PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima ile ilgili bi sorun ?

xtremetrx
28/07/2007, 17:17
arkadaşlar klimayı açınca arabada titreme oluyor belirgin bi şekilde sizdede aynı sorun varmı ? :dumbo:

nasrettinhoca
28/07/2007, 17:29
Evet ....Motor zorlanıyor...Normal...

Ryu06
28/07/2007, 17:35
evet araba zorlanıor klımayı acınca gazı daha cok vermen gerekıor

xtremetrx
28/07/2007, 18:28
ya ama renault clio da bile titreme yok saçma deyilmi ..

Ryu06
28/07/2007, 18:35
ya ama renault clio da bile titreme yok saçma deyilmi ..

aslında bende tıtreme falan yok ama kalkarken falan normal gaz ayarlıyla kalkarsan stop edıyor daha fazla gaz vermen gerekıyor bu da arabayı haylı zorladıgını gosterır

femoli
28/07/2007, 18:53
evet dün bende ilk defa stop ettirdim nasıl oldu bende bilmiyorum :D:D:D:D:D:

TheVisit
28/07/2007, 20:06
Bende hiç olmadı hatta bunu okuyunca acaba demeye başladım ama belirgin fark görmedim. Olsaydı fark ederdim diye düşünüyorum!!!

memat
28/07/2007, 21:12
abi olabilir pistonun biri ona çalışıyor

utku952
29/07/2007, 15:38
aynı olay bndede oluyor ayrıca arabanın sesi değişiyor 3000dd vardıgında artık motoru hissediyosun transitlerin cıkardığı sese benzio :)

şekerlioğlu
30/07/2007, 01:36
gençler bir soruda ben sorayım,benim arabanın kliması çok yetersiz(başka araçlarla kıyasladığımda)acaba hepsinde böylemi?eğer sizlerde sorun yoksa servise götüreceğim,fakat emin olmak istiyorum,cevap vereceklere teşekkürler.

Misafir2
30/07/2007, 09:26
abı yetersız derken aracın performansısınımı kastedıyorsun yoksa klımadan tam randıman alamadığınımı? klımadadada arabadada özelıkle aktıvelerde (benzınlı) sıcakta bıraz geç soğuyor ve performans epey bır düşüyor

KAANİTO
30/07/2007, 19:17
arkadaşlar klimaam çekişimi düşürüyor diyorsanız aracınızı servislerdeki smartlara bağlatıp bir ölçtürün derim bendede aynı sorun vardı egr temizlendi şimdi daha rahat kullanıyorum

şekerlioğlu
30/07/2007, 19:23
<vulas54>cevap için teşekkür ederim,aracın değil klimanın soğutma perfonmansı çok düşük geldi,yani biraz abartma olacak ama hani açmasmda farketmez gibi sanki.

Linos
30/07/2007, 21:18
<vulas54>cevap için teşekkür ederim,aracın değil klimanın soğutma perfonmansı çok düşük geldi,yani biraz abartma olacak ama hani açmasmda farketmez gibi sanki.

O kertede soğutma yapamıyorsa servise bir gösterin derim! Klima gazı bitmiş olabilir... Ya da başka bir sorun vardır...

şekerlioğlu
30/07/2007, 21:28
kullanma kılavuzunda klimanızı en azhaftada bir kere çalıştırın diyor ben alalı on ay oldu sadece 3 kere çalıştırdım acaba bunun bir etkisi olabilirmi (gerçi aldığım gün çalıştırdığımdada aynı idi uzun yola gittiğim için aldığım yerde baktıramamıştım ondan sonrada pek kullanmadım)bir mazdaya binmiştim arabanın ön camının altı nerdeyse buz tutmuş gibiydi ve arabada üşümüştük,onunla kıyaslayınca hayal kırıklığı doğrusu.

xtremetrx
30/07/2007, 22:03
soğutma konusunda sorun hiç yaşamadım üşütecek kadar iyi çalışıyor
o yönden bence klima çok iyi soğutuyor eyer soğutmayan arkadaşlar varsa hemen servis...

GÜLTEKİN
30/07/2007, 22:13
Klimada Polen Filtresi çok önemli.yeni Takildiğinda Hem Soğutma Verimi Yükseliyor Hemde Toz Kokusu Oluşmuyor.

şekerlioğlu
30/07/2007, 23:47
galiba servis yolu gözüktü

ACTOROFTHEROAD
31/07/2007, 02:00
gençler bir soruda ben sorayım,benim arabanın kliması çok yetersiz(başka araçlarla kıyasladığımda)acaba hepsinde böylemi?eğer sizlerde sorun yoksa servise götüreceğim,fakat emin olmak istiyorum,cevap vereceklere teşekkürler.
hepsi Ole diiL bnmkı cok cabuk soğutuo we cok memnunum size servis yolu gorunuo:)

şekerlioğlu
31/07/2007, 02:53
bencede

İbrahimKC
31/07/2007, 09:29
Bende bu titremeyi dün fark ettim. Araba rolantide çalışır vaziyette klima bir süre çalıştıktan sonra sanki zorla dönen bir motor sesi geldi ve koltugum bile titremeye başladı.

Bende Fiat'ın bu klima işine bir çözüm bulması gerekiyor. Kalkışlardaki performans düşüklüğü bir nebze kabul edilebilir ama tüm arabayı sallayan bir klima kompresörü nerede görülmüş ki.

tigis
31/07/2007, 10:01
soğutma konusunda sorun hiç yaşamadım üşütecek kadar iyi çalışıyor
o yönden bence klima çok iyi soğutuyor eyer soğutmayan arkadaşlar varsa hemen servis...

+100000000000

Painkiller
18/08/2007, 23:45
Arkadaşlar öncelikle merhaba diyeyim. bu forumdaki ilk mesajım olacak. ben arabamı alalı 15 gün oldu. klima kompresörünün devreye girmesiyle meydana gelen titreşim için aldığım günün ertesi sabahı hemen servise gittim. klimayı gösterdim. 1 saatlik bi inceleme sürecinin ardından bu titreşimin normal olduğunu söylediler. ben yine de tatmin olmayıp başka bir araçta da bu sorunun olup olmadığını test etmek istedim. servisteki başka bi araca binip çalıştırdılar bizzat denedim benim aracımdaki kadar belirgin olmasa da aynı sorun vardı. bu sinir bozucu titreşime daha önce hiçbir araçta rastlamadım. aynı titreşim radyatör fanı devreye girdiğinde de oluyor. çok sinir bozucu...

Linos
19/08/2007, 01:43
Bende böylesi bir titreme söz konusu değil! Sizde olması da pek mantıklı gelmiyor ama yetkili bir servisin mantıklı bir açıklamasını duymak isterim!

kucukm
19/08/2007, 17:10
sorun yasayan arkadaslarla benim sorunum aynımıydı bilemiyorum. yaklasık 1 ay once aniden klima komprosorunden titreme ve ses gelmeye basladı. Servisi aradım durumu anlattım. Hemen anladılar sorunu. Komptrosor siparisi verdiler. gecen haftasonu yeni komprosoru taktılar. Simdi ne ses ne de titreme var. Bu klima komprosoru olayı bence FIAT tarafından biliniyor aslında bu yuzden komprosor saglayıcı firmasını degistirmiş. yeni araclara fransız yapımı komprosor koymaya baslamıslar. Eskilerde japon malı komprosor varmıs. bendeki de japon malıydı zaten. neyse simdi klimadan memnunum.
Halic oto (corlu) ya tesekkurler. ben istanbulda yasıyorum. Aracımı buraya goturuyorum.

nasrettinhoca
19/08/2007, 18:51
Maalesef hem radyatör fanı hem de klima komprasörü ses ve titreme yapıyor...

Painkiller
19/08/2007, 20:13
"kucukm" saolasın. Yazdıkların benim servise çullanmam için yeterli. Sırf bu sesler yüzünden aracımdan soğumaya başladım. :(

candan
22/08/2007, 11:59
hımmm... ben klima çalışırken rahat kullanamıyorum arabayı, gazı ayarlayamıyorum, çok sarsılıyo vs vs... sorun bende diye düşünüyodum ama arabadan da kaynaklanıyo olabilirmiş yani..

ben bi süre klima eşliğinde kullanıyım arabamı, alışmaya çalışıyım da bari... bakalım sorun yaşamaya devam edicek miyim...

engin
22/08/2007, 13:13
gp lerin soğutması bencede çok iyi benden bir tavsiye camlara film yaptırın dışarısı 45 derece içerde üşürsünüz fazla oldu galiba.titremeyide tahminime göre 75 bg hissediyordur

cemsahin01
12/08/2010, 18:01
hikmet bey merhaba ! klimanın sogutmama nedeni aslında o degil benım basıma bır olay geldı ordan bılgı vereyım klımayı 3-4 de calıstıyorum fakat araba sogutmuyor meger klımanın acma tusu yanında bulunan sirkulasyon dugmesıne basmayı unutmusum onu acınca ıcerısı buz gıbı oldu sımdı 1.derecede iceride usuyorum bence once o tusa bır basın ondan sonra klimayı test edin.Saygılarımla

GP COSKUN
13/08/2010, 01:20
sağlam hortlamış konu

acRep
13/08/2010, 05:31
hikmet bey merhaba ! klimanın sogutmama nedeni aslında o degil benım basıma bır olay geldı ordan bılgı vereyım klımayı 3-4 de calıstıyorum fakat araba sogutmuyor meger klımanın acma tusu yanında bulunan sirkulasyon dugmesıne basmayı unutmusum onu acınca ıcerısı buz gıbı oldu sımdı 1.derecede iceride usuyorum bence once o tusa bır basın ondan sonra klimayı test edin.Saygılarımla

O tuş ne tuşu Cem bey açıklık getirirseniz şahsen anlayamadım..

Vee 1.3 75hp lerde genellikle yaşanıyo bu sorun sanırım birazda küçük motordanda kaynaklanıyo olabilir..

atom43
13/08/2010, 17:43
klima tuşunun sagındaki tuş bende 2 gun once farkettim daha soguk tutuyor cünkü hava iceride dolanıp duruyor fazla acık durursa hava nasıl olursa olsun icerdeki camınızda bi buhaarlaşma söz konusu olacaktır dikkat trafikte sıkıntı yaratır birden buharlaşma oluyor