PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 170km/h ortaya çıkan ses. Enteresan geldi çözemedim.

makeles
29/10/2012, 15:24
Selamlar,
Belki normaldir bilmiyorum. Hep aynı hızda oluşuyor bu ses.
160km/h den yavaş yavaş hızlanırken tam 170km/h hızda bır "gıcırtı" sesi.
yada böyle gıcırdayan kapının açılma sesi. bir ok yayının gerilme sesi gibi.
bu seslere çok benzeyen bir ses işte.. :) problem midir onu da bilemiyorum.
Bu bayramda eşim de farketti. 169km/h başlıyor 171km/h bitiyor.
kadran sapabilir aynı ses diğer araçlarda başka hızlarda oluşuyor olabilir. ben rastlamadım.
merak ettim doğrusu.
bu arada sesin el freninin oralardan, vites civarlarından yada ön göğüs yolcu tarafından geliyor hissine kapılıyorum.
araç yavaşla geriliyorum der gibi.. :)

rbcn
29/10/2012, 15:30
:) 1.3 motorla 170 lerde ne işiniz var sizin anlık ibreyi dayayıp iniyorsanız ne mutlu ama o süratlerde uzun süre kullanıyorsanız yakında o gıcırtılar eşliğinde motoru elinize alırsınız

tayfux
29/10/2012, 15:39
Senin aracın aynısı bende de vardı inan bana multijetten çıkan seslere artık takmıyorum mükemmel bir motor ama maalesef PSA grubunun motorları kadar sessiz değil çok çok garip bir ses varsa o zaman servise götürüyorum yoksa çok takmıyorum..ayrıca dizel araçlarda garip ses bulmak istiyorsan 1 dk dinlemen yeterli hertürlü sesi duyarsın..

tayfux
29/10/2012, 15:39
:) 1.3 motorla 170 lerde ne işiniz var sizin anlık ibreyi dayayıp iniyorsanız ne mutlu ama o süratlerde uzun süre kullanıyorsanız yakında o gıcırtılar eşliğinde motoru elinize alırsınız
hocam 1.3 dizel 90 lıklar 6 ileri yani 170 leri rahat görüyor problem yok..

makeles
29/10/2012, 15:41

:) anlık değil çoğu kez sabit gidiyorum. ayrıca benim için o hız bir ortalama bile değil uzun yolda. yani motoru çok küçümsemeyin. 90bin km oldu gayet stabil çalışıyor sağolsun. :)

makeles
29/10/2012, 15:44
bu arada bir düzeltme yapayım.
gelen ses motordan gelen bir ses değil kesinlikle. bunun kesin kes söyleyebilirim.
rahatsız edici bir ses de değil. belki benzer ses duyan arkadaşlar vardır diye paylaşıyorum.

OzzY
29/10/2012, 15:47
:) anlık değil çoğu kez sabit gidiyorum. ayrıca benim için o hız bir ortalama bile değil uzun yolda. yani motoru çok küçümsemeyin. 90bin km oldu gayet stabil çalışıyor sağolsun. :)

ortalama bile değil derken?

makeles
29/10/2012, 15:48

daha hızlı gittiğimi kastediyorum.

StrawBeeRy
29/10/2012, 17:09
ne kadar cok motordan anlayan ustalarimiz var forumda gordukce gurur duyuyorum ;) 90hp herkes bilmez o tadi bilmedikleri icin alakasiz yorumlar yapiliyor.duyanda daha once kullanmista basina gelmis zanneder..

yavuzselim
29/10/2012, 17:48
Bende bugün gündüz kastamonudan istanbula geldim. 140-200 arası seyrettim :) yollarda açıktı. 160'ın üstüne çıktımı yol bilgisayarında speed limit yazıp durdu. Rahatsız edici bir durum :) bu arada arac 6. vites 3bin devirde 160-170 i buluyor.

emrahisilti
29/10/2012, 17:52
Devamli 160 170 gidiyosaniz iyi ben tjetle bile 30dk sonra yoruluyorum 120ye sabitleyip gidiyorum bence onemli bir ses yok ama 1.3 bir motoru bukadar cok sikistirmamak gerektigini dusunuyorum forumda ornekleri cok baslarini dertten kurtaramiyorlar

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Ziyaretçi048
29/10/2012, 18:01
;) ecelin sesidir o

Dj Locness
29/10/2012, 18:04
;) ecelin sesidir o

+1

tayfux
29/10/2012, 18:25
Devamli 160 170 gidiyosaniz iyi ben tjetle bile 30dk sonra yoruluyorum 120ye sabitleyip gidiyorum bence onemli bir ses yok ama 1.3 bir motoru bukadar cok sikistirmamak gerektigini dusunuyorum forumda ornekleri cok baslarini dertten kurtaramiyorlar

hocam 6 ileri araçlarda ses bile duymuyorsun ama 5 ileri 75 likler baya kafa yoruyor..

emrahisilti
29/10/2012, 18:54
Beygir ile motor cc si farkli seyler.1.3 motorla devamli 160 170 km hizla gittiginizde bir sure sonra arizalar baslayacaktir.devamli sikistirilan motor bir sure sonra pes ediyor

Birkan61
29/10/2012, 18:58
160'da 3000 devirde oluyor, 180'de ise 3500 devire yakın oluyor.. Eski aracım

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/247113_200855043293950_998314_n.jpg

uraaal
29/10/2012, 19:27
sn Ozzy kullanıcımız burada ortalama bile değil derken uzun yoldan bahsetmiş şaşırdıgını biliyorum lakin bu normal kısa yollarda yapılan (e-5 gibi :D ) ortalama yoksa uzun yollarda sakin giderse 230 km/h ortalamayla gitmiş yani bilimsel verilerle ben bu şekilde yorumladım umarım anlayabilmişsindir ! :D

mike51
29/10/2012, 19:34
bence sıkıştırmayla alakalı değildir rüzgar yalıtımıyla alakalı olabilir o sesler bazı araçlarda yüksek süratte o sesleri duyabilirsin rüzgar sesi o yoksa arkadaşların dediği gibi 3000 4000 devirde araç problem çıkartmaz ama devamlı gitmeni bende önermem turbo sağlığı açısından

Punto_Can
29/10/2012, 19:42

Beygir ile motor cc si farkli seyler.1.3 motorla devamli 160 170 km hizla gittiginizde bir sure sonra arizalar baslayacaktir.devamli sikistirilan motor bir sure sonra pes ediyor

yanlış düşünüyor ve yorum yapıyorsunuz.
şehir içinde anlık ve sık olarak sıkıştırılan motordan bahsetmiyoruz, uzun yolda yapılan hızdan bahsediyoruz ki şehir içinde sürekli dip gaz kullanan arkadaşlardan bile ben MOTOR ile ilgili bir şikayeti olan görmedim duymadım. baskı balata, fren balatası fln eyvallah ama motorda ne gibi sorun olabilir ki?

size kendimden bir örnek vereyim.
3 yıl boyunca sürekli uzun yol yaptım, marşa basınca en az 250 km yol yapıyordum. bunun 150km civarı otoban ve hiç 120-130km/h aralığında kullanmadım, ara ara düştüğüm oluyordu tabi :) ve yaklaşık 50.000km dir chipli kullanıyorum ;)

3 yıl sonunda aracım 100,000km oldu ve ben hiçbir sorun göremiyorum, neden acaba?

bu arada arkadaşım bahsettiğin ses tavandaki antenden geliyor olabilir mi? :)

emrahisilti
29/10/2012, 19:45
Biz kesin bir sorun olacagini soylemiyoruz soruna yol acabilecegini soyluyoruz.100k ya gelmis bir ariza cikaracaksa bundan sonra cikaracak.turbo en basiti.

kayya
29/10/2012, 19:55
Ses duvarını aşarken oluşan bir sestir o diyerek, konuya esprili bir boyut getireyim :)

makeles
29/10/2012, 20:18
baya polemik mesajlar var. cevap yazan herkese teşşekür ediyorum.

Bende bugün gündüz kastamonudan istanbula geldim. 140-200 arası seyrettim :) yollarda açıktı. 160'ın üstüne çıktımı yol bilgisayarında speed limit yazıp durdu. Rahatsız edici bir durum :) bu arada arac 6. vites 3bin devirde 160-170 i buluyor.
speed limit bende 200km/h ayarlı. istediğin hıza ayarlayabilirsin.

ilk günden bu yana hep böyle kullandım. yıl içinde şehir içi ekonomi yaparak kullanıyorum. istanbul adana yapacağım zaman tadını çıkarıyorum. şimdiye kadar motorla ilgili bir problemim olmadı. problemim o hızlarda gitmek değil zaten ben o hızlarda huzurluyum. neden ibre 160 yada 190 değilde hep 170km/h olunca o sesi duyabiliyorum. merakım bu.

;) ecelin sesidir o
ilk duyduğumda tüylerim diken diken olmuştu. gece yarısı her yer karanlık ve gııcııııııııııııııııırttt.. ürpertici..

sn Ozzy kullanıcımız burada ortalama bile değil derken uzun yoldan bahsetmiş şaşırdıgını biliyorum lakin bu normal kısa yollarda yapılan (e-5 gibi :D ) ortalama yoksa uzun yollarda sakin giderse 230 km/h ortalamayla gitmiş yani bilimsel verilerle ben bu şekilde yorumladım umarım anlayabilmişsindir ! :D
benim aracın altında özel roket sistemi var. ortalama düşünce açıyorum 2 dakika uçuyorum 900km/h ile. inince bi bakıyorum ortalamam 170 üstü ohh rahat ediyorum. :)

Ses duvarını aşarken oluşan bir sestir o diyerek, konuya esprili bir boyut getireyim :)
teşekkür ederim.

tayfux
29/10/2012, 20:24

Emrah dizel motorlar devirli kullanma ister dizellerde zaten 3binden aşağı vites değiştirince sorunlar başgösteriyor..onun için uzun yada kısa dizel arabalarda 2.5-3 bin civarlarında arabayı istediğin gibi sıkıştır sıkıntı vermez ama 3. binden sonra sıkıştırırsan şehir içi yada şehir dışı turbo ömrü enjektör ömrü biraz azalır..1.3 ile 2.0 çok farklı değil burada tek fark litre bazında kapasiteleridir..önemli olan motorun içindeki parçanın kalitesi ve bakımı..yoksa 2.0 motor 150 binde biteni de gördüm 1.3 600 binde halen daha anahtar vurulmayanı da..

IVAA
29/10/2012, 20:38
konu nereye gitmiş aynı sesleri bende duydum araç resmen geriliyor benim düşüncem şasiden kaynaklı bu ses biraz fazla esniyor :) trafiğe kapalı bir alanda (Eğitimde) slanom yapmıştım polen filtresinin kapağı yerinden çıkmıştı :)

OzzY
29/10/2012, 20:46
daha hızlı gittiğimi kastediyorum.

iyiymiş valla ne diyim ortalamanın 170+ olması için devamlı 180-190 gitmek gerekiyor...

punto ortalama hızı gerçek hıza göremi yazıyordu kadran hızına göre mi?

ben puntoyla 100-110(kadran) giderek tek mola 600km yol gittiğimde 89 filan oluyordu ortalama hız.

focusta kadrana göre 121e sabitleyip yine tek mola gittiğimde 105 dedi.

OzzY
29/10/2012, 20:48
Emrah dizel motorlar devirli kullanma ister dizellerde zaten 3binden aşağı vites değiştirince sorunlar başgösteriyor..onun için uzun yada kısa dizel arabalarda 2.5-3 bin civarlarında arabayı istediğin gibi sıkıştır sıkıntı vermez ama 3. binden sonra sıkıştırırsan şehir içi yada şehir dışı turbo ömrü enjektör ömrü biraz azalır..1.3 ile 2.0 çok farklı değil burada tek fark litre bazında kapasiteleridir..önemli olan motorun içindeki parçanın kalitesi ve bakımı..yoksa 2.0 motor 150 binde biteni de gördüm 1.3 600 binde halen daha anahtar vurulmayanı da..

bence bu olay tamamen şehir efsanesi, focus sakin kullanımda 2000 devir civarında üst vitese al diyor.

makeles
29/10/2012, 20:52
iyiymiş valla ne diyim ortalamanın 170+ olması için devamlı 180-190 gitmek gerekiyor...

punto ortalama hızı gerçek hıza göremi yazıyordu kadran hızına göre mi?

ben puntoyla 100-110(kadran) giderek tek mola 600km yol gittiğimde 89 filan oluyordu ortalama hız.

focusta kadrana göre 121e sabitleyip yine tek mola gittiğimde 105 dedi.

