PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kışlık lastiklerimde geldi

Ziyaretçi
13/11/2012, 14:32
Arkadaslar cumartesi gunu NOKİAN marka 185.65.15 kislik lastik aldim, lastiklerin yumusakligi inanilmaz finlandiya uretimliymis bende bu sene tanistim bu markayla cok hosuma gitti Ankara'da almak isteyen olursa ben 185'den aldim tanesini. Tabi eski lastiklerde bosa cikti dis derinlikleri 4-6.2 arasi degisiyor ihtiyaci olan olur diye lastikleri alirken fiyattan dusurmedim. İhtiyaci olan pm atabilir.
Resimler yeni lastiklere ait :)

23163

1ocak2011
13/11/2012, 14:39
Geçen yılki lastiklerim. 185 65 15'di Bu yıl bir arkadaşa sattım. 5000 km kışın kullandım çok kaliteli lastiklerdir. Üzerine 4-6-8 diş derinliğini gösteren rakamlar vardır. Bu rakamlar lastik eskidikçe silinecektir. Bilginize...

Ziyaretçi
13/11/2012, 14:41
Geçen yılki lastiklerim. 185 65 15'di Bu yıl bir arkadaşa sattım. 5000 km kışın kullandım çok kaliteli lastiklerdir. Üzerine 4-6-8 diş derinliğini gösteren rakamlar vardır. Bu rakamlar lastik eskidikçe silinecektir. Bilginize...

Ayni bilgiyi alirkende soylemislerdi :) Bu bilgininde dogrulugunu teyit etmis olduk sayesinizde tesekkur ederim :)

Ardevo
13/11/2012, 15:37
Bir sitede buldum 4 adet 185 65 15 Good Year UG8 520 TL ye geliyor worldcard a toplamda 75 TL indirim ve 8 taksit ile. Tavsiye eder misiniz, fiyat nasıldır?

ABNEW
13/11/2012, 15:47
Arkadaslar cumartesi gunu NOKİAN marka 185.65.15 kislik lastik aldim, lastiklerin yumusakligi inanilmaz finlandiya uretimliymis bende bu sene tanistim bu markayla cok hosuma gitti Ankara'da almak isteyen olursa ben 185'den aldim tanesini. Tabi eski lastiklerde bosa cikti dis derinlikleri 4-6.2 arasi degisiyor ihtiyaci olan olur diye lastikleri alirken fiyattan dusurmedim. İhtiyaci olan pm atabilir.
Resimler yeni lastiklere ait :)

23163

Ali,fiyatını bilemiyorum ama Nokian güzel, sessiz bir lastiktir.
Kazasız sürüşler..

Bir sitede buldum 4 adet 185 65 15 Good Year UG8 520 TL ye geliyor worldcard a toplamda 75 TL indirim ve 8 taksit ile. Tavsiye eder misiniz, fiyat nasıldır?

Hakan, UG8 en başarılı kış lastiklerinden.Fiyatı da çok uygun bence, hemen al derim :)

Ziyaretci036
13/11/2012, 15:49
hayırlı olsun kazasız sürüşler. bende kısmetse haftaya kışlıklara geçmeyi düşünüyorum.

Ziyaretçi
13/11/2012, 16:18
Tesekkuler arkadaslar malum havalar sogudu kar geliyorum diyor firsattan istifade kisliklara gectim :)

halils2
13/11/2012, 20:37
güle güle kullanın lastiklerinizi. dün ben de 4 adet starmaxx ice grip 175 65 15 aldım 520 tl ye. oldukça sessiz. daha önce kışları 4 mevsimle geçirirdik bu sene alayım dedim bakalım kullandıkça göreceğiz lastiğin kalitesini ve ömrünü.

