PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antifiriz miktarı

ZAK1980
13/11/2012, 00:23
Bugun shell benzınlıgıne ugrayıp antıfırızın donma noktasını olcturdum - 16 C gosterıyordu bunu yapmamın sebebı ıse yazın lpg montajında sogutma haznesındekı antıfırızın bıraz dokulmesı ve userıne su eklenmesıydı.Oradakı kısı hemen atladı abı ekleyelım dedı benımde bosluguma geldı ıyı ekleyelım dedım
Kırmızı antıfırız koyuldu 1LT 20 TL bu arada şimdi merak ettıgım su; normalde MİN-MAX sevıyelerınde olması gerekıyor ıken bugunkı ekleme sayesınde MAX sevıyesını bıraz geçti iki parmak falan sabah resmını ekleyecegım ,bıldıgınız uzere motor yagının fazla konulması araca zarar verebılıyor bu antıfırızın fazla konulmasında bugun veya ılerı zamanlarda herhangı bır sorun olurmu.
Yarın tekrar ugrayıp donma noktasını tekrar olçtürecegım bakalım nekadar olmus

fhmnl
13/11/2012, 00:44
Bugun shell benzınlıgıne ugrayıp antıfırızın donma noktasını olcturdum - 16 C gosterıyordu bunu yapmamın sebebı ıse yazın lpg montajında sogutma haznesındekı antıfırızın bıraz dokulmesı ve userıne su eklenmesıydı.Oradakı kısı hemen atladı abı ekleyelım dedı benımde bosluguma geldı ıyı ekleyelım dedım
Kırmızı antıfırız koyuldu 1LT 20 TL bu arada şimdi merak ettıgım su; normalde MİN-MAX sevıyelerınde olması gerekıyor ıken bugunkı ekleme sayesınde MAX sevıyesını bıraz geçti iki parmak falan sabah resmını ekleyecegım ,bıldıgınız uzere motor yagının fazla konulması araca zarar verebılıyor bu antıfırızın fazla konulmasında bugun veya ılerı zamanlarda herhangı bır sorun olurmu.
Yarın tekrar ugrayıp donma noktasını tekrar olçtürecegım bakalım nekadar olmus

zararı vardır ki max ve min seviyelerini yazmışlar Bence seviye yi biraz indirin derim. Isınınca su kabında basınç oluşuyor seviyenin yüksek olması zarar verebilir.

fotobelit
13/11/2012, 12:28
Benimde dalgınlığıma gelip o çizgiyi geçtiğim oldu..Bir sorun yaşamadım..

airarmada
13/11/2012, 12:33
bir sorun olacağını sanmam.20 tl ye iyi kazıklamışlar.geçen ay 1lt sini paraflu olarak 12tl ye almıştım

fhmnl
13/11/2012, 14:54
Benimde dalgınlığıma gelip o çizgiyi geçtiğim oldu..Bir sorun yaşamadım..

max seviyesi fazla asılmadi ise sıkıntı olmaz ama kabı sonuna kadar doldurmak zararli diye Biliyorum

krm1983
13/11/2012, 15:03
Bildiğim kadarıyla fazlasını tahliye ediyor.

Sent from my iPad 2 using

takres
13/11/2012, 15:13
Sen yinede max seviyesine kadar azalt abi onu...ne olur ne olmaz..

fotobelit
13/11/2012, 16:28
max seviyesi fazla asılmadi ise sıkıntı olmaz ama kabı sonuna kadar doldurmak zararli diye Biliyorum
Tabiki..Ben 2 parmak geçtiği için bu yorumu yaptım.Yani max ı geçti ama full olmadı.Sanırım full olunca su ısındıgında sıkıntı olabilir..Bu arada Toyotada kapağın hemen yanına havası alınsın diye çok ufak bir döner kapak koymuşlar..Malum basınçtan kapak fırlayıp suda fışkıra biliyor..Ufak ama iyi bir ayrıntı..

Ahmet85
13/11/2012, 20:21
Geçenlerde ben 3 LT antifrize işçilik dahil 35 TL verdim. Arkadaşım benden 2 hafta önce 30 TL ye 3 LT koydurmuştu. Benimde max çizgisinin 2 parmak üzerindeydi. Sonra bir baktım ki 2 gün sonra min-max ın tam ortasında.

Ayberk0616
13/11/2012, 20:24
Antifirizin fazlasını şırınga yardımıyla çekin max seviyesinde olması yeterli

ZAK1980
13/11/2012, 21:47
bir sorun olacağını sanmam.20 tl ye iyi kazıklamışlar.geçen ay 1lt sini paraflu olarak 12tl ye almıştım
Sağolasın acık acık yazmıssın KAZIKLANDIN dıye :)
İşin gerçeği banada öyle geldi ama iş işten gecmişti bir kere evet dedim

Antifirizin fazlasını şırınga yardımıyla çekin max seviyesinde olması yeterli
Dedıgın gıbı yapayım en ıyısı

Tabiki..Ben 2 parmak geçtiği için bu yorumu yaptım.Yani max ı geçti ama full olmadı.Sanırım full olunca su ısındıgında sıkıntı olabilir..Bu arada Toyotada kapağın hemen yanına havası alınsın diye çok ufak bir döner kapak koymuşlar..Malum basınçtan kapak fırlayıp suda fışkıra biliyor..Ufak ama iyi bir ayrıntı..
Ayrıntı ıcın tesekkurler

Luc
13/11/2012, 23:02
Min-max arasinda ki fark 1lt civarinda. Limitin uzerinde oldugunda asiri isinmada sizma yapiyor duruma gore.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi