PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blue&me Rehber dizilimi

icedes
15/11/2012, 10:27
Arkadaşlar merhaba,

Aracımda blue&me var cep telefonumu değiştirdim eski telefonumda araçtaki rehber isim-soyisim şeklinde çıkıyordu, şimdi ise soyisim-isim şeklinde çıkıyor bu nasıl düzeltilebilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

akca37
15/11/2012, 10:52
Blue Me ayar menüsünü bir inceleyin büyük ihtimalle ordan yapılabilir veya şöyle birşey de olabilir yeni telefonununzdan rehber listesi o şekildeyse telefonu düzeltip sonra blue me ye kayıtlayın

icedes
15/11/2012, 10:56
Ayar menüsüne baktım sıralama şekli diye birşey yok, telefonumdada isim-soyisme göre sıralı ama malesef blue&me soyisiisim şeklinde listelemiş.

yamanonur
12/12/2012, 08:58
Arkadaşlar, rehber dizilimini bir türlü düzeltemedim. Sildim tekrar kayıt oluşturup rehberi yükledim olmadı. elefonumdaki rehber ad soyad şeklinde çıkıyor. Arabada soyad ad şeklinde çıkıyor. Blu&me ayarlarında da ilgili bir seçenek bulunmamakta. Önceden normal çıkıyordu ne oldu anlamadım, değişti. Enson blue&me 6.0 ile aracın yazılımını günceleldim yine olmadı . Servislerde net birşey söylemeiyor :( Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

yamanonur
17/12/2012, 11:38
Arkadaşlar sorunun çözümünü buldum, en azından kendi telefonum için. (Android 2.1) Telefon hafızasına yüklü rehber ile birlikte sim kart rehberini aynı anda araca yüklersek "SOYAD" "AD" şeklinde çıkıyor. Telefon rehberini pasif hale getirirsek ilk bağlantıda düzeliyor. (Rehber AÇIKKEN> (ayarlar) Grubu göster den > sadece sim seçili olacak)

icedes
01/04/2013, 10:35
Onur Yaman kardeşim,

inan çok denedim rehberi googledan kullanıyordum, onu iptal edip sadece telefon hafızasını denedim olmadı, sonra sadece sim olsun dedim gene olmadı, zaten sadece simden ad-soyad şeklinde görmesi çok saçma geliyor bana, diğer yerlerden de görmesi lazım, üstelik rehberde bazı isimleri ad-soyad bazılarını soyad-ad şeklinde sıralamış ama genel itibari ile soyad-ad şeklinde ve hal böyle olunca Blue&me ses fonksiyonunda büyük karışıklıklar meydana geliyor, bence bunun için fiatın hemen bir güncelleme yayınlaması lazım.

Bu arada Blue&me 2. nesil cihazlar için 6.0 güncellemesi çıkmış onu yükleyince ses aktarımı daha hızlı olmaya başladı ve telefonda daha senkronlu bir konuşma gerçekleştirebiliyorum. Güncellemeyen varsa mutlaka güncellesin.

BSK
01/04/2013, 21:05
Güncelleme için link verir misiniz

Htc Sensation/

icedes
02/04/2013, 11:45
Güncellemeyi fiat.com.tr ----teknoloji ---blue&me sekmelerinin altından da bulabilirsiniz.

aşağıdaki linke yönlediriyor direk buradan da bulabilirsiniz

https://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/download/

Eğer aracınızdaki blue&me fonksiyonunun kaçıncı nesil olduğunu bulamadıysanız, menü tuşu ile ayarlara girin ayarlar seçeneğinden image id kısmı çıkıyorsa 2. nesil çıkmıyorsa 1. nesildir ona göre türkçe seçeneği ile indirin, indirdiğiniz dosyaları rardan çıkartıp, boş ve fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir flash diske atın, araç çalışmazken usb girişine takın ve anahtarı mar konumuna alın. yol bilgisayarı ekranında güncelleniyor diyecektir, arada bir radyo çalışıyor, tamamlandı yazısını görene kadar diski çıkarmayın kontağı kapatmayın.

Zaten dosya içinde pdf olarak nasıl yükleneceği de yazıyor.

Rehber dizilimine ait sorunu çözebilen varsa yardım bekliyorum :)