PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yenii Punto Havalandırma sorunu

erdi1134
31/10/2012, 11:31
Sevgili arkadaşlar 4 ay evvel full yeni punto aldım,klimanın havalandırmasından çer çöp, toz gibi gözle görülür parçacıklar atıyor, Acaba buna polen flitresi takılmadı mı diye kuşkulanıp ist beylikdüzü BİRMOD servisine götürdüm, baktılar polen flitresi vardı, bu işlem havalandırmayı biraz fazla açınca toz atıyor ben bu işe şaştım kaldım, Şünki 2004 model palio vardı ve ben böyle birşey görmedim, yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum.

Misafir047
31/10/2012, 11:53
enterasan ilginç

omer06
31/10/2012, 11:59
klima dezenfeksiyonu yaptırabilirsiniz havalandırma kanallarına oraları temizleyin

Misafir047
31/10/2012, 12:05
klima dezenfeksiyonu yaptırabilirsiniz havalandırma kanallarına oraları temizleyin

sorun yeni sıfır bir araçda olmaması gereken durumun olması çözümü tabiiki var

erdi1134
31/10/2012, 12:17
Servis polen flitresini söküp temizledi zaten temizdi, 0 araç havalandırmayı açınca servisteki ustanın beyaz gözleğindeufak toz parçacıkları geldiğini oda gördü, sonuç durum aynı.

erdi1134
31/10/2012, 12:40
sorun yeni sıfır bir araçda olmaması gereken durumun olması çözümü tabiiki var

Araç 0 ve, o toz parçacıkları polen flitresini geçip nasıl geliyor, o zaman polen flitresi ne işe yarıyor, ben bu olayı şimdiye kadar 4 arabamdada görmedim, fikir sahiplerinin,ustaların fikirlerini beklerim.

yolcu27
31/10/2012, 17:41
polen filtresine bir bakın bence, bir ara bende filtresiz binmiştim 2 3 gün dediğiniz gibi bir çok partikülü solumuştuk. ya polen filtreniz yok, yırtık yada katlanmış olabilir.

M@GIC
01/11/2012, 10:37
hava kanalında delik vs. varsa polen filtresiden geçmeden hava emiyordur. havalandırma sistemine iyice bakmak gerek.

fotobelit
01/11/2012, 11:26
polen filtresine bir bakın bence, bir ara bende filtresiz binmiştim 2 3 gün dediğiniz gibi bir çok partikülü solumuştuk. ya polen filtreniz yok, yırtık yada katlanmış olabilir.

Servis polen flitresini söküp temizledi zaten temizdi, 0 araç havalandırmayı açınca servisteki ustanın beyaz gözleğindeufak toz parçacıkları geldiğini oda gördü, sonuç durum aynı.

kayya
01/11/2012, 15:54
Araç içindeki hava çıkış ızgaralarından pislik girmiş galiba. Bu da aracın satılmayı beklediği süre boyunca pis tutulduğu, muhtemelen de teşhir aracı olduğu izlenimi uyandırdı bende. Tabi arkadaşların dediği gibi, kanalda bir delik ya da filtrede yırtık/katlanma sorunları da olasılıklar içerisinde. Firlteyi takarken bayağı bir bükülüyor, kırılabiliyor. Takan usta düzgün takamadıysa aralık bir yer kalmış da olabilir...