PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş Sorunu

merghat
07/11/2012, 23:39
Arkadaşlar kontağı açtığımda ışıklar sönsün diye bekledikten sonra marşa bastığımda anahtar hiç hareket etmiyor bazen sanki marşa basıp çalışmamış veya araç stop etmiş gibi oluyor kapatıp açmadıktan sonra anahtar marş basmıyor.

Sırf böyle yaptığından anahtarı soktuktan sonra direk marşa basana kadar anahtarı çevirmek zorunda kalıyorum. Direkt çevirdiğimde hiç sorun olmuyor.

Yuvada mı bir sorun var yoksa duologic sistemiyle alakalı bilmediğim mi bir şey var.

miskofalez
07/11/2012, 23:45
anahtar beyin tarafından tanınmıyor durumu ortaya çıkıyo,immobilizer arızası olabilir

merghat
08/11/2012, 00:40
İmmobilizer hatası önceki arabamdan bildiğim kadarıyla çalıştıktan birkaç saniye sonra stop ettiriyordu. Bunda marşa bastıktan sonra sorun yok. Sadece bazen marş aşamasına geçmiyor.

dicaser
08/11/2012, 00:51
İmmobilizer hatası önceki arabamdan bildiğim kadarıyla çalıştıktan birkaç saniye sonra stop ettiriyordu. Bunda marşa bastıktan sonra sorun yok. Sadece bazen marş aşamasına geçmiyor.
o iş araçtan araca göre değişir , hondalarda ve bmwlerde immo hatası verirse araç hiç marş almaz , Hyundai kia gibi araçlarda marş alır bujide ateşler ama motor çalışmaz ; probleminiz immodan olabilir..

miskofalez
08/11/2012, 00:53
o zaman marş motorunda arıza olabilir ...

Luc
08/11/2012, 00:54
En basitinden, direksiyon kilidinden olmasın yoksa? :)

fotobelit
08/11/2012, 10:31
En basitinden, direksiyon kilidinden olmasın yoksa? :)
Işıkların sönmesini beklediğine göre kilitten olması imkansız..Eski aracımda,marşa basmanın süresini uzatınca anahtar hiç dönmüyordu..Kapatıp tekrar açınca çalışıyordu..Sorunmu yoksa güvenlikmi onu çözemedim..(Tabi aynı sorunmu bilmiyorum)
Not:Bende daha ışıklar yanmadan önceki anahtarı çevirmede(Yarım kontakmı oluyor)ozaman yapıyordu..

merghat
08/11/2012, 10:41
fotobelit aynı şey oluyor bende de. Kontağı açar açmaz direkt marşa kadar çevirirsem çalışıyor, kontak açık bekleyince ileri gitmiyor anahtar çoğu zaman.

rbcn
08/11/2012, 12:24
eski 206 da da aynı sorun vardı sorun immobilizer dan çıktı

fotobelit
08/11/2012, 19:39
GB COŞKUN beyden alıntı..Çok güzek açıklamış...
arkadaşlar bu bir sorun değil bir özellik
kontaklarınızda bir elektrik devresi anahtarınız 1 veya 2 .devrede belli bir süre açık kaldıktan sonra anahtarın marş durumuna geçmesine izin vermiyor
tekrar anahrtarı kapalı açık konumuna getirdikten sonra marş basıyor
bunun nedeni ve faydası ise acemi sürücüler veya dalgın sürücüler için marş motorunu korumak için yapılması bazı kişiler aracın çalıştığını unutup marşa basmaya çalışmasın diye uygulanmış bir özellik
süresi ise yanlış hatırlamıyorsam 30 saniye olmalı..

Aşağıdaki linkte aynı sorun paylaşılmış ve GP Coşkun bey açıklamış..
LİNKİ : https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18544-kontagin-takik-kalmasi.html

GP COSKUN
10/11/2012, 20:47
paylaşım için teşekkürler cemil

fotobelit
12/11/2012, 13:46
paylaşım için teşekkürler cemil
Yardımlarınız için biz teşekkür ederiz..