M@GIC
13/11/2012, 21:06
kışlıklara geçmenin vakti geldi artık
Kazasız sürüşler.

arenas
13/11/2012, 21:26

hangi site o arkadaşım? ben de arayışlardayım

askin
13/11/2012, 23:09
bende 5 gün önce serviste değiştirdim. 185/65/15 GOOD YEAR UG8 aldım. 640 TL 8 TAKSİT...
tarihine de bakın derim. bu yılınsa kaçırmayın bence.

tayfux
13/11/2012, 23:18
bu lastik değişim olayında geçenlerde eniştem ile görüştüm ki kendisi petlasın fabrikasında çalışmakta..resmen lastik yok piyasada dedi şok oldum..neden dedim ? inanılmaz satılıyor siparişlere yetişemiyoruz diyor..yani arkadaşlar petlasın değeri yavaş yavaş meydana çıkıyor..

Luc
13/11/2012, 23:32
Petlas iyidir, guzeldir, yerlidir. Ucak lastigi yapan firmanin ar-ge'side iyi olur kanaatindeyim.

Petlas Cumhuriyet'le yasit bildigim kadariyla. Cok tecrubeli bir firma.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

halils2
13/11/2012, 23:33
bu lastik değişim olayında geçenlerde eniştem ile görüştüm ki kendisi petlasın fabrikasında çalışmakta..resmen lastik yok piyasada dedi şok oldum..neden dedim ? inanılmaz satılıyor siparişlere yetişemiyoruz diyor..yani arkadaşlar petlasın değeri yavaş yavaş meydana çıkıyor..

walla hocam yeni aldım bakalım eğer beklediğim gibi karda buzda sorun yaşatmazsa yazlıklarımı da petlas alacam

tayfux
13/11/2012, 23:40
Petlas iyidir, guzeldir, yerlidir. Ucak lastigi yapan firmanin ar-ge'side iyi olur kanaatindeyim.

Petlas Cumhuriyet'le yasit bildigim kadariyla. Cok tecrubeli bir firma.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
kesinlikle katılıyorum hocam senelerdir Kırşehirde senelerdir sessizce uçak lastiği üreten bir firmaydı ama son satış işleminden sonra reklamlar "yetiş petlas" derken ünlendi ama haklı ün tabiki :)

walla hocam yeni aldım bakalım eğer beklediğim gibi karda buzda sorun yaşatmazsa yazlıklarımı da petlas alacam
hocam inşallah bende kışlıklarımı petlastan düşünüyorum :) hatta enişteme dedim sen al ben senden alayım hani personel indirimi falan diye o da yok indirim yapmıyorlar bayii neyse bize de o deyince hayallerim yıkıldı :D

halils2
13/11/2012, 23:52
kesinlikle katılıyorum hocam senelerdir Kırşehirde senelerdir sessizce uçak lastiği üreten bir firmaydı ama son satış işleminden sonra reklamlar "yetiş petlas" derken ünlendi ama haklı ün tabiki :)

hocam inşallah bende kışlıklarımı petlastan düşünüyorum :) hatta enişteme dedim sen al ben senden alayım hani personel indirimi falan diye o da yok indirim yapmıyorlar bayii neyse bize de o deyince hayallerim yıkıldı :D

:D ayrı gayrı yok yani herkese eşit

tayfux
13/11/2012, 23:58
:D ayrı gayrı yok yani herkese eşit
sağlam şirket iltimas yok :D birkere daha gönülleri fetih etti..

Ziyaretçi
13/11/2012, 23:59
Petlas'in yazliklarini bir defa kullandim ama hic memnun kalmadim acikcasi 5000km sonra satmistim. Umarim kaliteyi duzeltmislerdir de sizler memnun kalirsiniz arkadaslar.

