PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyo lastik nasıldır..?

kadir07
02/11/2012, 20:30
Aracıma lastik almayı düşünüyorum.Fiyat olarak Japon Toyo'lar makul seviylerde olduğu için öncelikle bu lastik üzerine yoğunlaştım dün lastikçiden 205/45/17 Toyo drb modeli için 175tl fiyat aldım.yeni bir lastik olduğu için çok fazla internette bilgi buladım bu modelle ilgili.Daha önce bu lastiği kullanan oldu mu ne dersiniz pişman olurmuyum aldıktan sonra ..:uhm00000:

dincsoy16
02/11/2012, 21:06
islak zeminde mukemmel kuru zeminde idare eder.yumusak bi lastik fiyatina gore ideal.

Sent from my GT-I9100 using

servt
02/11/2012, 21:19
ben bayramadan önce aldım memlekete gidip geldim 1500 km kadar denedim. yumuşak bir lastik konforu oldukça yüksellti diyebilirim. asfalt sesinide oldukça azalttı. arabadan lakırtılar geliyordu onlarda gitti demekki lastiktenmiş dedim. eksiklik olarakta şöyle anlatayım önceki lastikleri 45 bin km kadar kullandım kabak olmuştu artık lastikler ama o kabak haliyle bile toyodan iyi bir yoltutuşu vardı. önceden virajlarda olmayan savrulmalar falan başladı . ben 175 65 15 almıştım. sen 205 alacakmışın yol tutuşu muhakkak daha iyidir. fiyat konusuna gelince ; toyo japon malı japonya ile özel ticaret anlaşmalardan dolayı daha az vergi alınıyormuş yoksa fiyat olarak michelin civarlarında olurdu.

Ayberk0616
02/11/2012, 21:36
205/45/17 ölçülerinde taze hamurlu toyo lastik alabiliyorsan 175 tl ye durma hemen al çünkü kumho-hankook-marshall-petlas gibi markalardan kat kat daha iyi bir lastiktir :)

kadir07
03/11/2012, 00:18
Yok mu toyo kullanan... :)

Ziyaretci037
03/11/2012, 00:27
Cok arastirdim ve en iyi lastigi aliyim dedim cunku bu lastik beni 2 sene daha goturur bende sonra arabayi degistiririm zaten:)

Pirelli Pzero Nero aliyorum bu hafta 270 liraya..

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..

SteinGP
03/11/2012, 00:39
Cok arastirdim ve en iyi lastigi aliyim dedim cunku bu lastik beni 2 sene daha goturur bende sonra arabayi degistiririm zaten:)

Pirelli Pzero Nero aliyorum bu hafta 270 liraya..

Bora P-zero alma kardeşim.. Sebebini açıklarım istersen. Biz 88-2001 yılları arası 13 yıl Pirelli yetkili bayiliği yaptık İzmir'de. Ailede kimsenin arabasında Pirelli yok öyle söyleyeyim :)

Toyo iyi lastiktir, yumuşaktır, hemen ısınır ve yolu bırakmaz ancak kısa ömürlüdür. 35-40 bin km arası dayanır.

Ziyaretci037
03/11/2012, 00:44
Bora P-zero alma kardeşim.. Sebebini açıklarım istersen. Biz 88-2001 yılları arası 13 yıl Pirelli yetkili bayiliği yaptık İzmir'de. Ailede kimsenin arabasında Pirelli yok öyle söyleyeyim :)

Toyo iyi lastiktir, yumuşaktır, hemen ısınır ve yolu bırakmaz ancak kısa ömürlüdür. 35-40 bin km arası dayanır.

Valla bakıyorum heryerde Pzero diye yerli sitelerde de yabancı sitelerde de.

Hatta lastikleri getirttim ancak parasını henüz ödemedim bu hafta gitmemi bekliyo bayi:)

Nedenini merak ettim valla anlatırsan sevinirim..

SteinGP
03/11/2012, 00:51
Kardeşim Pirelli kazık gibi lastiktir hiç esneme yapmaz. Ha P-zero serisi sınıfında en iyi lastik orası ayrı ama bizim araçlar 75 HP :) Bu lastiklerde sert hamurlu olduğundan ısınmak ister. Isınmadığı sürece yolu sittin sene tutmaz kesinlikle Kumho'yu ararsın. Ben Michelin kullanıyorum tanesinin liste fiyatı 420 lira ben 300 liradan aldım lastikçinin iyi bi arkadaşım olması sayesinde. 10 numara lastik tutuşu duruşu mükemmel ama ısındıktan sonra :) Yola ilk çıktığında sert fren yaptığında takır takır saydırıyor abs. Ki Pirelli ye göre Michelin daha yumuşaktır. Bu sınıftaki en sessiz lastiktir kesinlikle. Otobanda 260 ile gidersen ısıtırsın lastiğini yola zamk gibi yapışır ama ısıtmak için uğraşman gerekli her seferinde. O yüzden bence hiç o kadar para bayılma. Ben alırken cebimde para vardı arkadaşında gazına geldim Michelin aldım. Şimdi alacak olsam kesinlikle Toyo alırım. Başlıkta Toyo yazdığı için değil, F/P oranı bizim araçlar için en iyi lastik kesinlikle Toyo.

Ziyaretci037
03/11/2012, 00:56
Kardeşim Pirelli kazık gibi lastiktir hiç esneme yapmaz. Ha P-zero serisi sınıfında en iyi lastik orası ayrı ama bizim araçlar 75 HP :) Bu lastiklerde sert hamurlu olduğundan ısınmak ister. Isınmadığı sürece yolu sittin sene tutmaz kesinlikle Kumho'yu ararsın. Ben Michelin kullanıyorum tanesinin liste fiyatı 420 lira ben 300 liradan aldım lastikçinin iyi bi arkadaşım olması sayesinde. 10 numara lastik tutuşu duruşu mükemmel ama ısındıktan sonra :) Yola ilk çıktığında sert fren yaptığında takır takır saydırıyor abs. Ki Pirelli ye göre Michelin daha yumuşaktır. Bu sınıftaki en sessiz lastiktir kesinlikle. Otobanda 260 ile gidersen ısıtırsın lastiğini yola zamk gibi yapışır ama ısıtmak için uğraşman gerekli her seferinde. O yüzden bence hiç o kadar para bayılma. Ben alırken cebimde para vardı arkadaşında gazına geldim Michelin aldım. Şimdi alacak olsam kesinlikle Toyo alırım. Başlıkta Toyo yazdığı için değil, F/P oranı bizim araçlar için en iyi lastik kesinlikle Toyo.

Can naptın kardeşim ya varya kafamı karıştırdın acaip derecede:)

Bendeki Kumho'lar 40bin km'de 2 senelik lastik , dişleri gayet derin şu an ama yüzeyi bildiğin taş gibi oldu sertleşti.Virajlara giremez oldum kayarak gidiyorum bildiğin.

Bi kere alacağım için en iyisi olsun dedim , senin de dediğin gibi sınıfında en iyi lastik onu buldum ve gözümü karartıp onu almak üzereydim.Şu an napıcam bilemedim..

SteinGP
03/11/2012, 01:00
Valla güzel kardeşim daha 5 sene binerim diyorsan al Pirelli. Hatta benim Michelin lerden al. Nasıl yol tuttuğunu keşke gösterebilseydim sana :) Ama diyorum ya illaki ısınacak bu tarz lastikler. Yola çıktığında slalom yaparsın artık :D Ama 2 yıl diyorsan, sen beni dinle Toyo al. Kalan parayla da ses sistemi yap arabana :)

Ziyaretci037
03/11/2012, 01:06
Valla güzel kardeşim daha 5 sene binerim diyorsan al Pirelli. Hatta benim Michelin lerden al. Nasıl yol tuttuğunu keşke gösterebilseydim sana :) Ama diyorum ya illaki ısınacak bu tarz lastikler. Yola çıktığında slalom yaparsın artık :D Ama 2 yıl diyorsan, sen beni dinle Toyo al. Kalan parayla da ses sistemi yap arabana :)

Ya Can varya sana çok güveniyorum ve şu an bu yüzden kafam karıştı iyice.

Ses sisteminide yapıcaz zaten senle yakındır:) Ama önce şu lastik olayını netleştirmem lazım.

Hangi modeli peki bu Toyo'nun,araştırayım bi bende internette.Performans lastiği dimi bu bahsettiğinizde?

uraaal
03/11/2012, 01:06
bence dunlop sport alın bana fabrika cıkısı bu lastikler geldi kesinlikle dunlop lastiklerin takipçisiyim ilk basta biraz sorun yasamıstım alısamamıstım fakat su anda anlıyorumki gerçek kalite dunlop lastiklermiş .

SteinGP
03/11/2012, 01:10
Toyo Proxes C1S 205/45R17 88W XL Z - Lastik Lastikcim den Alınır. | Online Lastik Jant Satış (https://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-C1S-20545R17-88W-XL-Z,PR-8364.html)

Toyo nun en güvendiği modellerinden biri. Ayrıca yağmur desenli değil ses yapmaz yani. Sen yine araştır illaki daha düşük fiyatlara bulursun :) Sana şunu çok net söylüyorum kardeşim, yarın sabah gidip 4 lastik alacak olsam arabama, Toyo alırım. Bu kadar net :)

Ziyaretci037
03/11/2012, 01:18
Toyo Proxes C1S 205/45R17 88W XL Z - Lastik Lastikcim den Alınır. | Online Lastik Jant Satış (https://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-C1S-20545R17-88W-XL-Z,PR-8364.html)

Toyo nun en güvendiği modellerinden biri. Ayrıca yağmur desenli değil ses yapmaz yani. Sen yine araştır illaki daha düşük fiyatlara bulursun :) Sana şunu çok net söylüyorum kardeşim, yarın sabah gidip 4 lastik alacak olsam arabama, Toyo alırım. Bu kadar net :)

Vay arkadaş yaa :)

Lastikleri de Medos bayi var ordaki aksesuarda Engin getirtmişti,süper de fiyat verdi çocuk ne yapsam bilemedim:)

SteinGP
03/11/2012, 01:19
Valla fiyat harbiden iyi Pirelli için. Tercih senin kardeşim :)

Ziyaretci037
03/11/2012, 01:40
Isınması lazım diyosun ya bi de iyi tutması için,benim haftada 200 km yolum var.Bi gün okula gidiyorum git gel 70 km,diğer günlerde işe gidiyorum git gel 20 km.Fazla uzun yol yaptığımda söylenemez.Klasik İstanbul trafiği.Hertürlü anlattığın kadarıyla Toyo daha mantıklı geliyo şu an.Hem de amfi ve subwoofer parasını kurtarmış oluyoruz:)

SteinGP
03/11/2012, 01:47
Valla aynen öyle ısınmalı kardeşim. Hani araba olsa BMW 3.30 Cİ, kardeşim derim yanlarken sırt atar Toyo ama, arabada punto be abi, performansı belli :D Ben oyumu Toyo dan yana kullanıyorum. Yılların markası zaten şimdi ne markalar çıkmış takip etmesi mümkün değil. Toyo en az 16 17 senedir Türkiye piyasasında olan bi marka..

aykut_1914
03/11/2012, 03:13
Valla aynen öyle ısınmalı kardeşim. Hani araba olsa BMW 3.30 Cİ, kardeşim derim yanlarken sırt atar Toyo ama, arabada punto be abi, performansı belli :D Ben oyumu Toyo dan yana kullanıyorum. Yılların markası zaten şimdi ne markalar çıkmış takip etmesi mümkün değil. Toyo en az 16 17 senedir Türkiye piyasasında olan bi marka..

lastik bizim işimiz :D
kanka bana o linkteki lastigin jantından bulsana :)

Ziyaretci037
03/11/2012, 09:21

Peki bu lastigin dayanikliligi ne durumda.Benim kumhoda on lastiklerden biri balon yapti cok dikkatli kullanmama ragmen aracimi.Simdi iki ay kullanip hemen balon yaparsa sıkıntı olur bana gene..

dincsoy16
03/11/2012, 10:14
yine soyluyorum kuru zeminde iyi bir lastik degildir kendileri.ani manevralarda yanliyor bol bol.

SteinGP
03/11/2012, 15:01
T1R serisi kuru zeminde iyi değildir evet. Ama C1S serisi kuru zeminde de başarılı..

kadir07
03/11/2012, 15:21
Lastikçide sadece drb ve proxes 4 var ikiside aynı fiyat...

Ziyaretci037
03/11/2012, 15:35
Bildigim kadariyla Pirelli'nin falan bayisi oldugu gibi Toyo bayisi yok.Hangi lastikci bu markanin distributoru ondan fiyat aliyim bende daha uygun olur..

SteinGP
03/11/2012, 16:05
Toyo yu abdulkadir özcan getiriyor Türkiye ye. İzmirde de bayiisi yok farklı markalar satan lastikçilerde bulunuyor ama..

Luc
03/11/2012, 16:28
Aracıma lastik almayı düşünüyorum.Fiyat olarak Japon Toyo'lar makul seviylerde olduğu için öncelikle bu lastik üzerine yoğunlaştım dün lastikçiden 205/45/17 Toyo drb modeli için 175tl fiyat aldım.yeni bir lastik olduğu için çok fazla internette bilgi buladım bu modelle ilgili.Daha önce bu lastiği kullanan oldu mu ne dersiniz pişman olurmuyum aldıktan sonra ..:uhm00000:

Nasil yumusakmis bu lastik bilmek isterim.

Hiz endeksi, Treadwear, Traction ve Temperature bilgilerini paylasir misin?

Ona gore bir yorum yapalim.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

kadir07
03/11/2012, 19:21

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildişurda yazıyor mu o bilgiler abi..?

TOYO DRB | Toyo Tires (https://www.toyojapan.com/tires/pattern/tydrb/#/images/tires/pattern/tydrb_01.jpg)

dincsoy16
03/11/2012, 19:45
T1R serisi kuru zeminde iyi değildir evet. Ama C1S serisi kuru zeminde de başarılı..

benim kullandigim proxes 4 tü

kadir07
04/11/2012, 01:03
Toyo kullananlar ankete oy vermeyi unutmayalım...

Ziyaretci037
04/11/2012, 01:43
Üstteki link Toyo için olan feedbackler,alttaki Pzero için.

Toyo daha mantıklı gözüküyo burdada..

Toyo Proxes C1S | the Toyo Proxes C1S reviewed and rated | the online tyre guide (https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Toyo/Proxes-C1S.htm)

Pirelli PZero Nero | the Pirelli PZero Nero reviewed and rated | the online tyre guide (https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirelli/PZero-Nero.htm)

Luc
04/11/2012, 01:49
şurda yazıyor mu o bilgiler abi..?

TOYO DRB | Toyo Tires (https://www.toyojapan.com/tires/pattern/tydrb/#/images/tires/pattern/tydrb_01.jpg)

Baktim yok. En iyisi lastigin uzerinden bakmak :)

Resimden goruldugu kadariyla ortada duz bir blok var. Sessizdir bu lastik ama, darbe emici cunku o ortadaki blok.

kadir07
04/11/2012, 10:30
Yarın lastikçiye uğrayabilirsem bakarım...

Ziyaretci037
04/11/2012, 12:23
Sabah dışarı çıktım arabanın yanına bi geldimki sağ arka lastik inmiş janta oturmuş araç nerdeyse.Tutuşa tutuşa lastikçi aradım ama heryer kapalı sanayide bile.Yarın bakıcam anca,şimdilik hava bastım tekrar.Toyo lastikleri bu arada sanırım Petlas bayileri getiriyo..

kadir07
04/11/2012, 23:52

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildigaliba bu sefer buldum abi :)
Treadwear 340
Traction AA
Temperature A
[??]UTQG?? - ??????(TOYO TIRES)????? - ???? (https://www.wretch.cc/blog/lchan/23719414)
bide bu değerler neyi ifade ediyor ve niçin önemli açıklarsan sevinirim..

Luc
05/11/2012, 11:57
galiba bu sefer buldum abi :)
Treadwear 340
Traction AA
Temperature A
[??]UTQG?? - ??????(TOYO TIRES)????? - ???? (https://www.wretch.cc/blog/lchan/23719414)
bide bu değerler neyi ifade ediyor ve niçin önemli açıklarsan sevinirim..

Treadwear değeri hız endeksi gibi uluslararası bir standard. Lastiğin karışımını/Hamuru belirtiyor.

Mesela senin bu lastiğin çok sert bir lastik. Islak asfaltta yol tutuş, kuruya nazaran daha iyidir. Fakat kuru havada lastiğin performansı sert olduğu için çok iyi olmayacak 300 ve altı treadwear olan bir lastiğe nazaran. İYi bir performans lastiğinin Treadwear değeri her zaman 300'ün altında olur.

Treadwear ne kadar düşükse o kadar yumuşak ve yol tutuş o kadar fazla, fakat ömür kısa.

Treadwear ne kadar yüksekse lastik o kadar sert, yol tutuş ona göre az, fakat ömür uzun şeklinde açıklanabilir.

Bazı arkadaşlar çok yumuşak demiş fakat verdiğin değerler öyle söylemiyor. Bir önce ki postta bahsettiğim gibi ortada ki blok darbe emici olduğu için lastik daha konforlu ve bu da yumuşak hissettiriyor sürücüye :)

kadir07
05/11/2012, 19:20
Treadwear değeri hız endeksi gibi uluslararası bir standard. Lastiğin karışımını/Hamuru belirtiyor.

Mesela senin bu lastiğin çok sert bir lastik. Islak asfaltta yol tutuş, kuruya nazaran daha iyidir. Fakat kuru havada lastiğin performansı sert olduğu için çok iyi olmayacak 300 ve altı treadwear olan bir lastiğe nazaran. İYi bir performans lastiğinin Treadwear değeri her zaman 300'ün altında olur.

Lastik ne kadar sertse o kadar yumuşak ve yol tutuş o kadar fazla, fakat ömür kısa.

Treadwear ne kadar yüksekse lastik o kadar sert, yol tutuş ona göre az, fakat ömür uzun şeklinde açıklanabilir.

Bazı arkadaşlar çok yumuşak demiş fakat verdiğin değerler öyle söylemiyor. Bir önce ki postta bahsettiğim gibi ortada ki blok darbe emici olduğu için lastik daha konforlu ve bu da yumuşak hissettiriyor sürücüye :)Peki sen hangi modelini tavsiye edersin abi bizim ölçülerde..?
1-proxes C1S
2-proxes 4
3-proxes T1R
4-DRB
bu dört model var sadece...

Luc
05/11/2012, 20:38
Peki sen hangi modelini tavsiye edersin abi bizim ölçülerde..?
1-proxes C1S
2-proxes 4
3-proxes T1R
4-DRB

Ben olsam 240 -280 arasi treadwear degerine sahip S - W ya da V serisi xl lastik alirim. Hem kuru hem islak performans icin.

Mesela Bridgestone kullaniyorum ona gore ornek vereyim:

Daha once 140 treadli V serisi 4 kanal Potenza RE050A kullaniyordum. Kuru performansi cok iyiydi ama islakta yol tutmuyordu.

Bitince 3 kanal S serisi XL Potenza S001 aldim 280 treadli. Wearlife 4 sene. Isindiktan sonra kuru yolda performans re050a ile ayni. Islakta ise yapisi ve hamuru geregi kuru yolda ki gibi stabil. re050a'dan 3 gomlek ustun.

Ziyaretci037
05/11/2012, 21:09
Ben olsam 240 -280 arasi treadwear degerine sahip S - W ya da V serisi xl lastik alirim. Hem kuru hem islak performans icin.

Mesela Bridgestone kullaniyorum ona gore ornek vereyim:

Daha once 140 treadli V serisi 4 kanal Potenza RE050A kullaniyordum. Kuru performansi cok iyiydi ama islakta yol tutmuyordu.

Bitince 3 kanal S serisi XL Potenza S001 aldim 280 treadli. Wearlife 4 sene. Isindiktan sonra kuru yolda performans re050a ile ayni. Islakta ise yapisi ve hamuru geregi kuru yolda ki gibi stabil. re050a'dan 3 gomlek ustun.

Peki abi bi soru da benden.Pzero neroyla toyo c1s arasinda bi secim yapacak olsan ve arada takim fiyati olarak pzero 200 lira daha fazla olsa hangisini secerdin?Bu ikilemde kalmis durumdayim..

Luc
05/11/2012, 21:23
Peki abi bi soru da benden.Pzero neroyla toyo c1s arasinda bi secim yapacak olsan ve arada takim fiyati olarak pzero 200 lira daha fazla olsa hangisini secerdin?Bu ikilemde kalmis durumdayim..

Valla dostum dedigim gibi benim icin model degil, urun onemli. Birde urunden ne bekledigim.

Specleri varsa secim yaparim. Olcu verirsen karsilastirma yapalim lastikler arasinda.

Ziyaretci037
05/11/2012, 22:37
Valla dostum dedigim gibi benim icin model degil, urun onemli. Birde urunden ne bekledigim.

Specleri varsa secim yaparim. Olcu verirsen karsilastirma yapalim lastikler arasinda.

215/45 17 alıcam lastikleri bi tane sitede buldum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum,Treadwear'ına 220 diyo pzeronun..

Lista de TreadWear de neumáticos (https://www.seatibiza.net/foro/showthread.php?47086-Lista-de-TreadWear-de-neum%E1ticos)

Edit : bi fotoğraf daha buldum traction AA temperature A.

https://www.golfmk5.com/forums/attachment.php?attachmentid=60312&stc=1&d=1268019185

kadir07
05/11/2012, 23:20
Bide Hankook'un k110 ventus evo diye bir lastiği var
treadwear 280 traction AA temperature A.
bu lastik testlerde çok iyi sonuçlar almış nasıldır bilgin var mı...?

mehmetvyz
05/11/2012, 23:28
Aşağıdaki Linkte toyo cf1 ile ilgili yorumlar var, genelde olumlu yorumlar, yalnız sıklıkla çabuk aşındığı yazılmış, yılda çok kilometre yapmayanlar için iyibir tercih olabilir
Toyo Proxes CF1 | the Toyo Proxes CF1 reviewed and rated | the online tyre guide (https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Toyo/Proxes-CF1.htm)

kadir07
05/11/2012, 23:38
AutoBild (DE) 2008 - 225/45 R17

1) Goodyear Eagle F1 Asym. ***
2) Hankook Ventus V12 Evo ***
3) Bridgestone Potenza RE050A ***
4) Continental Sport Contact 3 ***
5) Pirelli PZero Nero **
6) Dunlop SP Sport Maxx TT **
7) Firestone Firehawk SZ90 **
8) Nokian ZG2 **
9) Uniroyal Rainsport 2 **
10) Kumho Ecsta KU31 SPT *
11) Vredestein Ultrac Sessanta *
12) Barum Bravuris 2 *
13) Michelin Pilot Sport 2 *
14) Fulda Exelero -
15) Kenda KR20 -

AutoBild Sport (DE) 2008 - 215/45 R17

3) Pirelli PZero Nero **
4) Dunlop SP Sport Maxx **
5) Kumho Ecsta KU19 **
6) Continental Sport Contact 3 **
7) Michelin Pilot Exalto 2 *
8) Nokian NRY *
9) Toyo Proxes T1-R *
10) Marangoni Mythos -
11) Yokohama S.drive -
şunlarda test sonuçları iyi dereceler almış gerçekten...

Ziyaretci037
05/11/2012, 23:44
AutoBild (DE) 2008 - 225/45 R17

3) Bridgestone Potenza RE050A ***
4) Continental Sport Contact 3 ***
5) Pirelli PZero Nero **
6) Dunlop SP Sport Maxx TT **
7) Firestone Firehawk SZ90 **
8) Nokian ZG2 **
9) Uniroyal Rainsport 2 **
10) Kumho Ecsta KU31 SPT *
11) Vredestein Ultrac Sessanta *
12) Barum Bravuris 2 *
13) Michelin Pilot Sport 2 *
14) Fulda Exelero -
15) Kenda KR20 -

AutoBild Sport (DE) 2008 - 215/45 R17

3) Pirelli PZero Nero **
4) Dunlop SP Sport Maxx **
5) Kumho Ecsta KU19 **
6) Continental Sport Contact 3 **
7) Michelin Pilot Exalto 2 *
8) Nokian NRY *
9) Toyo Proxes T1-R *
10) Marangoni Mythos -
11) Yokohama S.drive -
şunlarda test sonuçları iyi dereceler almış gerçekten...

Hankook'un fiyatları ne durumda abi peki ?

SteinGP
05/11/2012, 23:47
yalnız bu test 2008 yılında yapılmış arkadaşlar bu modellerin çoğu üretilmiyor artık...

kadir07
05/11/2012, 23:52
Hankook'un fiyatları ne durumda abi peki ?Liste fiyatı 205/45/17 için 250 civarıydı birkaç ay önce ben 200e kadar düşürtebilmiştim ama stoklarda olmadığı için alamamıştım...

yalnız bu test 2008 yılında yapılmış arkadaşlar bu modellerin çoğu üretilmiyor artık...Evet ama yurtdışında satılmaya başlayan lastikler 2-3 yıl sonra ancak ülkemizde satışa çıkıyor maalesef...

SteinGP
05/11/2012, 23:58
Toyo Proxes C1S - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=hMH6e0TOa-I)

Toyo Tires - PROXES C1S - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MpMRpzO-TjM)

Toyo'yu bir de Yoshitake den dinleyelim :)

Ziyaretci037
05/11/2012, 23:58
Ben hertürlü Pzero alacağım gibi.200 lira fark için Toyo almaya değmez bence..

EDİT : Demiştim ki video paylaşmışsın:) Şu an izleyemiyorum ama bakıcam..

SteinGP
06/11/2012, 00:00

:D ya hemşerim amma git gel yaşadın 2 gündür. Hadi hayırlısı olsun artık tak bir yorum alalım senden belki bizde onu takarız ilerde :)

Luc
06/11/2012, 00:43

EDİT : Demiştim ki video paylaşmışsın:) Şu an izleyemiyorum ama bakıcam..

Cepten girdigim icin speclere bakamadim ama p.zero nero ve rosso bahsettigin toyo'dan iyidir. Fakat bana sorarsan Pirelli tercih etme derim. Fiyat/performans getirisi toyo'dan cok olmaz.

P.Zero'ya verecek paran varsa Potenza bak derim ben.

Bu arada hangi araca takacaksin bu lastikleri?

Ziyaretci037
06/11/2012, 07:31
Cepten girdigim icin speclere bakamadim ama p.zero nero ve rosso bahsettigin toyo'dan iyidir. Fakat bana sorarsan Pirelli tercih etme derim. Fiyat/performans getirisi toyo'dan cok olmaz.

P.Zero'ya verecek paran varsa Potenza bak derim ben.

Bu arada hangi araca takacaksin bu lastikleri?

1.3 75 Hp Punto'ya takicam.

Potenzalar cok pahali.Pzeroyu 270 liraya buldum ben ki o da bi lastige verebilecegim maksimum para..

Luc
06/11/2012, 08:36
1.3 75 Hp Punto'ya takicam.

Potenzalar cok pahali.Pzeroyu 270 liraya buldum ben ki o da bi lastige verebilecegim maksimum para..

Anladim. Pirelli'nin o kadar ucuz olacagini tahmin etmemistim.

Bana sorarsan ikisini de alabilirsin. Birbirine yakin urunler cunku. Toyo'nun islak performansi biraz daha iyi gibi speclere gore konusursak. Kuruda ise Pirelli onde. (Verdigin olcu icin ve model icin)

Her iki lastikte XL bu olcu icin avantaj.

kitanotr
06/11/2012, 10:19
peki toyo' nun mu kış lastiği, yoksa patlas mı.bu konuda bilgisi olan var mı acaba(225/45/17'')

Luc
06/11/2012, 11:39
peki toyo' nun mu kış lastiği, yoksa patlas mı.bu konuda bilgisi olan var mı acaba(225/45/17'')

Petlas kullananlar çok memnun. Olumsuz bir geri dönüş görmedim ben şimdiye kadar yazılanlardan.

Verdiğin ölçüye uygun tek lastik var:
Petlas Lastik SNOW MASTER W651 Otomobil için kis / Standart lastikleri (https://www.petlas.com.tr/tr/lastik.php?id=7)

SteinGP
06/11/2012, 11:44
Petlas kullananlar çok memnun. Olumsuz feedback görmedim ben şimdiye kadar yazılanlardan.

Verdiğin ölçüye uygun tek lastik var:
Petlas Lastik SNOW MASTER W651 Otomobil için kis / Standart lastikleri (https://www.petlas.com.tr/tr/lastik.php?id=7)

Cüneyt abi, güzel Türkçe'mizde "feedback" diye bir kelime yok. Bu kelime yerine Türkçe karşılığı olan "geri dönüş" veya "izlenim" kelimelerini kullanırsanız, zaten günden güne kirlenen dilimizi korumamıza katkı sağlamış olursunuz. Şimdiden teşekkürler :)

Luc
06/11/2012, 12:07
Peki sen hangi modelini tavsiye edersin abi bizim ölçülerde..?
1-proxes C1S
2-proxes 4
3-proxes T1R
4-DRB

Şimdi inceledim lastikleri.

Proxes4 ve C1S güzel. Bu ölçüde XL şart zaten.

DRB olana bakma. Proxes 4'te dört mevsim tasarlanmış ilginç bir lastik.

Ben olsam öncelik sırasına göre aşağıda ki şekilde dizerim lastikleri beklentilerime göre:

1. C1S
2. Proxes 4
3. T1R

Tabi sen kendine göre karar vermelisin herşeye rağmen :)

Ziyaretci037
06/11/2012, 13:20
Şimdi inceledim lastikleri.

Proxes4 ve C1S güzel. Bu ölçüde XL şart zaten.

DRB olana bakma. Proxes 4'te dört mevsim tasarlanmış ilginç bir lastik.

Ben olsam öncelik sırasına göre aşağıda ki şekilde dizerim lastikleri beklentilerime göre:

1. C1S
2. Proxes 4
3. T1R

Tabi sen kendine göre karar vermelisin herşeye rağmen :)

XL olmasi neyi belirtiyor abi?

Luc
06/11/2012, 13:40
XL olmasi neyi belirtiyor abi?

Extra Load. Güçlendirilmiş yani. Darbelere karşı daha dirençli. Çukur vb durumlarda normal lastiğe göre daha dayanıklı.

Ziyaretci037
06/11/2012, 14:02
Extra Load. Güçlendirilmiş yani. Darbelere karşı daha dirençli. Çukur vb durumlarda normal lastiğe göre daha dayanıklı.

Anladim abi iyiymis ozaman sagolasin.

215/45 17 Toyo C1S lastiklerimin siparisini vermis bulunmaktayim,cuma gunu taktiricam insallah..

Luc
06/11/2012, 14:22

215/45 17 Toyo C1S lastiklerimin siparisini vermis bulunmaktayim,cuma gunu taktiricam insallah..

Hayırlı olsun, keyifli sürüşler.

kadir07
06/11/2012, 14:39

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..Niye 205/45/17 değilde 215/45/17 aldın Bora:uhm00000:. bide lastileri fiyatı ne kadarmış mahsuru yoksa öğrenebilir miyiz..?

SteinGP
06/11/2012, 15:02
Bora hayırlı olsun kardeşim, izlenimlere merakla bekliyoruz :)

Luc
06/11/2012, 15:38

Bu arada unutmadan ilk 200 km fantastik hareketlerden kaçın. Lastiklerinde bir alışma zamanı var ;)

kadir07
06/11/2012, 19:46
PXC1S Proxes C1S özellikle premium ve lüks salonlar için tasarlanmış TOYO LASTİKLERİ 'yeni premium radyal lastiktir.
Lastiğin yüksek hızlı stabilite, sessizlik ve konforlu yolculuk bu araçların gereksinimlerini karşılamak.
Lastiğin düşük yuvarlanma direnci gelişmiş yakıt ekonomisi ile sera gazı emisyonlarını azaltır. (Selefi CT01 Proxes% 10 daha düşüktür.

diye yazı buldum(google amca bu kadar çevirebildi... :)) Bora sen bi test sürüşü yap önce memnun kalırsan bende alayım... :)

Ziyaretci037
07/11/2012, 01:03
Bora hayırlı olsun kardeşim, izlenimlere merakla bekliyoruz :)
Eyvallah kardeşim bakalım dinledik seni ve Cüneyt abiyi aldım gitti:)

Cuma taktırıp haftasonuda dener ona göre yorumlarımı yazarım..

