, 10:26
Senin kullandığın ürün pasta. Pastalar böyle koyu olur. Zaten bu ürün hem pasta hem çizik giderici bir arada olan yoğun bir ürün.
Bu ürünü şu an için kullanmanı tavsiye etmem. Pasta, her uygulanışta boyayı bir miktar inceltir, çizikleri gidermesinin tek yolu bu zaten.

Muhendis06
01/01/2007, 10:50
Senin kullandığın ürün pasta. Pastalar böyle koyu olur. Zaten bu ürün hem pasta hem çizik giderici bir arada olan yoğun bir ürün.
Bu ürünü şu an için kullanmanı tavsiye etmem. Pasta, her uygulanışta boyayı bir miktar inceltir, çizikleri gidermesinin tek yolu bu zaten.

Benim kaporta 4 ay içinde gunes altinda belli olan hafif ciziklerle doluydu. Araci teslim aldigimda da bu cizikler vardi, kendim hiç firçayla yikamadim. Sadece basincli suyla her hafta araci temizliyorum o kadar, eger suyun basinci temizlemeye yetmiyorsa sungerle sildiriyorum.

Peki bu Turtle Wx PCSR urununu sizce nemli bezle surersem yine de boyayi leke leke mi yapacak? Ben bu urunu gidip iade edeyim bari :confused:

Mısafır
03/01/2007, 01:26
ben turtlewax ın halı ve doseme temızleyıcısınden memnun kalmadım bugun kullandım
ama f21 torpıto bakımı ve sampunanınnı cok begendım araba delı gıbı parlıyor...

Muhendis06
03/01/2007, 09:55
ben turtlewax ın halı ve doseme temızleyıcısınden memnun kalmadım bugun kullandım
ama f21 torpıto bakımı ve sampunanınnı cok begendım araba delı gıbı parlıyor...

f21 ' in sonucunu merake ettim acikcasi. Resim koyabilirseniz faydali olur.

Diger yandan dun Turtle Wax PCSR urununu aldigim yere tekrar iade ettim. Onun yerine opak boyalar icin parlatici & koruyucu islevli Arexons polishing and protection compound gibi bir ismi olan farkli bir urun aldim. Tabi bunun etkisini bir sonraki cilalamada gorecegim. Ancak jöle kivaminda bir urun.

learner
25/05/2007, 18:45
bende aşağıdaki lastik parlatıcısını kullanıyorum. yani herkesin övdüğü kadar işe yarıyor nano kardeşimiz. lastiğin kirlenmesi baya bi uzun sürüyor. yıkarkende suyu lastiğe tuttuğunuzda su lastiği ıslatamıyor, üzerindeki tozlarla berabar akıp gidiyor, lastik kuru kalıyor. sadece fırça ile iyice sürterseniz lastikte ıslanıyor.
kullanmayı düşünenlere mutlaka tavsiye ederim.
https://pic1.resimupload.com/r2/thumb_597174786.JPG (www.resimupload.com/ds597174786_CIMG4059.html)

SeZAr
02/08/2007, 13:54
Arkadaşlar bu ürünleri Bursada nereden bulabilirim.İstanbulda bile bulamadım.internet sitelerinden sipariş veremiyorum.Çünkü bana ulaşmaları güç oluyor.

goldumut
02/08/2007, 20:01
opet ıstasyonundan almıstım ben cogunu ama nano cılasını hepsiburara.com dan sıparıs verdım 2 gune gelıo

Auto engineeR
02/08/2007, 23:07
koçtaş we praktikerlerde satılıyor bu ürünler

cem abi bişi sorcam, turtle wax platinium series car wax sence nasıl? ben çok memnun kaldım ama?
bi de bazen turtle wax ın renkli cilasını atıyorum 6 ayda 1 falan, rütuş kalemiyle de kalkan boyayı rütuışluyorum bu nasıl?

civcivx
03/08/2007, 10:36
Turtle Wax Platinum serisi, markanın prestij ürünleri. Ben halihazırda nanotech cilanın (çiziklerin belirgin olduğu bölgelerde kullanıyorum) yanısıra, Platinum Precision Car Wax ürününü kullanıyorum, gerçekten çok başarılı bir cila. Parlaklık verme derecesi Nanotech'den daha üstün.