tek kelimelik cevabım herhalde.. :)

ekleme yapayım bu da matematiksel olarak anlaşılmasın hemen.
0 dan başlayıp belli bir yol alıp sonra ortalamanın 170 olması içiiiinnn tabi ki de 200km üzerinde seyretmek gerekecektir.
kaldi ki benim cevap yazan arkadaşa daha hızlı gidiyorum ben saatlerce hemde demenin "alaylı" hali ki. o arkadaş üstüne her zaman alınabilir. benim cümlemden anlaşılması gereken de "daha hızlı gidiyorum" şeklinde anlaşılmalı idi.
tamam mı Ozan kardeşim. polemiğe gerek yok.

tayfux
29/10/2012, 21:09
bence bu olay tamamen şehir efsanesi, focus sakin kullanımda 2000 devir civarında üst vitese al diyor.
Ozan hocam kesinlikle şehir efsanesi değil bu durum dizellerin devirli kullanılması gerektiğini en iyi ustalar ve ömrü dizellerin üstünde geçen kişiler söylüyor..taksicilerle olan konuşmalarında ilk dikkat edilmesi gereken konu olarak bunu söylüyorlar..hatta hiç unutmam 2.5 luk transit ile başladım ben dizel kullanmaya yanımda çok usta bir şöför vardı bana dediği şu ki erken vites değiştiriyorsun dizeller bağırır sakın benzinli ile karıştırma bırak bağırsın..araştırmalarımda ustanın haklı olduğunu çok net gördüm..focus vites değiştir diyor olabilir ama orada beyin kendini en az yakıta göre ayarlıyor..mesela hafif eğimli yada düz yolda 2.vitesten 3.vitese 2 bin devirde değiştirirsen motordan boğuk bir ses gelir yada titreme yapar bu kesinlikle motora çok zarar veriyor bahsettiğim konu biraz da bu..

ABNEW
29/10/2012, 21:23
Dizellerin en büyük özelliği tork ve güçlerini düşük devirde vermesi.Günümüzde modern dizeller 1500d/d dan itibaren maksimum torklarına ulaşmakta, güçlerini ise 3000-4000d/d larda sunmakta.Buna ticariler ve ağır vasıtalar dahil değil tabiki.Bu araçlar çok daha düşük devirde verirler bu değerleri,

Hem motor-yakıt özelliği hem de düşük devirde gelen bu avantaj dizellere ekonomik tüketim değeri vermekte.Hal böyle olunca bu motorlara gereksiz devir çevirtmek pek mantıklı değil.Motor ne kadar yüksek devir çevirirse o kadar çok iş yapmış ve yıpranmış olur.Yerine göre 2000 lerde, yerine göre de 3000, 4000 lerde vitesi yükseltmek normal.Ancak dizellerin yüksek devirde kullanılması gerektiği yanlış bir düşünce.Motorun zorlanıp zorlanmadığının farkına varabiliyorsanız dizelleri rahatlıkla -sabit hızda- 1000li devirlerde bile kullanabilirsiniz...

tayfux
29/10/2012, 21:43
Dizellerin en büyük özelliği tork ve güçlerini düşük devirde vermesi.Günümüzde modern dizeller 1500d/d dan itibaren maksimum torklarına ulaşmakta, güçlerini ise 3000-4000d/d larda sunmakta.Buna ticariler ve ağır vasıtalar dahil değil tabiki.Bu araçlar çok daha düşük devirde verirler bu değerleri,

Hem motor-yakıt özelliği hem de düşük devirde gelen bu avantaj dizellere ekonomik tüketim değeri vermekte.Hal böyle olunca bu motorlara gereksiz devir çevirtmek pek mantıklı değil.Motor ne kadar yüksek devir çevirirse o kadar çok iş yapmış ve yıpranmış olur.Yerine göre 2000 lerde, yerine göre de 3000, 4000 lerde vitesi yükseltmek normal.Ancak dizellerin yüksek devirde kullanılması gerektiği yanlış bir düşünce.Motorun zorlanıp zorlanmadığının farkına varabiliyorsanız dizelleri rahatlıkla -sabit hızda- 1000li devirlerde bile kullanabilirsiniz...
Arda tabikide gereksiz yere zorlamak büyük hata ama o deviri çok güzel ayarlamak lazım malum dizellerin sesi biraz fazla ilk defa dizel kullananlar genellikle bu hataya düşüyor motor biraz bağırınca vites değiştirmek normal bir davranış değil..