Hayırlı olsun, keyifli sürüşler.

Bu arada unutmadan ilk 200 km fantastik hareketlerden kaçın. Lastiklerinde bir alışma zamanı var ;)
Eyvallah abi sağolasın.Yok zaten ben bi kere dersimi aldım onun için uzun zamandır pek fantastik işlere girmiyorum :)

Niye 205/45/17 değilde 215/45/17 aldın Bora:uhm00000:. bide lastileri fiyatı ne kadarmış mahsuru yoksa öğrenebilir miyiz..?
Ben jantları aldığımda gelen lastikler 215/45/17 ydi,baktım sürtmüyo çok yorar eder dediler ama 205 tabandan pek farkı olmadığı görüşündeyim onun için tercihimi gene 215'ten yana kullandım yol tutuşu düşürmemek için..

Rot Balans sökme takma ve 1 yıl ücretsiz yol yardım hizmetiyle birlikte 215 liraya aldım abi tanesini.

PXC1S Proxes C1S özellikle premium ve lüks salonlar için tasarlanmış TOYO LASTİKLERİ 'yeni premium radyal lastiktir.
Lastiğin yüksek hızlı stabilite, sessizlik ve konforlu yolculuk bu araçların gereksinimlerini karşılamak.
Lastiğin düşük yuvarlanma direnci gelişmiş yakıt ekonomisi ile sera gazı emisyonlarını azaltır. (Selefi CT01 Proxes% 10 daha düşüktür.

diye yazı buldum(google amca bu kadar çevirebildi... :)) Bora sen bi test sürüşü yap önce memnun kalırsan bende alayım... :)
Bunları okumuştum bende araştırırken Toyo'nun kendi sitesinde.Kullanınca görücez tabi.

Bakalım abi bikaç gün kullandıktan sonra yazarım ama ne kadar gerçekçi olur bilemem çünkü benim lastiklerim şu an çok kötü,değişince mutlaka bariz bi fark olacaktır ve bunlar çok iyiymiş gibi gelecektir bana:)

SteinGP
07/11/2012, 02:10
Bora her türlü memnun kalacaksın kardeşim. Memnun kalmazsan al benim lastikleri, ver senin lastikleri :)

Ziyaretci037
07/11/2012, 08:28
Bora her türlü memnun kalacaksın kardeşim. Memnun kalmazsan al benim lastikleri, ver senin lastikleri :)

Adamsin sen eyvallah:)

Memnun kalacagima eminim zaten;)

kadir07
11/11/2012, 23:55
Ne oldu lastikler Bora test sürüşüne çıktın mı hafta sonu..? :)

SteinGP
11/11/2012, 23:57
aynen ses çıkmadı. tekerlek diye tank paleti mi gelmiş yoksa :)

Ziyaretci037
12/11/2012, 13:06
Kusura bakmayın biraz geç oldu ama kullaniyim tam emin olup öyle yorum yapiyim istedim.

İlk önce şunu demeliyimki benim sertleşmiş lastiklerden sonra bunlar bana süper geldi:)

Cumadan beri hem kuru havada hem yağmurlu havada kullanma şansım oldu.

Benim Kumho'ların ilk halinden daha iyi geldi bana kuru zeminde(arkayı koparmaya çalıştığımda kopmadı nerdeyse diyebilirim öyle iyi yapıştı yola),ayrıca ıslakta da sanki kuruymuş gibi çok iyi bi performansı var.

Yol tutuş açısından gayet memnun kaldım.

Sessizlik konusunda Kumho'yla aynı seviyede diyebilirim ama bana öyle geliyoki bu lastikler fren mesafemi biraz arttırdı.Kumho'nun bitik haliyle bile daha iyi duruyodum gibi hissediyorum..

SteinGP
12/11/2012, 13:21
500 km civarı kullandıktan sonra lastik gerçek performansını göstermeye başlar. Güle güle kullan kardeşim :)

kadir07
12/11/2012, 15:10
Kusura bakmayın biraz geç oldu ama kullaniyim tam emin olup öyle yorum yapiyim istedim.

İlk önce şunu demeliyimki benim sertleşmiş lastiklerden sonra bunlar bana süper geldi:)

Cumadan beri hem kuru havada hem yağmurlu havada kullanma şansım oldu.

Benim Kumho'ların ilk halinden daha iyi geldi bana kuru zeminde(arkayı koparmaya çalıştığımda kopmadı nerdeyse diyebilirim öyle iyi yapıştı yola),ayrıca ıslakta da sanki kuruymuş gibi çok iyi bi performansı var.

Yol tutuş açısından gayet memnun kaldım.

Sessizlik konusunda Kumho'yla aynı seviyede diyebilirim ama bana öyle geliyoki bu lastikler fren mesafemi biraz arttırdı.Kumho'nun bitik haliyle bile daha iyi duruyodum gibi hissediyorum..Teşekkür ederim Bora genel olarak memnun kalman sevindirici bende Can gibi lastiği biraz kullandıktan sonra farkı daha net göreceğini düşünüyorum.Bide rica etsem aldığın yerde senin lastiğin 205/45/17 si var mı varsa da fiyatı ne olur sorabilir misin..?

Ziyaretci037
12/11/2012, 23:11
500 km civarı kullandıktan sonra lastik gerçek performansını göstermeye başlar. Güle güle kullan kardeşim :)
Senin sözünden şaşmıyoruz öyle diyosan öyledir:)

Eyvallah sağolasın..

Teşekkür ederim Bora genel olarak memnun kalman sevindirici bende Can gibi lastiği biraz kullandıktan sonra farkı daha net göreceğini düşünüyorum.Bide rica etsem aldığın yerde senin lastiğin 205/45/17 si var mı varsa da fiyatı ne olur sorabilir misin..?

Benim aldığım yer Petlas bayisi,elinde bu lastiklerden de yoktu ama getirtebiliyo,205/45/17 olanından da getirtir diye tahmin ediyorum,bu hafta uğrayıp sormaya çalışırım.Ayrıca lastikleri 2012 üretimi olması halinde alacağımı belirtmiştim,2012'nin 12. haftasının lastikleri gelmişti..

kadir07
12/11/2012, 23:25
Senin sözünden şaşmıyoruz öyle diyosan öyledir:)

Eyvallah sağolasın..

