PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG'ye neden indirim yok?

alibaba06
02/11/2012, 10:21
Benzinde üst üste 4. kez indirime gidildi..
Ama LPG'de tık yok halen...

Tüm akaryakıt fiyatlarındaki ayarlama birbiri ile orantılı gitmiyor mu?
mesela dizel ile benzin arasında mutlaka 1 hafta içinde birbirini takip eden hareketler olurdu.
LPG'de olmuyor mu bu korelasyon ? ?

emrahisilti
02/11/2012, 10:25
bencede kesinlikle.Benzine 3 kez indirim geldi lpg hep aynı.Yine vardır içlerinde bi ajanlık.Benzinle dizeli yakınlaştırma lpg yi pahalılaştırma vs..

Misafir047
02/11/2012, 11:14
lpg petrol fiyatlarına bağlı değilki lpg düşsün

emrahisilti
02/11/2012, 11:18
lpg petrol fiyatlarına bağlı değilki lpg düşsün
neye bağlı bilmediğimden soruyorum ?

Misafir047
02/11/2012, 11:29
5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Kanununun 10 uncu maddesi gereği LPG alım satımında fiyatlar, erişilebilir dünya ser piyasa koşullarına göre oluşur. Aynı kanun gereği rafineriler ve dağıtıcılar, lisansları kapsamında yaptıkları piyasa faaliyetlerine ilişkin fiyatları, erişilebilir dünya ser piyasalarındaki fiyat oluşumunu dikkate alarak, tavan fiyatlar olarak Kuruma bildirirler. LPG fiyatları uluslararası petrol fiyatlarının yanı sıra vergi oranları, dağıtım maliyetleri ve döviz kuru gibi etkenlerden de etkilenmekte olduğu için genelde uluslararası petrol fiyatlarındaki düşüş veya yükseliş oranıyla birebir ilişkili olmamaktadır

Ziyaretci040
02/11/2012, 11:33
Lpg zaten az yakıyor diye sanırım.Mantık ne ise artık.

Misafir046
02/11/2012, 12:04
Lpg ile Benzin mazot farklı.Yukarıda arkadasında dediği gibi.

MrWrong
22/11/2012, 16:13
LPG fiyatı 2.9 tl oldu. Benzin fiyatı 4.6 tl. Benzinde 7 lt yakan bir aracın lpg de 10 litre civarı yakacağı söyleniyordu. Atiker harici kitlerin pahalı fiyatları,lpg bakım maliyetleri, ve bozulan ayarlarda fazla yakma, kapalı otopark vb. sorunlarda var.

Yukarıda ki lpg-benzin oranlarını doğru kabul edersek,bu şartlarda 100 km de benzin 32.2 civarı lpg 29 tl civarı yakıyor. Bu şartlarda lpg mantıklı geliyor mu size? Alacağım araca lpg düşünüyordum ama az önce güncel yakıt fiyatlarına bakıp yukarıda ki kıyası yapınca pek makul gelmedi bana lpg.

Misafir047
22/11/2012, 16:18
LPG fiyatı 2.9 tl oldu. Benzin fiyatı 4.6 tl. Benzinde 7 lt yakan bir aracın lpg de 10 litre civarı yakacağı söyleniyordu. Atiker harici kitlerin pahalı fiyatları,lpg bakım maliyetleri, ve bozulan ayarlarda fazla yakma, kapalı otopark vb. sorunlarda var.

Yukarıda ki lpg-benzin oranlarını doğru kabul edersek,bu şartlarda 100 km de benzin 32.2 civarı lpg 29 tl civarı yakıyor. Bu şartlarda lpg mantıklı geliyor mu size? Alacağım araca lpg düşünüyordum ama az önce güncel yakıt fiyatlarına bakıp yukarıda ki kıyası yapınca pek makul gelmedi bana lpg.

imkanın varsa dizel öneririm tabiiki temizini ve düşük km olması sartıyla

alperd
22/11/2012, 17:02

Benzinde 7 litre yakan araç LPG'de taş çatlasın 8,5 litre yakar.

Benzin, Dizel, LPG fiyatları hiçbir zaman yerinde durmadığı için fiyat dengesi yine değişecektir merak etmeyin.

Bir de LPG'yi en pahalı satan yerden değil de daha hesaplı satan yerlerden (sorun çıkartmayan cinsten tabi) almanızı tavsiye ederim.

anamurmuzu
22/11/2012, 17:10

benzinde 7 litre yakan araç,lpg de 8 8.5 litre gaz yakar ama pek hesaplanmayan bişey var özellikle kışın aylı nerdeyse 40 liralık benzinde yakıyor araç çünkü motor zor ısınıyor ve lpg ye geçmiyor bence bu küçümsencek bi miktar değil
sonuç olarak kesinlikle dizel diyorum başkada bişey demiyorum

ZAK1980
06/12/2012, 23:12
Lpg de ındırım var yarını beklemedık bugunden ındırım yaptık dıye sms geldı fullden kac kurus oldugu yazmıyor ama

effect1903
07/12/2012, 20:23
Ben dün herzaman aldığım işyerine yakın olan total'den 2.39'dan fulledim inmiş biraz :)