ABNEW
29/10/2012, 21:49
Arda tabikide gereksiz yere zorlamak büyük hata ama o deviri çok güzel ayarlamak lazım malum dizellerin sesi biraz fazla ilk defa dizel kullananlar genellikle bu hataya düşüyor motor biraz bağırınca vites değiştirmek normal bir davranış değil..

Haklısın Tayfun, tabiki sesi duyar duymaz vites değiştirmek olmaz.Dizeller zaten sesli çalışıyor, motor çalışır çalışmaz vites yükselten yanlış yapar :)

Ancak bizde dizeller yüksek devirde kullanılır gibi çok yanlış bir eğilim var.Ben buna temas etmek istedim sadece.Dizeli benzinli gibi kullanıp yakıt tüketimim yüksek diyen birçok kişi var.Yeri gelir 5000lere çıkılır yeri gelir 1000li devirlerle ilerlenir.Sürekli çok düşük devirde kullanmak kurumlanmaya sebep verebilir.Arada bir yüksek devirler de denenmeli.Ancak benzinli olsun dizel olsun vites şu devirde yükseltilir demek yanlış...

emrahisilti
29/10/2012, 21:51
Hocam yapma yeni dizeller bagirtmaya gelmez :) taksici ne soyluyorsa tersini yapalim ki arabada trafikte rahat etsin

OzzY
29/10/2012, 22:23
Ozan hocam kesinlikle şehir efsanesi değil bu durum dizellerin devirli kullanılması gerektiğini en iyi ustalar ve ömrü dizellerin üstünde geçen kişiler söylüyor..taksicilerle olan konuşmalarında ilk dikkat edilmesi gereken konu olarak bunu söylüyorlar..hatta hiç unutmam 2.5 luk transit ile başladım ben dizel kullanmaya yanımda çok usta bir şöför vardı bana dediği şu ki erken vites değiştiriyorsun dizeller bağırır sakın benzinli ile karıştırma bırak bağırsın..araştırmalarımda ustanın haklı olduğunu çok net gördüm..focus vites değiştir diyor olabilir ama orada beyin kendini en az yakıta göre ayarlıyor..mesela hafif eğimli yada düz yolda 2.vitesten 3.vitese 2 bin devirde değiştirirsen motordan boğuk bir ses gelir yada titreme yapar bu kesinlikle motora çok zarar veriyor bahsettiğim konu biraz da bu..

Tabiki minimum yakıta göre çalışıyor, ama sabitte değil bu gösterge mesela gazı kökleyince 3500 devirde vites değiştir diyor, veya yokuş çıkarken aynı şekilde daha yüksek devirde çıkıyor uyarı. Önemli olanda zaten motorun düzgün çalışması kesinlikle buna dikkat ediyor araç. aksi durumda yani devir düşüpte titremeye başladığı zaman vites düşür uyarısı çıkıyor zaten.

tayfux
29/10/2012, 23:44
Hocam yapma yeni dizeller bagirtmaya gelmez :) taksici ne soyluyorsa tersini yapalim ki arabada trafikte rahat etsin

:)Emrah bunu söyleyen adamın aracı 600 binde anahtar vurulmamıştı albea 75 lik..ben kesinlikle taksiciler doğru söylüyor demiyorum ama dizelde yokuş yukarı 1.5 devirle gitmektense istediği kadar bağırsın 2.5 yada 3 bin devirde gitmeyi yeğlerim..

tayfux
29/10/2012, 23:46
Haklısın Tayfun, tabiki sesi duyar duymaz vites değiştirmek olmaz.Dizeller zaten sesli çalışıyor, motor çalışır çalışmaz vites yükselten yanlış yapar :)

Ancak bizde dizeller yüksek devirde kullanılır gibi çok yanlış bir eğilim var.Ben buna temas etmek istedim sadece.Dizeli benzinli gibi kullanıp yakıt tüketimim yüksek diyen birçok kişi var.Yeri gelir 5000lere çıkılır yeri gelir 1000li devirlerle ilerlenir.Sürekli çok düşük devirde kullanmak kurumlanmaya sebep verebilir.Arada bir yüksek devirler de denenmeli.Ancak benzinli olsun dizel olsun vites şu devirde yükseltilir demek yanlış...
genel bir kanı vardır tabiki yani genel olarak ben 2.5-3 bin arası değiştiririm mesela bu benim genel aralığımdır..ama istisnalar oluyor 3 bine geldiği halde yokuş yukarı olduğu için yada cut off devrede olduğu için vites değiştirmediğimde oluyordur fakat genel bir kanı bence mevcut..