Renkli cila ise üst sınıf bir ürün değil. Platinum kullanıyorsan renkli olanı hiç kullanma derim. Rötuş kalemi ise faydalı bir ürün. Bir süre ben de kullandım. Ancak daha sonra servisten aracın rengine uygun rötuş boyası hazırlattığım için artık kalemi kullanmıyorum. Ama dayanıklılık açısından gerçekten başarılı bir kalem.

Auto engineeR
03/08/2007, 12:56
çok saol cem abi :)

o zaman platiniumla cilaladıktan sonra üstüne de turtle wax cila koruyucu atayım

webercis
10/08/2007, 15:51
arkadaşlar ben arabamda daha hiç bir ürün kullanmadım.her yanında çizikler var.Benim bu durumda öncelikle hangi ürünleri almam ve nasıl kullanmam gerekiyor.Şimdiden teşekkürler

civcivx
14/08/2007, 14:19
@webercis

Çizikler ne derecede bilemiyorum ama sadece üst katmanda çizikler var ise, ilk etapta TW Nanotech cilayı uygulayabilirsin. Ama eğer çiziklerin altından beyaz tabaka çıkmış ise ve bunları elinle hissedebiliyorsan, pasta ile çiziklerin düzgün boyayla aynı seviyeye inmesini sağlayıp, arkasından cila uygulayabilirsin. Kimi kısımlarda yoğun bir çizik durumu söz konusu ise, TW Scratch & Swirl Remover ürününü kullanabilirsin. Yalnız bu ürünü tüm araçta uygulama, bazen mucizeler yaratır ama aşındırıcıdır.

ugurozer
04/09/2007, 00:38
siyah aracimi kardesim cok derin cizmis sıradan pasta cilalar cizigi iyice inceltti fakat icini ince beyaz dolgu yapti malumunuz. tutrlu wax colr black (aracim siyah) uygulamayı dusunuyorum ama emin degilim daha kotu birsey cikmasin ortaya :( aracimda boya koruma vari bilginiz varmı ne yapmalıyım??

civcivx
04/09/2007, 11:48
Çok derin çiziklere yardım edebilecek bir pasta veya cila yok ne yazık ki. Ancak bir miktar iyileştirme sağlayabilirler, o göze batan çirkin görünümü bir miktar düzeltebilirler. Turtle Wax Color cila üst seviye bir ürün değil. Onun yerine Sonax'ın siyah renkli rötüş kalemini alıp, çiziği onunla doldurmanızı öneririm. Yapı marketlere bulunuyor.

Ancak bu da çok kalıcı bir çözüm olmadığı için, bunun en garanti çözümü; servisten bir miktar boya rica edip, böyle derin çiziklere 0 numara suluboya fırçası ile dikkatlice uygulamaktır.

ugurozer
04/09/2007, 23:09
Çok derin çiziklere yardım edebilecek bir pasta veya cila yok ne yazık ki. Ancak bir miktar iyileştirme sağlayabilirler, o göze batan çirkin görünümü bir miktar düzeltebilirler. Turtle Wax Color cila üst seviye bir ürün değil. Onun yerine Sonax'ın siyah renkli rötüş kalemini alıp, çiziği onunla doldurmanızı öneririm. Yapı marketlere bulunuyor.

Ancak bu da çok kalıcı bir çözüm olmadığı için, bunun en garanti çözümü; servisten bir miktar boya rica edip, böyle derin çiziklere 0 numara suluboya fırçası ile dikkatlice uygulamaktır.

cevabınız icin cok tsk ederim, ancak cizigim o kadar derin digil sadece boya siyah renkte oldugu icin ve pasta cila atıldıgi icin acik bir renk olusuyor icinde ince olarak mesela islakken kesinlikle belli olmuyor, ayrica wax color ile birlikte siyah dolgu kalemide veriliyor hepsiburada da.

Tekrar tsk ederim.

jkn20
05/09/2007, 10:46
Hafta sonu civcivx in önerisi üzerine aldığım turtle wax ın cila koruyucu ürününü aracıma uyguladım.
Gerçekten yok böyle bişey arkadaşlar. Zaten cilanın üzerine uygulanıyor. Cilayı atınca araba zaten bir parlıyor. Sonra bunu bir sürüyorsunuz bir parlatıyorsunuz sonra diyorsunuz cilanın parlaklığıda neymiş. Araç tam anlamıyla kaymak gibi oldu. İşim akşam vaktine kadar sürdü. Akşamda sokak lambasının altında şöyle bir baktım cayır cayır yanıyor alet be. Teşekkürler civcivx

Gerçekten araba harika parlıyordu,kıskanmadım desem yalan olur.Bir ara arabadan inip kaportay a dokunmak istedim kıyamadım leke yaparım diye elimi geri çektim.

