PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikan park (sinyal) modülü sorunsalı

bykacar
07/11/2012, 00:17
arkadaslar hayırlı geceler az önce dükkanda amerikan park denen illetle urastım nitekim bağladım ilk sağ yolcu tarafında ki fardan basladım taktım denedim yanıyor sonra diğer tarafıda aynı sekilde montajını yaptım şimdi ise parkları acıyorum yandıgı gibi sönüyor kapatıp tekrar acsamda böyle fakat sinyallerimde ve dörtlülerimde sıkıntı yok ama parkları actıgımda sinyal ve park direk yanması gerekirken actıgımda yanmasıyla sönmesi bir oluyor böyle bir sorunla karsılasan bir arkadasımız varmı yada bilgisi olan nedir bu olay kızdım tamponu bile yarım yamalak dengesiz takıp topladım geldim evime sizden yardımlarınızı bekliyorum

bykacar
07/11/2012, 00:54
role felan denilmis daha onceki konularda bana kalirsa da elektrik yetmiyor role beslemesi sart gibi amaroleyi neresine baglicam iki tarafadami takicam yoksa iki tane ledli yuvarlak duy sinyal ampulu alip taksammi voltaj yetsin diye oneri bekliyoum

OzzY
07/11/2012, 03:43
yetmeme durumu değilde fazla akım çektiğinden araç kısa devre var sanıp(5W yerine 26W çekiyorsunuz) elektriği kesiyor. Deneyin tek tarafa röle keserse yeter, yetmezsede tek röle yeter. Normal parkları iptal etmek yetmez diye düşünüyorum ancak denemesi bedava :) Parklar röleyi çalıştırcak şekilde(85 parkın +sına) bağlayıp module normalde parktan giden kablo module gidicek. Bunu tek tarafa yapınca kesmezse diğer modulede aynı röleden besleme yapın. Hatta direk böyle yapın orjinal tesisata yüklenmemiş olursunuz.

bykacar
07/11/2012, 09:09
inanın dedikleriniz dogru ama hiç birşey anlamadım şöyle anlamadım sıralamayı ve rolede 4 tırnak var hangi numara nereye o numaralarında hangisi neye takılacak söylerseniz cok iyi olur ekstra baska cözüm varmı hiç bir aracta yapmamıs bu niye yaptı

aykutisci
07/11/2012, 15:55
inanın dedikleriniz dogru ama hiç birşey anlamadım şöyle anlamadım sıralamayı ve rolede 4 tırnak var hangi numara nereye o numaralarında hangisi neye takılacak söylerseniz cok iyi olur ekstra baska cözüm varmı hiç bir aracta yapmamıs bu niye yaptı

hiç bi aracta yapmamış olması imkansız ben 2 puntıoyada taktırdım rolesiz olmuyor magena taktırdık ondada role siz olmadı beyinli araçlarda rolesiz olmuyor bu uygulama otomatik kapatıyor

bykacar
07/11/2012, 16:05
role dediğiniz ney oluyor bu amerikan park modülünün özel roleleri var dediğiniz ondan mı yoksa sıradan korna rolesimi ben aldıgım yeri aradım göndericem o roleyide dedi özel semasıda varmıs o 4 köse korna rolesi gibi değilmis arac arıza lambası yaktıgı için parklar elektriği kesiyormus o göndereceği role de arıza lambasını söndürüyormus bakalım ne olacak basarılı olcakmı olmayacak mı görecez sizin dediğiniz role nasıl ?

OzzY
07/11/2012, 20:11
benim dediğim standart röle, göndersinde onuda çözeriz :)

bykacar
07/11/2012, 22:20
Standart role semasini bana soylermisin hangi numara hangisi diye en kotu ihtimal onu yaparim

bykacar
09/11/2012, 12:30
Amerikan park modulum icin aldgm yerden arizayi giderici modul geldi az evel aku beslemeli modulleri beslemek icin elimdeki sema bunu gosteriyor bakalim aksam modulu montaj yapicam ariza lambasini sondurup parklari ve sinyalleri yakicak mi bakalim suan normal amerikan park modulum bagli ve parklar yandgi gibi sonuypr bunu da montaj yaptiktan sonra sorun cozulurse amerikan park alirken o besleme modulunu istemeyi unutmayin derim aksam yazicam :-)

sowhat788
09/11/2012, 13:15
Standart role ile denediğimde bravoda kesme yaptı,yüksek ihtimal sistem aynı olduğu için gp de aynı tepkiyi gösterecektir,elektronik role ile çözmüştüm ben olayı

bykacar
09/11/2012, 13:23
bana kargoyla gelen standrat role değil 5 adet kablodan olusmak ta basit şemalı arıza lamba sönüdürücü bakalım bi takayımda