Benim aldığım yer Petlas bayisi,elinde bu lastiklerden de yoktu ama getirtebiliyo,205/45/17 olanından da getirtir diye tahmin ediyorum,bu hafta uğrayıp sormaya çalışırım.Ayrıca lastikleri 2012 üretimi olması halinde alacağımı belirtmiştim,2012'nin 12. haftasının lastikleri gelmişti..
Burda soruşturdum C1S yok sadece proxes 4 ve drb modeli var.C1S Antalyada bulamazsam şehir dışından almayı düşünüyorum sorabilirsen sevinirim...

Ziyaretci037
19/11/2012, 13:28
Burda soruşturdum C1S yok sadece proxes 4 ve drb modeli var.C1S Antalyada bulamazsam şehir dışından almayı düşünüyorum sorabilirsen sevinirim...

Abi kusura bakma anca fırsat bulup sorabildim.

205/45/17 Toyo C1S için 200 TL fiyat verdiler,senin için özellikle bide Antalya'ya gönderebilirmiyiz nasıl yaparız diye sordum,onu da şöyle yaparız dedi,burdan ödemeyi alırız,sonra Antalya'da bi tane Petlas bayisi buluruz biz en yakını ona hangisiyse oraya göndeririz lastikleri ücretsiz dedi ordan sökme takma ücreti ödeyerek taktırabilir dedi..

can-asan
19/11/2012, 13:43
hayırlı olsun kanka aldın he sonunda :)

Ziyaretci037
19/11/2012, 13:45
hayırlı olsun kanka aldın he sonunda :)

Aldim kanka yaa bildiğin kabak lastikle dolaşıyomuşuz.70le korkarak döndüğüm yerden 90-100le dönüyorum:)

can-asan
19/11/2012, 13:49
Aldim kanka yaa bildiğin kabak lastikle dolaşıyomuşuz.70le korkarak döndüğüm yerden 90-100le dönüyorum:)
güle güle eskit:) farkeder tabi ama dikkat et alışkanlık yapmasın o virajlar, bende sürekli öyle giriyorum bigün çıkamıycam ama nezaman:D

kadir07
19/11/2012, 18:55
Abi kusura bakma anca fırsat bulup sorabildim.

205/45/17 Toyo C1S için 200 TL fiyat verdiler,senin için özellikle bide Antalya'ya gönderebilirmiyiz nasıl yaparız diye sordum,onu da şöyle yaparız dedi,burdan ödemeyi alırız,sonra Antalya'da bi tane Petlas bayisi buluruz biz en yakını ona hangisiyse oraya göndeririz lastikleri ücretsiz dedi ordan sökme takma ücreti ödeyerek taktırabilir dedi..Teşekkürler Bora bende Toyo Türkiye distribütörüne e-mail attım geçen hafta dönüş yaptılar şuan ellerinde yokmuş ama gümrükteki konteynırlarında varmış birkaç gün içinde geçecekmiş gümrükten.temin edip buradaki bayiye göndereceklermiş.Ben Drb modeli için 175tl ye anlaşmıştım C1S te 10tl civarında daha pahalıymış fiyatı tam netleştirmedik ama 185 civarına getirecekler sanırım gelince haber edecekler bana.Teşekkür ederim ilgilendiğin için...

SteinGP
19/11/2012, 19:01
valla kadir 185 lira çok iyi fiyat ya.

kadir07
19/11/2012, 19:19
valla kadir 185 lira çok iyi fiyat ya.
Evet fiyat iyi benim bi arkaşım yönlendirdi o lastikçiye tanıdıkmış.Bide Toyoda bu aralar kampanya varmış öyle olunca yaklaşık %20 iskontolu alıyorum bende yoksa listesindeki peşin satış fiyatı 232tl... :)

Ziyaretci037
19/11/2012, 22:51
Teşekkürler Bora bende Toyo Türkiye distribütörüne e-mail attım geçen hafta dönüş yaptılar şuan ellerinde yokmuş ama gümrükteki konteynırlarında varmış birkaç gün içinde geçecekmiş gümrükten.temin edip buradaki bayiye göndereceklermiş.Ben Drb modeli için 175tl ye anlaşmıştım C1S te 10tl civarında daha pahalıymış fiyatı tam netleştirmedik ama 185 civarına getirecekler sanırım gelince haber edecekler bana.Teşekkür ederim ilgilendiğin için...

Rica ederim abi,gerçekten çok iyi vermiş fiyatı ben çok memnunum valla bu lastikten tavsiye ediyorum sanada..

kadir07
26/11/2012, 19:20
Sonunda Toyo 205/45/17 Proxes C1S lastiklerimi aldım ilk izlenimlerim çok sessiz ve konforlu bi lastik olduğu.Lastikler yeni olduğu için çok fazla limitlerini zorlamadım açıkçası ama bir iki ani manevra yaptım yol tutuşu hoşuma gitti biraz daha kullandıktan sonra izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım...

Luc
26/11/2012, 19:21
Hayirli olsun Kadir, keyifli surusler.

SteinGP
26/11/2012, 19:32
Toyo'cular 2 oldu hadi bakalım :)

aalperdemir
26/11/2012, 19:58
En son continental alirken lastikci bi abimiz orjinalini bulursan toyodan daha iyi lastik yok demisti. Piyasada cakmasinin en fazla bulundugu lastikmis soyledigine gore. Yillardir lastikci tek sikayet almamis.

Sent from my iPhone using

OAGP1960
26/11/2012, 20:19
Sonunda Toyo 205/45/17 Proxes C1S lastiklerimi aldım ilk izlenimlerim çok sessiz ve konforlu bi lastik olduğu.Lastikler yeni olduğu için çok fazla limitlerini zorlamadım açıkçası ama bir iki ani manevra yaptım yol tutuşu hoşuma gitti biraz daha kullandıktan sonra izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım...

Hayırlı olsun Kadir'ciğim, iyi günlerde ve güvenle kullan.:)

kadir07
26/11/2012, 22:12
Hayirli olsun Kadir, keyifli surusler.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildiTeşekkürler abi aklımdayken lastiğin teknik detayları
Treadwear 300
Traction AA
Temperature A
:)

Toyo'cular 2 oldu hadi bakalım :)Öyle oldu bakalım Bora da bende kullandıkça görecez doğru bir tercih yapıp yapmadığımızı... :)

En son continental alirken lastikci bi abimiz orjinalini bulursan toyodan daha iyi lastik yok demisti. Piyasada cakmasinin en fazla bulundugu lastikmis soyledigine gore. Yillardir lastikci tek sikayet almamis.