SeZAr
17/09/2007, 09:09
Merhaba Arkadaşlar.

Hafta sonu arabama biraz bakım yaptım.Turtle Wax'ın ürünlerini aldım.Turtle wax cilalı şampuan,Extreme Nano-Tech Polishing Wax ve Gloss Guard Top Coat Sealer ürünlerini aldım.Gerçekten süper.Üzerindeki talimatlara göre uyguladım süper oldu herkese tavsiye ederim.Serviste boya koruma attıracaktım ama sonra vaz geçtim.Kendim bişiler yaptım.
Civcivx e verdiği bilgiler için çok teşekkürler.

cewo
17/09/2007, 09:17
bilgiler için çok saolun bende nano-tech kullanıyorm. çok memnunum fakat o kayganlığı o parlaklığı koruyacak bi ürün şart burdaki anlatılan ürün gibi. :)

mizginn
28/10/2007, 10:26
Civcivx, vermis oldugun bilgiler ve tecrubelerinle bizleri aydinlattigin icin cok tesekkurler.. Sana birsey sormak istiyorum. Yeni almis oldugumuz araclarda Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer urununun kullanilmasinin yararli olacaginindan bahsetmissin. Sonax, ziebart gibi firmalarin yapmis olduklari baoya koruma isleminin yerini tutar mi? Yoksa bunun icin baska bir cozum mu aramamiz gerekir. Tesekkurler...

By_FRee
03/04/2008, 17:10
Öncelikle herkese slmlar diyorum. Sitenize ilk katılımım bende grande punto yok ama bende Fiat çıyım. ALBEA'm var ama ileride BRAVO almayı kafama koymuş bulunmaktayım. Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok iyi ve öğretici hele hele cem abinin verdiği bilgiler muhteşem. Onun verdiği bilgilere göre nono teknolojili Turtle WAX ürünlerini satın alacaktım fakat hiç bir yerde Turtle Wax Gloss Guard cila koruyucuyu bulmamadım. Onun için öbürlerini de askıya aldım. İnşallah bulabilirsem boya cila koruyucusunu hepsini birden alacağım ve bahsettiğiniz gibi KARETE KİD hesabı parlatcam arabayı. Gloss Guard ürününü siz nereden aldınız? Nette hiç bir yerde bulamadım.
Şimdiden herkese iyi forumlar.

Cole Trickle
03/04/2008, 17:43
Civcivx Merhaba,

Acaba kullandığın Ice serisi cilanın üzerine Gloss Guard atılırmı ya da tek başına Ice cila yeterli mi?

Scorpex
03/04/2008, 17:49
bir kaç ürün var

By_FRee
03/04/2008, 19:33
bir kaç ürün var

Verdiğin sitelerde aynı ürün yok fakat benzeri ürünler var. Hepsiburada.com da da malesef yok.

civcivx
03/04/2008, 20:41
Civcivx Merhaba,

Acaba kullandığın Ice serisi cilanın üzerine Gloss Guard atılırmı ya da tek başına Ice cila yeterli mi?

Evet kullanılabilir, zaten Gloss Guard bir cila değil, "sealer" diye tabir edilen koruyucu bir ürün. Ancak cilalama işleminin hemen ardından değil de, birkaç gün sonra kullanılması daha iyi olur.

@by_free, Gloss Guard hb.com'da yok nedense. Ordu'da durum nasıldır bilmiyorum ama büyük yapı marketlerden varsa oralardan temin edebilirsin. Normalde Bauhaus, Praktiker, Koçtaş gibi yerlerde rahatça bulunabiliyor.

Scorpex
03/04/2008, 22:15
özgürcüm

https://www.turtlewaxuk.com/prodimg/FG3673.gif
istediğin ürünün kodu FG3673

By_FRee
03/04/2008, 23:47
Çok saolun arkadaşlar.Diğer nano teknolojili ürünleri satın aldım gelmesini bekliyorum. Diğer ürünü de (Boya Koruma) cumartesi ordu migros ve carrefoura bakarak arayacağım.

Pratikere de şimdi baktım galiba orada var;

Ama Gloss Guard mı orasını anlayamadım. Her halde bu üründür. Bulamassam mecburen burdan satın alcam.

