PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracıma şu şekilde bir alarm taktırsam olur mu?

ykaya1983
01/11/2012, 14:44
Arkadaşlar çevreden araca gelebilecek darbelerden haberdar olma konusunda alarm bence çok önemli.bu (https://forum.donanimhaber.com/m_67550875/tm.htm#)nun için sırf araca gelebilecek darbeler veya zarar verme amaçlı eylemlerden haberdar olmak için kafamdaki gibi bir alarm düşünüyorum.Bildiğiniz gibi piyasadaki 40-50 tl civarı satılan alarmlar yol bilgisayarı abs ebd vs donanımları olan araçlar için pek tavsiye edilmiyor.Ayrıca bu alarm monte edilirken kapı içlerinin sökülüp kilitle uyumlu olması için bağlantı yapılması,aracın sigorta sisteminden bazı kabloların soyulup alarmın bu kablolara monte edilmesi vs daha sonraları araçta elektrik,elektronik arızalarına sebep olduğunu birçok kişiden duymuştum.Daha önce palio aracımın sigorta kutusuna monte ettirdiğim alarm aracın rolantisini bile etkileyecek elektrik arızalarına yol açmıştı.İşte sırf bunun için aracıma sadece herhangi bir kablodan elektrik alarak kapı kilidi ile bağlantılı çalışmasına gerek olmadan,kapı döşemesini söküp kabloları monte etmeden,aracın orjinal anahtarıyla bağlantı yapılmadan harici olarak kendi kumandasıyla aç kapa yaparak herhangi bir temasta alarmın çalmasını sağlayabilir miyim?Yapabilirsem nasıl yaparım? bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.