Sent from my iPhone using TapatalkÇakma Toyo var mı bilmiyorum ama hiç duymadım zaten yetkili bayiden alınırsa hiçbir sıkıntı olmaz.Ben direk Toyo Türkiye distribütörüne kendim getirttiğim için bendekinin orjinal olduğundan eminim siparişle geldiği için 10 gündür gümrükten geçip gelmesini bekliyordum...

Hayırlı olsun Kadir'ciğim, iyi günlerde ve güvenle kullan.:)İyi dileklerin için teşekkür ederim Orkun abi..

Ziyaretci037
26/11/2012, 22:39
Hadi hayirli olsun abi sanada.Bende zorluyorum arada ve gercekten basarili bi lastik..

kadir07
27/11/2012, 10:20
Lastikle ilgili birkaç bilgi vereyim unutmadan
Toyo Proxes C1S 205/45/17 88W XL 2012 36. hafta üretimi
Tanesini 175tl gibi acayip uygun bi fiyata aldım :) (peşin liste fiyatı 231tl, 4 taksitli 250tl) sökmesi,takması,çelik sibop takılması ve balansı içinde toplam 700tl.kredi kartımla 3 ay etelemeli 12 ay taksitle aldım üstelik 1 yıl yol yardımı hediyesiyle birlikte bundan iyisi Şamda kayısı... :)

Ziyaretçi049
27/11/2012, 10:23
Hayırlı olsun Kadir, almışsın en sonunda lastikleri :)
Darısı benim başıma :D

kadir07
27/11/2012, 10:39
Hayırlı olsun Kadir, almışsın en sonunda lastikleri :)
Darısı benim başıma :DAldım valla sonunda :).arabayı rahat rahat kullanıyorum artık ne abs nede asr devreye giriyor arabadaki bütün beygirleri kullanıyorum dünden beri... :whip0000:

OperaIIX
14/11/2013, 17:27
Lastikle ilgili birkaç bilgi vereyim unutmadan
Toyo Proxes C1S 205/45/17 88W XL 2012 36. hafta üretimi
Tanesini 175tl gibi acayip uygun bi fiyata aldım :) (peşin liste fiyatı 231tl, 4 taksitli 250tl) sökmesi,takması,çelik sibop takılması ve balansı içinde toplam 700tl.kredi kartımla 3 ay etelemeli 12 ay taksitle aldım üstelik 1 yıl yol yardımı hediyesiyle birlikte bundan iyisi Şamda kayısı... :)
direk olarak türkiye distrübütöründen aldığınız içinmi fiyat böyle uygundu. ben şöyle bişey buldum

Toyo Proxes C1S 205/45R17 88W XL Z (https://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-C1S-20545R17-88W-XL-Z,PR-8364.html)

birde bu var nasıl sizce

https://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-4-20540R17-84W-Z,PR-6888.html

kadir07
14/11/2013, 17:48
direk olarak türkiye distrübütöründen aldığınız içinmi fiyat böyle uygundu. ben şöyle bişey buldum

Toyo Proxes C1S 205/45R17 88W XL Z (https://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-C1S-20545R17-88W-XL-Z,PR-8364.html)

birde bu var nasıl sizce

Toyo Proxes 4 205/40R17 84W Z (https://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-4-20540R17-84W-Z,PR-6888.html)Aldığımda kampanya vardı,ondan dolayı fiyat baya uyguna geldi.tavsiyem acele etmeyip birkaç yerden fiyat almakta fayda var ben fiyat aldıktan sonra diğer yerlerden aldığım fiyatlarıda söyledim sonra bana ona göre daha uygun bi fiyat çıkardılar :)
Proxes 4 daha eski model lastik tavsiyem
Toyo C1S yada T1R modellerinde biri yada
Hankook Ventus v12 Evo modeli (şuan alacak olsam tercihimi bu lastikten yana kullanırdım testlerde çok iyi sonuçlar almış bi lastik)

OperaIIX
14/11/2013, 17:55
toyodan memnun olmadığınız için mi hankook öneriyorsunuz. Şu fiyata ama stok var mı sormadım henüz.
Hankook K110 205/45R17 88W XL (https://www.lastikcim.com.tr/Hankook-K110-20545R17-88W-XL,PR-5853.html)

kadir07
14/11/2013, 18:08
toyodan memnun olmadığınız için mi hankook öneriyorsunuz. Şu fiyata ama stok var mı sormadım henüz.
Hankook K110 205/45R17 88W XL (https://www.lastikcim.com.tr/Hankook-K110-20545R17-88W-XL,PR-5853.html)Yok aslında tam olarak öyle değil
şuana kadarki izlenimlerim:
+ları:
*yumuşak
*sessiz
*konforlu
*XL(extra load-yanakları güçlendirilmiş) olduğu için çukur ve darbelerde çok başarılı
*genel anlamda fiyatının karşılığını veren bir lastik

-leri
*limitleri zorladığımda biraz kayma eğilimi hissettim birkaç kez (özellikle lastikler tam ısınmamışken)
*uzun süreli kullanımda yumuşak olmasından dolayı rakiplerinden çabuk bittiği söyleniyor

ben lastiklerden memnunum ama dediğim gibi o zaman bulabilseydim tercihimi Hankook tan yana kullanırdım ;)

edessa
31/01/2014, 13:56
Toyo berbat lastiktir. 1 ay oldu alalı. Lastik gitmiş. Bayiye götürdüm. Arabandadır sorun dediler. Arabada ne sorun olacak? Ben kullandım memnun kalmadım.
Burdakı yorumlara bakıyorum iyi diyorlar. Şaşırdım. Saygılar.

kadir07
31/01/2014, 16:11
Toyo berbat lastiktir. 1 ay oldu alalı. Lastik gitmiş. Bayiye götürdüm. Arabandadır sorun dediler. Arabada ne sorun olacak? Ben kullandım memnun kalmadım.
Burdakı yorumlara bakıyorum iyi diyorlar. Şaşırdım. Saygılar.1 ayda lastiğe ne olduğunu bilmiyorum ama ben bir yıldır kullanıyorum gayet memnunum hatta çevremdeki birkaç arkadaşa daha aldırdım daha olmusuz bişey duymadım hiç birinden.aracınızın ön düzeniyle ilgili bi sıkıntı olabilir bence bi kontrol ettirin ;)