Scorpex
04/04/2008, 12:31
koruma diye ğeçiyor yaniaeski olsa gerek firma bundan sonra bir sürü ürün çıkarmış şuan en iaddalı olduğu ürün nanolular tam sonuç için ilk önce nano şampuanı ile yıka sonra nano sıvı cila ile parlat

akşam epey uğraştırdı ama bende bilgi sahibi oldum

By_FRee
04/04/2008, 16:23
Bakalım eski arabamı ELF den aldığım opak sıvı cilayla bayaa bi parlatıyordum. Çok güzel oluyordu. Şimdi de hepsiburada.com dan Turtle Wax Nano Tech ürünlerini aldım sadece lastik parlatmayı almadım, ayrıca cem abinin dediği mcrofiber yıkama eldivenini de aldım. Bakalım gelince ilk iş cilalı oto şampuanıyla yıkamak, sonrada cilalamak. Cila korumayıda artık birdaha ki cilalamada atarım.Ayrıca fotoları önceki hali ve sonraki hali olarak siteye de atarım. Herkese iy forumlar.

By_FRee
21/04/2008, 20:37
Arkadaşlar ürünlerim geldi. Aldığım ürünler ;
1-Turtle Wax Nano Sıvı Cila
2-Turtle Wax Nano Cilalı Oto Şampuanı
3-Turtle Wax Nano F21 Torpido Parlatıcı
4-Carpex Jant Temizleyici
5-Carpex Lastik Parlatıcı ve Koruyucu
6-Microfiber araç yıkama eldiveni

Turtle wax sıvı cilayı açtım. Fakat sanki pasta cilanın sulandırılmışı gibi geldi bana. Bozulma olayı filan varmıdır. Araca zarar verirmi yoksa zaten cila öylemi. Beyaz renk içi. Aynen cife benziyo.

civcivx
21/04/2008, 20:45
Evet nano cila öyle bir kıvama sahip, bozulma göstergesi değil yani. Yalnız kullanmadan önce iyice çalkalamak lazım.

CesSpOoL
28/06/2008, 00:48
YAw ben şimdi marketten Turtle Wax Nano Sıvı Cilayı alsam, arabamı yıkayıp kuruladıktan sonra kendim kolayca uygulayabilirmiyim ? ya da ne gibi bi zarar verebilirim arabaya ? bir de jant temizliyici ile lastik parlatıcı kullandım mı tadından yenmez : )

CesSpOoL
28/06/2008, 13:30
Biraz önce marketten TW Premium CAr Wax No:1 shine sıvı cila aldım lacivert kutu 27 ytl
bir de TW hafif çizik giderici pasta beyaz renkli 17 lira da o.. bir de bolca üstüpü ve pamuk.. pasta cila için başka ne gerekir : ) işlemleri yaptımtan sonra aynı markanın cila koruyucusundan da alıcam..
yarın akşam üstü arabayı cillop gibi yıkar kurular başlarım : ) sonrada fotoğrafları çeker braya eklerim :) ince bi ayrıntısı var mı bu işin ? dikkat etmek gereken bi yönü ?

nyesilyurt
29/06/2008, 00:30
iyi cilalar.. güneş yağı gibi sür..diyordu civcivx .. biraz sayfayı incele..güzel bir ürün..testedilip onaylandı :)

CesSpOoL
29/06/2008, 02:02
abi ne zor işmiş, ama ışığın altındaki o parıltısını görmek sildi attı yorgunluğunu... yarın gündüz gözüyle çekerim fotolarını : )

By_FRee
04/07/2008, 00:34
Bekliyoruz resimleri. Bende civcivx in sayesinde tüm turtle wax ları aldım sonunda. Koryucu filan nerdeyse hepsini. Cilayı geçenlerde uyguladım manyak parladı. Tekrar yıkadıktan sonra koruyucuyuda atacağım üzerine bakalım nasıl olcak.

ssss2292
31/03/2009, 14:18
bahsedilen cila ve pasta cila ürünlerden aracın tamponuna uygulanmayacak olan var mı acaba?

civcivx
01/04/2009, 10:18
Boyalı tampona bildiğimiz cilaların tümü uygulanabilir. Ancak boyası olmayan tampona, yani sadece siyah plastik olan tampona F21 koruyucu bakım sütü veya ICE cila sürülebilir. Benim tavsiyem; F21

ssss2292
01/04/2009, 22:31
malum grande punto nun ön ve arka tamponuna uygulamak istiyorum
ön tampon değişti boyandı ve o pürüzlü yağı pek içime sinmiyor o yüzden sordum teşekkkür ederim...

