PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırmayı açınca mozot kokusu geliyor

kdrrshnn
08/11/2012, 22:48
arkadaşlar arabayı ilk çalıştırdığımda beş on saniye titreme yapıyor havalandırmayı açıyorum mozot kokusu geliyor kaputu acıp motora baktım motor kapağının sağ yanında hortumlarda ıslaklık var belliki mozot kaçağı var yarın ustaya götürücem götürmüşken carbon clean yaptırmayı düşünüyorum aracım 104 bin kilometrede ben 83 binde aldım ama benden önceki sahibi carbon clean yaptırmışmı yaptırmamışmı bilmiyorum şimdi ben yaptırsam problem çıkarırmı bana mozot kaçağı içinde ne çıkar acaba. şimdiden teşekkür ederim

tayfux
08/11/2012, 23:32
mazot hortumlarında sıkıntı olabilir onun dışında mazotun kaçacağı biryer aşağı yukarı yok gibi..carbon clean a gelince ilk başlarda yakıt sarfiyatınız biraz artar ama daha sonra kurum bağlamaya başlayınca düşer..bu zamana kadar yapılmamışsa tabiki yararlı olabilir..

PuNTo
09/11/2012, 08:15
merhaba benim başıma aynı olay geldi havalandırmadan mazot kokusu gelyordu motorun sağ üst kısmında siyah renkli mazot pompaso bulunmakta bu pompanın altındaki hortumlarda nemlenme vardı aynı şekilde pompanın altında da tamirciye götürdüm mazot pompasının contaları değişti ve düzeldi ben 200tl vermiştim.ayrıca tamirci pompayı söküyor ve BOSH pompa servisine götürüyor bilgine.

serkandemir
09/11/2012, 10:01
carbon clean yapıldığını nasıl anlıyorsunuz merak ediyorum evet fiat servislerde yapıyorlar iyi güzelde adam yapmadan parasını alıyorsa?

bende daha önce puntoda yaptırmıştım çünkü ama aklımda hep bu soru işareti kaldı

tayfux
09/11/2012, 10:33
carbon clean yapıldığını nasıl anlıyorsunuz merak ediyorum evet fiat servislerde yapıyorlar iyi güzelde adam yapmadan parasını alıyorsa?

bende daha önce puntoda yaptırmıştım çünkü ama aklımda hep bu soru işareti kaldı
hocam benzin yada mazottan anlarsın :D yarım depo mazot ile gidip 20 liralık mazotun kalmışsa yapmışlardır büyük ihtimal..birde süre bazında uzun sürüyor..yakıt da artıyor oradan da anlayabilirsiniz..