abahri
14/11/2012, 00:03
geçen hafta ben de yeni aldığım Nokian 185*65*15 kış lastiklerimi taktırdım.Tanesini 187.5 tl'ye aldım.üzerinden çıkan goodyear GT3'ten sessiz diyebilirim.geçen sene başka bir markayı kullanmıştım.aradaki fark oldukça bariz.Nokian'ı 2 senedir takip ediyorum.Bu sene almak nasip oldu.Çıkan lastiklerimi hemen sattım yerine yaz lastiği olarak yine NOKİAN düşünüyorum.Arkadaşın bahsettiği gibi yumuşaklığı çok iyi.Yol tutuşuna da bayıldım.Resmen yola yapışıyor.Tabi havalar iyice soğuyunca daha reel değerlendirmeler yapabileceğiz.Bende oluşan fikirler böyle.Ancak almak isteyene mutlaka tavsiye ederim.Herkese kazasız belasız sürüşler.

Ziyaretçi
14/11/2012, 00:09
geçen hafta ben de yeni aldığım nokian 185*65*15 kış lastiklerimi taktırdım.tanesini 187.5 tl'ye aldım.üzerinden çıkan goodyear gt3'ten sessiz diyebilirim.geçen sene başka bir markayı kullanmıştım.aradaki fark oldukça bariz.nokian'ı 2 senedir takip ediyorum.bu sene almak nasip oldu.çıkan lastiklerimi hemen sattım yerine yaz lastiği olarak yine nokİan düşünüyorum.arkadaşın bahsettiği gibi yumuşaklığı çok iyi.yol tutuşuna da bayıldım.resmen yola yapışıyor.tabi havalar iyice soğuyunca daha reel değerlendirmeler yapabileceğiz.bende oluşan fikirler böyle.ancak almak isteyene mutlaka tavsiye ederim.herkese kazasız belasız sürüşler.

+1000

burhankutlu
14/11/2012, 00:14
185*60*15 dün taktırdık 130 lira tanesi lassa snoways era. yalnız, bu yasa çıkması ve kar düşmesi ile birlikte fiyatların fırlayacağını tahmin ediyorum..

halils2
14/11/2012, 00:46
185*60*15 dün taktırdık 130 lira tanesi lassa snoways era. yalnız, bu yasa çıkması ve kar düşmesi ile birlikte fiyatların fırlayacağını tahmin ediyorum..

bayide dün lastikleri taktırırken %9 zam geldiğini söyledi ama daha yansıtmamışlar.

Ardevo
14/11/2012, 08:16
hangi site o arkadaşım? ben de arayışlardayım

PM attım..

ken01
14/11/2012, 10:04
Bende haftasonu sordum. Tan oto Lassa için 150 TL dedi. IKEA nın içinde denk geldim. Good year 165 TL, Michelin 169 TL dedi.

1ocak2011
14/11/2012, 10:06
Bende haftasonu sordum. Tan oto Lassa için 150 TL dedi. IKEA nın içinde denk geldim. Good year 165 TL, Michelin 169 TL dedi.

Kartaş, bey'in orada Lassa 130 TL olması lazım.

Ziyaretçi
14/11/2012, 16:19
Tesekkur ederim arkadaslar. Umarim bu kisi bu lastiklerle rahat rahat atlatiriz :)

krm1983
14/11/2012, 16:26
Güle güle kullanın kışlıkları.
Kesinlikle fiyatlar uçacak hele bir de tüm araçlara zorunluluk gelince fiyatlar tavan yapar.

Sent from my iPad 2 using

Ziyaretçi
15/11/2012, 00:57
Güle güle kullanın kışlıkları.
Kesinlikle fiyatlar uçacak hele bir de tüm araçlara zorunluluk gelince fiyatlar tavan yapar.

Sent from my iPad 2 using

Tesekkuler. Zorunluluk geldi diye biliyorum ben bi arastirmak lazim.

tolgabaydar
15/11/2012, 00:59
merhaba,öncelikle hayırlı olsun,lastik fiyatları gercekten ucmak uzere biran once almak lazım bende çözümleyeceğim en yakın zamanda fakat ayrı konu acmak istemeden fikir almak istedim sizce on tarafa sıfır kar lastigi alsam arkalarada az kullanılmıs cıkma lastık alsam bunun performansı nasıl olur sizce suan buldum ön sıfırları mıchelın arkalar çıkma lassa snow ?