ABNEW
09/04/2009, 19:56
Ben de aracıma sadece boya koruyucu-cila uygulamak istiyorum.Aracı geçen yıl aldığımda boya koruma yapılmıştı.Şimdi bunun benzerini kendim yapmak istiyorum.Pasta ve benzeri bir ürün değil de daha çok boyayı koruyan ve parlatan bir cila düşünüyorum.Uygulamayı polisaj makinesi ile yapmaya çalışacağım.Şu turtle wax ın nanotech i mi iyidir ya da şu anda piyasada daha iyi bir ürün-model var mı?

civcivx
09/04/2009, 21:26
Şahsen Turtle Wax Nanotech ve Ice serisi cilalardan daha iyisi olduğunu düşünmüyorum. Nanotech daha çok kılcal çizikler için oldukça kullanışlı. Ice'ın böyle bir etkisi yok ama parlatma etkisi daha fazla.

Ama polisaj makinası ile hiç denemedim, bu biraz tecrübe ve dikkat gerektiren bir iş olsa gerek. Makinayı fazla bastırmak veya açısını biraz sert ayarlamak suretiyle boyaya zarar verilebilir, acele etmeden yapmak lazım.

ABNEW
09/04/2009, 22:15
O zaman nanotech i bir deneyelim:)

smartmavi
14/04/2009, 09:38
gaza geldim,

şimdi Koçtaş'a gidiyorum :))

zaimkaan
14/04/2009, 13:01
Ben de aracıma sadece boya koruyucu-cila uygulamak istiyorum.Aracı geçen yıl aldığımda boya koruma yapılmıştı.Şimdi bunun benzerini kendim yapmak istiyorum.Pasta ve benzeri bir ürün değil de daha çok boyayı koruyan ve parlatan bir cila düşünüyorum.Uygulamayı polisaj makinesi ile yapmaya çalışacağım.Şu turtle wax ın nanotech i mi iyidir ya da şu anda piyasada daha iyi bir ürün-model var mı?

arda mesajı şimdi gördüm, bir önerim olacak. Turtlewax bu işte çok iyi bir firmadır. onun ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. ben her seferinde memnun kaldım, ama geçen yaz, meguars boya koruma yaptırdım. eylül ayında. Gerçekten onun işi çok başka, aracı her yıkayışımdan sonra, üstündeki cila kendini belli ediyor. Hala o kayganlığını ve parlaklığını kaybetmedi. Tavsiyem gene boya koruma yaptırman, mümkünsede meguarsı tercih et!.en azından 1 yıl kafan rahat oalcak :)

Cole Trickle
14/04/2009, 13:06
Turtle wax'ın teflonunu hiç kullanan oldu mu, olduysa nasıl uygulanıyor ve nasıl sonuç veriyor bilgi verebilirmisiniz?

Teşekkürler...

ABNEW
14/04/2009, 13:52
arda mesajı şimdi gördüm, bir önerim olacak. Turtlewax bu işte çok iyi bir firmadır. onun ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. ben her seferinde memnun kaldım, ama geçen yaz, meguars boya koruma yaptırdım. eylül ayında. Gerçekten onun işi çok başka, aracı her yıkayışımdan sonra, üstündeki cila kendini belli ediyor. Hala o kayganlığını ve parlaklığını kaybetmedi. Tavsiyem gene boya koruma yaptırman, mümkünsede meguarsı tercih et!.en azından 1 yıl kafan rahat oalcak :)

Teşekkürler Kaan, ben de öyle düşünüyordum zaten ama kendim makine ile uygularmıyım diye düşünmeye başladım, maksat araçla uğraşmak tabi, kararsızım hala:)

Meguarsı nerede yaptırdın sen?

Korhan
14/04/2009, 14:26
Ben hepsi burada.com dan şu ürünü aldım. Bravo kullanıcıları çok memnun bu ciladan. Fiyatı da yerli üretim olduğu için baya uygun. Teflon içerikli.Gelmesini bekliyorum. Sonuçları buraya yazarım.

zaimkaan
14/04/2009, 15:14
Teşekkürler Kaan, ben de öyle düşünüyordum zaten ama kendim makine ile uygularmıyım diye düşünmeye başladım, maksat araçla uğraşmak tabi, kararsızım hala:)

Meguarsı nerede yaptırdın sen?

