PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikan park modül bağlantısı ??

luleburgazli
03/11/2012, 16:00
arkadaşlar merhaba bende bu modülün aynısından aldım amerikan park yapmak için
https://b1111.hizliresim.com/r/d/gvj1.jpg
aynen böyle
https://e1201.hizliresim.com/t/g/1sxq7.jpg

fakat bir sorun var anlayamadım yardımlarınızı bekliyorum.

bizim farlarda parklar - sinyaller ve normal ampul tek kabloıdan geliyor ve o kablodan sonra bir hem parka hem normal uzun kısaya ve sinyale dağılıyor fakat hepsi siyah renkte ve hangisi hangisi çözemedim birazda dar bir alan bu modül ile yapan arkadaşlar varmı?

volume23
03/11/2012, 17:49
Fazla kurcalamadan bir oto elektrikçe 10tl ye taktır.

luleburgazli
03/11/2012, 18:26
işin hazzı kendin yapınca be abicim... yoksa 10 lirasında 20 lirasında değilim... ama en önemlisi zaman iş yoğunluğundan bir türlü bırakamıyorum kolon aldım takıcam veya taktırıcam diye ama duruyor led aldım sisleri aldım hala takamadım ne zamandır... bunu kendim yapmam lağzım...

Birkan61
03/11/2012, 22:28
İnsan kendisi yapınca daha bi zevkle biniyor aracına :)

fhmnl
03/11/2012, 23:32
sinyalin artı kablosunu bulup kesin daha sonra kestiğiniz kabloya ampulden gelene siyah kabloyu diğer kesilen kısmada kırmızı yi bağlayın. Daha sonra parkIn artisini kesmeden kabloyu siyirin mavi kabloyu da siyirdiginiz kabloya bağlayın .

OzzY
04/11/2012, 00:08
Bu arada arıza lambası yakma ihtimali var.

aykutisci
04/11/2012, 02:31
aklında olsun hocam role takmadan puntolara olmuyor kapatıyo otomatik yakmıyor

luleburgazli
04/11/2012, 11:49
İnsan kendisi yapınca daha bi zevkle biniyor aracına :)

aynen öyle kardeşim...

sinyalin artı kablosunu bulup kesin daha sonra kestiğiniz kabloya ampulden gelene siyah kabloyu diğer kesilen kısmada kırmızı yi bağlayın. Daha sonra parkIn artisini kesmeden kabloyu siyirin mavi kabloyu da siyirdiginiz kabloya bağlayın .

hepsi siyah kablo bunu nasıl bulucam bir türlü anlayamadım alanda biraz dar olunca hangi kablonun nereye gittiğini baktımda anlayamadım bir an belki biraz fazla zaman ayırarak tek tek takibini yapmak gerek... öyle özel bir cihazda yok bende sadece falçata ve bant :) + deneme yanılma yöntemim var diyebilirim

Bu arada arıza lambası yakma ihtimali var.

hadi ya kesin yakarmı acaba yoksa ihtimalmidir? arızayı sinyal mi yoksa park olarakmı yakmakta acaba ? ... yanılmıyorsam sizin de bir mesajınız vardı galiba bu konuda... sinyal ampulünü çıkartıp kırmak gerekiyordu galiba yuvasını aslında mantıken o daha uygun geldi bana ama fara zarar vermek istemiyorum genelde yaptığım değişiklikler hep geri dönüşümlü olsun istiyorum yani orjinalliğini bozmak istemiyorum...

aklında olsun hocam role takmadan puntolara olmuyor kapatıyo otomatik yakmıyor

ikisinede ayrı ayrı rölemi takmak gerekiyor? benimki 2009 active serisi acaba ondada kapatırmı ?

pasa_nuri
04/11/2012, 23:10
abicim o modülden bende taktırdım tabi oto elektrikcisine de aküden beslemeli yaptılar çünkü sağ veya sol sadece biri yandı kısaların sorada atıyorum sinyal verdiğinde bitarafa pıt pıt pıt içerden kısa periyodlarla yanarken göstergede dışarda verdiğin yöndeki sinyal yanmıyordu o yüzden beslemeli yaptırman veya yapman daha sağlıklı aklında bulunsun die belirtiyim dedim. iyi forumlar

OzzY
04/11/2012, 23:48
aynen öyle kardeşim...

hepsi siyah kablo bunu nasıl bulucam bir türlü anlayamadım alanda biraz dar olunca hangi kablonun nereye gittiğini baktımda anlayamadım bir an belki biraz fazla zaman ayırarak tek tek takibini yapmak gerek... öyle özel bir cihazda yok bende sadece falçata ve bant :) + deneme yanılma yöntemim var diyebilirim

hadi ya kesin yakarmı acaba yoksa ihtimalmidir? arızayı sinyal mi yoksa park olarakmı yakmakta acaba ? ... yanılmıyorsam sizin de bir mesajınız vardı galiba bu konuda... sinyal ampulünü çıkartıp kırmak gerekiyordu galiba yuvasını aslında mantıken o daha uygun geldi bana ama fara zarar vermek istemiyorum genelde yaptığım değişiklikler hep geri dönüşümlü olsun istiyorum yani orjinalliğini bozmak istemiyorum...

ikisinede ayrı ayrı rölemi takmak gerekiyor? benimki 2009 active serisi acaba ondada kapatırmı ?

Eskiden olsa kesin derdim, çünkü normalde 5W çeken park hattından bu modul ile 21+5 26W enerji çekiyorsunuz araçta bunu kısa devre olarak görüp lambayı yakıyor elektriği kesiyor. Ancak Levent abinin arabasında benzer sistem rölesiz gördüm o yüzden kesin konuşamıyorum. Daha doğrusu röleyi göremedim.

Araba elektriğinde neyin hangi kablo olduğunu bulmak için en sağlıklı yol lamba testidir. Özel bir alet olmasına gerek yok, araçtaki herhangi bir lambanın(park mesela) uçlarına kablo bağlayın o 2 kablodan 1ini şaseye bağlayın diğerinide sokette gezdirin yani sinyal çalışıt durumdayken soketteki pinlerin birine değdirdiğinizde o lambada sinyal gibi yanıp sönmeye başlar kabloyu bulmuş olursunuz.

koray85
08/11/2012, 16:21
merhaba arkadaslar suanda bu modulden bendede var ben kontrol lambası ıle doğru ucları buldum montajıda şemadakı gıbı yaptım birisi yanıyor dıgerını baglıyorum kısa devre hatası verıyor bızım araçlarda şimdide sinyal modulunu degıstırdım bu devre olanlardan aldım ışık ayarı yapılanlardan buda olmuyor artık kesın cozum bır oto elektrıkcısı gozukuyor

sowhat788
08/11/2012, 17:00
Kullandığım için biliyorum:

Normal korna rolesi olmuyor elektronik role kullanmanız gerekiyor (yanlış hatırlamıyorsam 5w dı) yoksa arıza lambası yakıyor ve çalışmıyor

sowhat788
08/11/2012, 17:00
Elektrik işi biraz uğraştırıcı bizim arabalarda