Ziyaretçi
15/11/2012, 02:20
merhaba,öncelikle hayırlı olsun,lastik fiyatları gercekten ucmak uzere biran once almak lazım bende çözümleyeceğim en yakın zamanda fakat ayrı konu acmak istemeden fikir almak istedim sizce on tarafa sıfır kar lastigi alsam arkalarada az kullanılmıs cıkma lastık alsam bunun performansı nasıl olur sizce suan buldum ön sıfırları mıchelın arkalar çıkma lassa snow ?

Butce skintili ise bu seneyi idare edecek bir lastik alip seneye yaz sonu tekrar 4 lastigide sifir almak bence daha saglikli geliyor. Ben hic farkli iki markayi aracima takmadim. Mantiken en basiti lastik dedenleri ve yumusakliklari birbirine uyum saglamayacaktir.

halils2
15/11/2012, 02:40

aynı aksa aynı desen lastikleri takabilirsiniz. önlere sıfır lastik arkalara çıkma bulduğunuz eşit yıpranmış aynı desenli lastikler sıkıntı yaratmaz. arkadaş yaklaşık 20gün önce mişlen aldı ben pazartesi starmaxx. mişlen fiyatı 170tl starmaxx 130. mişlenlerin yolda uğultu yaptığını söyledi. ayrıca nette snowwayslerin era serisi haricinde ses yaptığına dair bir kaç yazı okudum ayrıca yazlık olarak lassa atracta kullanıyordum hem sesli hem de yol tutuş kabiliyeti zayıf geldi bana öyleki ışıklarda her kalkışımda araç pati çekmesin diye uğraşıyordum kışlıkları taktım şimdi pati çektirmek için uğraşıyorum kayma yapmıyor lastik. eğer almadıysanız starmaxx tavsiye ederim yaptığım denemelerime göre yol tutuş güzel ayrıca sessiz bir lastik tabi kar performansı için deneme yapamadım ama kullananlardan edindiğim bilgilere göre kar performansı da güzelmiş.

akillideli
15/11/2012, 21:35
Tesekkuler. Zorunluluk geldi diye biliyorum ben bi arastirmak lazim.
arkadaşlar zorunluluk gelmedi sadece fırsatçılar çıktı.. alıntı yapıyım

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın hazırladığı "Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut, Ölçüm Toleransları Hakkındaki Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yönetmeliğe göre yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunlu hale getirildi. Hava şartlarının gerektirmesi halinde söz konusu tarih aralığındaki süre Bakanlıkça 1 ay artırılabilecek.

500 LİRA CEZA

Araçlarda kış lastiği olup olmadığın ilişkin denetimler Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının sınır kapılarındaki birimleri ve belediyelerin ilgili birimleri tarafından yapılacak.

Kış lastiği takmayan araçlara 500 lira ceza kesilecek.

Yönetmelik, 12 Kasım 2012 tarihinde yürürlüğe girecek.

Ziyaretçi034
15/11/2012, 22:02
arkadaşlar zorunluluk gelmedi sadece fırsatçılar çıktı.. alıntı yapıyım

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın hazırladığı "Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut, Ölçüm Toleransları Hakkındaki Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yönetmeliğe göre yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunlu hale getirildi. Hava şartlarının gerektirmesi halinde söz konusu tarih aralığındaki süre Bakanlıkça 1 ay artırılabilecek.

500 LİRA CEZA

Araçlarda kış lastiği olup olmadığın ilişkin denetimler Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının sınır kapılarındaki birimleri ve belediyelerin ilgili birimleri tarafından yapılacak.

Kış lastiği takmayan araçlara 500 lira ceza kesilecek.

