PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş Sorunu

usaymaz
31/10/2012, 22:35
Arkadaşlar size danışmak istediğim konu önceleri aracı ilk marş basmamda araç hemen alıp çalışıyordu fakat son zamanlarda 2 defa marşa basınca ve pompalayınca alıyor. Bunun başlıca sorunları ne olabilir acaba aracın son bakımında bujiler değişti bilgilerinize...

halils2
31/10/2012, 23:00
yakıt tüketiminde artış var mı peki bu olaydan sonra ya da araç çalıştıktan sonra tekleme vs. eğer varsa sorun buji ya da buji kabloları ile alakalı olabilir ama yinede test cihazına bağlatıp denemek gerek. aynı aractan var bende de bazen kontak anahtarını kaçırıyorum marş yaparken araç tekrar marş yaptığımda dediğiniz gibi yapıyor çabuk almıyor ve pompalamam gerekiyor nedenini araştırmadım hiç :)

tayfux
31/10/2012, 23:02
bujikabloları,marş motorunun kömürleri ne alemde değiştirildi mi? değiştirmemişse bu ikisi yapar bu sorunu..

miskofalez
31/10/2012, 23:50
pompa veya enjektörden kaynaklanıyo olabilir...

usaymaz
01/11/2012, 14:05
yakıt tüketiminde artış var mı peki bu olaydan sonra ya da araç çalıştıktan sonra tekleme vs. eğer varsa sorun buji ya da buji kabloları ile alakalı olabilir ama yinede test cihazına bağlatıp denemek gerek. aynı aractan var bende de bazen kontak anahtarını kaçırıyorum marş yaparken araç tekrar marş yaptığımda dediğiniz gibi yapıyor çabuk almıyor ve pompalamam gerekiyor nedenini araştırmadım hiç :)

araç çalıştıktan sonra araç rolantiye girene kadar 1 viteste bazen sirkeliyor ama benzin sarfiyatında öle aman aman bi artış olmadı

usaymaz
01/11/2012, 14:06
bujikabloları,marş motorunun kömürleri ne alemde değiştirildi mi? değiştirmemişse bu ikisi yapar bu sorunu..

yok bu ne buji kabloları nede kömürler değişti bunlara baktırmam gerekicek anlaşılan.

halils2
01/11/2012, 14:13
araç çalıştıktan sonra araç rolantiye girene kadar 1 viteste bazen sirkeliyor ama benzin sarfiyatında öle aman aman bi artış olmadı

silkeleme dediğiniz ilk çalıştırmadan sonra hareket edip araca gaz verip çektiğinizde olan durum sanırım otomatik jiklede 1300 1400d/dk civarında devir aşağı düştüğünde bazen bende de oluyor rölanti yerini tutturmak için araç kendi ayarlıyor eğer öyleyse o kısımda sorun yok. kafam takıldı sorun ne acaba???