PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yay konusunda lütfenn acilll yardım

enginbozan
03/11/2012, 18:16
merabalar.aracım 2007 1.3 multijet grande punto.aracımın jant ve lastiklerini 8 ay önce dehiştirdim.jant olarak 16,lastik olarak 205-45-16 aldım.birde spor yay takalım dedik.apexi 5cmlik yay taktım aracıma.yalnız ne düşürmesinden nede konforundan nede uzun yolda ara sıra yaşattıhı sekme sıkıntısı dolayısı ile memnun kalmadım.daha sonra bu site aracılıhı ile hr 5cm yayını satan bir arkadaşı buldum yayları aldım.bunları taktıhımda yine hüsrana uhradım ne yazıkki.yay çok güzel düşürüyor aracı ama çok fazla sekme sıkıntısı yaratıyor.bana çok güvensiz, aracın dengesini yüksek hızlarda bozuk yollarda bozacak gibi geldihi için bu yayları başkasına sattım.şuan aracın orjinal yaylarını bir bakla kesilmiş olarak kullanıyorum.ama bozuk yollarda sekme sorunu bundada var konfor yok.sizlere şunu sormak istiyorum:şuan tekrar yay almak istiyorum.yayın sizce hangi marka ve kaç cm olmalı.sadece istedihim konfor olsun,çok aşırı düşmesini istemiyorum sürüngen olmasın yani,en önemliside sekme olayı olmasın yüksek hızlarda bir çukur yada kasise girdihimde araç güvenli gidişini sürdürebilsin.bunların hepsinin bulunduhu yay sizce hangisidir.hangi yayı tercih etmeliyim.arcımla seyahat etmek gezmek konfor ve sekme sıkıntısı dolayısı ile çile haline geldi lütfen arkadaşlar yardımcı olun.sizin düşünceleriniz tecrübeleriniz benim için çok önemli ve nitekim şuan size çok ihtiyacım var bu konuda.yardım eden etmeyen herkese şimdiden çok teşekkürler.

OAGP1960
03/11/2012, 19:27
Ben 3,5 cm. lik H&R yay kullanıyorum ve memnunum.:)

kdrrshnn
03/11/2012, 19:36
eibach 3.5 cm tavsiye ederim ama siz zaten yayları kestirmişiniz 3.5 size alçaklık açısından fark etmeyecektir konforda değişmez tahminim

kadir07
03/11/2012, 19:40
Ben şuan Eibach sportline 5cm benzinli yayı kullanıyorum bundan öncede 3.5 H&R dizel yayı kullanmıştım o yayları bana sert geldiği için satmıştım.Eibachlar biraz daha konforludur daha yumuşak bir yay olduğu için en azından bana öyle geldi ama bazen virajlarda falan eski H&R ların daha iyi yol tutuşu olduğunu hissediyorum.hangisini alırsan al muhakkak biraz konfor kaybı olur ama konfor istiyorsan 3.5cm Eibach en mantıklı seçenek bence...

Semih Kurtulmus
03/11/2012, 20:14
ben coilover kullanıyorum yaydan cok daha ıyı sızın ıstedıgınıze uygun kw coıl var sertlık ayarlı

volume23
04/11/2012, 01:34
Hocam sizin sıkıntınız lastiklerden kaynaklı 45 yanak lastik malesef esnemediği için amortisörlere yardımcı olmuyor bende yakın zamanda 65 yanaktan 50 yanağa düştüm orj. yaylar ile bende hafiften sekiyorum.

anamurmuzu
04/11/2012, 01:38
yayı hangi marka alırsanız alın konforu çok azaltıcaktır hele ki sizin lastik yanaklarınızda 45 olduğundan siz konfor kelimesini unutun bence

SteinGP
04/11/2012, 02:28
hocam mesajda atmışsınız bana bilgi için. 3.5 cm lik apexi gayet iyi. sertliği orjinale çok yakın. düşürmesinden memnunum. tavsiye ederim..

M@GIC
05/11/2012, 14:29
voglant daha yumuşaktır ama hangi yayı kullnanırsanız kullnanın aracı sertleştirir yanak 45 düşüncede bi kez daha sertleşir. Geçenlerede arkadaşımn aracına bindim 5 cm düşürmüş yetmemiş bide pressletmiş mubarek kamyon kasası gibi yol üstündeki her şeyi içimde hissettim.

Ziyaretci032
05/11/2012, 14:46
eibach 5cm yay var aracımda, orijinal lastiklerle kullanıyorum. konforundan ve sekmesinden memnunum, yol tutuşu harika. benim aracım benzinli, yaylarım dizel yayı. bu nedenle dip basık değil.