Yönetmelik, 12 Kasım 2012 tarihinde yürürlüğe girecek.

benim aracımda Yolcu Nakli - Hususi ibaresi var. bu işte bi karışıklık var

sinaga
19/11/2012, 18:29
benim aracımda Yolcu Nakli - Hususi ibaresi var. bu işte bi karışıklık var

Aynı ibare bende d var. birde benim arabaının rusatında OTOMOBİL(Çok amaçlı) yazıyor. ne demek bilen va mı?

Ziyaretçi
21/11/2012, 09:49
Yolcu Nakli-Hususi diye islemisler benim yavrucagida :)

Ayberk0616
21/11/2012, 10:10
Herkesin yanlışı var
Normal araçlara yani yolcu taşıyan hususi araçlara kar(kış lastiği)zorunluluğu yok
Şu an yasada şehirler arası yolcu taşıyan ve yük taşıyan araçlara zorunlu tuttular daha sonra binek araçlarada zorunluluk gelirse ayrı

Ziyaretçi034
22/11/2012, 11:41
Herkesin yanlışı var
Normal araçlara yani yolcu taşıyan hususi araçlara kar(kış lastiği)zorunluluğu yok
Şu an yasada şehirler arası yolcu taşıyan ve yük taşıyan araçlara zorunlu tuttular daha sonra binek araçlarada zorunluluk gelirse ayrı

peki polis bak kardeşim (hatırladığım kadarıyla) karanamede yolcu nakli ibaresi var, seninkinde de yolcu nakli ibaresi var dese oradan nasıl sıyrılacağız? malum, olmayan cam filminin cezasını bile kesiyorlar (gerçi hoş, benim kış lastiğim var zaten de, taktırmayı düşünmeyen arkadaşlar adına sormuş olayım)

celenlee
22/11/2012, 12:53
bende 5 gün önce serviste değiştirdim. 185/65/15 GOOD YEAR UG8 aldım. 640 TL 8 TAKSİT...
tarihine de bakın derim. bu yılınsa kaçırmayın bence.

Kışlık lastiklerde de tarih olayı var mı ki?
Ben Yıla bağlı bir ömrü olmadığını sanıyordum. Yanlış mı anlamışım acaba??

ABNEW
22/11/2012, 13:09
peki polis bak kardeşim (hatırladığım kadarıyla) karanamede yolcu nakli ibaresi var, seninkinde de yolcu nakli ibaresi var dese oradan nasıl sıyrılacağız? malum, olmayan cam filminin cezasını bile kesiyorlar (gerçi hoş, benim kış lastiğim var zaten de, taktırmayı düşünmeyen arkadaşlar adına sormuş olayım)

Oğuzhan, Bakanlık yanlış anlaşılmaları önlemek için açıklama yapmıştı.Şimdilik sadece yük-yolcu taşıyan tüm ticari araçlar için geçerli olan bir uygulama.Sonrasında kapsamı genişleyecek..

Kışlık lastiklerde de tarih olayı var mı ki?
Ben Yıla bağlı bir ömrü olmadığını sanıyordum. Yanlış mı anlamışım acaba??

Furkan, tüm lastiklerde üretim tarihi var ve raf/kullanım ömrü tüm lastikler için geçerli.Dolayısıyla yeni üretim lastik almakta fayda var..

celenlee
23/11/2012, 01:20

Hangi sitedir bu biz de bakalım :) GÜzel fiyat.

askin
24/11/2012, 01:15

cok iyi fiyat. Ben kastamonu serviste 8 taksit 640 verdım. Tabi takması ve balans içinde idi. Üretim tarihi yeniyse kaçırma derim.

Ardevo
24/11/2012, 02:13

Lastik - Oto Lastik (https://www..com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-185-65-r15-639611)

linki, fakat stok tükendi yazıyor şimdi.Fiyatı artacaktır büyük ihtimalle..

.

ugur0006
24/11/2012, 02:18
Lassayı tavsiye ederim ses fazla ama kar için iyilerden.