Ben üstün oto da yaptırdım. Ankarada yapan yer bulmakta sıkıntı, ama sanırım kavaklıdere oto da, meguars uyguluyor. Forumun bi yerinde görmüştüm ama neresi hatırlamıyorum müslüm bey daha iyi bilir :).
Arabayla uğraşmak, adına güzel bir uğraş ona kesinlikle katılıyorum :).

bu linkten meguarsın ürünlerinide inceleyebilirsin, ikinci sayfada sanırım senin aradığın tarzda bir ürün mevcut.

ABNEW
14/04/2009, 16:07
Şimdi kafam karıştı:) Bu meguarstan herkes memnun.Olmazsa bu üründen alıp deneyim.Ankarada nerede bulabilirim acaba?

Korhan
14/04/2009, 17:12
Yapı marketlerde var Arda. Veya acelen yoksa internetten al. 2 gün içinde elinde.

OzzY
14/04/2009, 23:06
Arda abi Müslüm abide olucakmış yakında :)

ABNEW
14/04/2009, 23:21
Arda abi Müslüm abide olucakmış yakında :)

Ozan, Müslüm zaten ilk tercihim olur ama kendim yapmak istiyorum, bakalım hayırlısı:)

OzzY
14/04/2009, 23:41
yok abi öyle demedim :) Müslüm abi yapmaya zaten çoktan başladıda bireysel ürünlerin satışıda başlıcakmış :)

Bu arada bende karar verdim sonunda ne yapıcağıma :)
Müslüm abide boya koruma ardından düzenli olarak Turtle Wax Ice cila :)

ABNEW
15/04/2009, 14:16
Pardon. Ben de Ozan yeni öğrenmiş diyordum kendi kendime :)

Ben sanıyorum internetten meguiars siparişi vereceğim.Genelde bireysel ya da kurumsal bu marka daha çok beğeniliyor sanırım...

taneli
19/04/2009, 21:56
bugün İzmit - Koçtaş'tan 20 TL'ye Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer (Uzun ömürlü cila koruyucu ve parlaklık arttırıcı) aldım. Praktiker'in internet sitesindeki fiyat 27,99 + 10 TL kargo ücreti. Sıfır araba alanlara tavsiye ederim.

https://satis.praktiker.com.tr/FTP/650/187892.jpg

ogzhncnr
06/08/2013, 16:25
punto sahibi değilim ama turtle ürünleri ile arama yaparken bu siteyi gördüm. ben de kullandığım bir ürün hakkında fikir sunmak istedim. aracımı bir sokakta karşıdan gelen araca yol vermek için iki aracın arasına soktum ancak girerken sağ ön kapının ortasından sağ arka çamurluğa kadar park halindeki bir araca sürttüm. aracın boyası direk benim aracımın üzerine geçti doğal olarak. çok güvendiğim bir temizlik ürünü satıcısına gittim durumu anlattım ve bana TURTLE WAX POLISHING COMPAUND & STRATCH REMOVER adlı pastayı önerdi. aldım ve talimatlara uygun olarak aracıma uyguladım ve kılcal çizikler hariç kapı üzerinde ne varsa hepsini yok etti. üzerine bir de AREXONS FAST WAX uyguladım ayna gibi oldu tüm kirli yerler. üstübü kullanmadım çünkü ürün NEMLİ bir bezle uygulanacaktı. yine bu forumda kuru bezle uygulayıp ürünün aracı daha çok çizdiğini okumuştum ama nemli bezle kesinlikle mükemmel sonuç aldım. bu durumla karşı karşıya olan arkadaşlara bu ürünü kesinlikle öneririm. diğer cilalarım, bakım ürünlerim ve temizleyicilerim AREXONS ve SONAX ürünlerinden oluşuyor. çok da memnunum açıkcası. ancak şimdi TURTLE WAX müdavimlerinden ince çizikler için ürün tavsiyesi bekliyorum. neler önerebilirsiniz arkadaşlar.
şimdiden bizim yaptığımız gibi aracıyla çocuk gibi ilgilenen herkese aracıyla iyi eğlenceler :)

cihankardes
07/08/2013, 01:02
Oğuzhan kardeş aracını önce çok iyi yıkayıp Kil uygulaman lazım. Ardından Turtle wax pasta yapıp kesinlikle güçlü bir cila ile bitirmen gerekli. ÇBS teflon cila güzeldir, paran varsa Meguiar's gold class carnauba alabilirsin.