Luc
30/10/2012, 00:51
Bakimlar tam, degismesi gerekenler zamaninda degisiyorsa hisbisey olmaz motora. Ucusa devam.

Yalniz su anten meselesi benimde aklima yatti cok mantikli. Ruzgardan egiliyor olabilir :)

(Belkide ses arka amortisorden geliyordur. Belki...)

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

ABNEW
30/10/2012, 09:14
:)Emrah bunu söyleyen adamın aracı 600 binde anahtar vurulmamıştı albea 75 lik..ben kesinlikle taksiciler doğru söylüyor demiyorum ama dizelde yokuş yukarı 1.5 devirle gitmektense istediği kadar bağırsın 2.5 yada 3 bin devirde gitmeyi yeğlerim..

genel bir kanı vardır tabiki yani genel olarak ben 2.5-3 bin arası değiştiririm mesela bu benim genel aralığımdır..ama istisnalar oluyor 3 bine geldiği halde yokuş yukarı olduğu için yada cut off devrede olduğu için vites değiştirmediğimde oluyordur fakat genel bir kanı bence mevcut..

Tayfun, zaten rampa çıkarken, bir de max torkunu 1750d/d da veren bir turbo dizelle 1500d/d da ilerleyemezsin.Belki sadece 1. viteste bu mümkün olabilir.Yokuş yukarı değil 3000 belki 4000 bile anca yeterli olacaktır,

Benim vurgulamak istediğim konu turbo dizellerin benzinlilere göre daha düşük devirde rahatlıkla kullanılabileceğiydi.Zaten belirttiğim gibi bu motorların üretim amacı da bu.Yoksa isteyen istediği devirde kullanabilir tabiki, ama dediğin gibi yokuş yukarı kimse 1500d/d ile yüksek viteste ilerleyemez bizim araçlarımızla...

tayfux
30/10/2012, 10:32
Tayfun, zaten rampa çıkarken, bir de max torkunu 1750d/d da veren bir turbo dizelle 1500d/d da ilerleyemezsin.Belki sadece 1. viteste bu mümkün olabilir.Yokuş yukarı değil 3000 belki 4000 bile anca yeterli olacaktır,

Benim vurgulamak istediğim konu turbo dizellerin benzinlilere göre daha düşük devirde rahatlıkla kullanılabileceğiydi.Zaten belirttiğim gibi bu motorların üretim amacı da bu.Yoksa isteyen istediği devirde kullanabilir tabiki, ama dediğin gibi yokuş yukarı kimse 1500d/d ile yüksek viteste ilerleyemez bizim araçlarımızla...
tabikide işte dizellerde Arda bu çok önemli alt devirlerde olmaz çok yüksek devir de olmaz..o aralığı çok iyi tutturmamız lazım millet bas bas bağırıyor benzinliden dizele geçince ilk önce araştırın düzgün kullanmayı öğrenin diye boşa demiyorlar..

emrahisilti
30/10/2012, 10:36

abi taksici allah 1dir diyorsa inanma :)

tayfux
30/10/2012, 11:02
:D:D süper :D:D

rbcn
30/10/2012, 11:09

sadece Allah 1 dediğine inan demek istedin sanırım

emrahisilti
30/10/2012, 11:19
sadece Allah 1 dediğine inan demek istedin sanırım
ben taksicinin dediği lafa inanmam demek istedim.Öküzün altında buzağı arama.

fotobelit
30/10/2012, 12:26
ben taksicinin dediği lafa inanmam demek istedim.Öküzün altında buzağı arama.
Emrah kardeşim,benzetmeyi en azından başka şekilde yapsak daha doğru olurdu..

Ziyaretci040
30/10/2012, 12:34
Polemik yaratmakta üstümüze yok :) tebrik ediyorum arkadaşlar nerelerden nerelere geldiniz.

Araba adamın anlaşılan oki boş acemi bi şoför değil oda bişeylerin farkındadır.Neden uzadıki bu mevzu bu kadar.Sadece bi ses geliyor dedi olaylar nerelere kaydı. KEDİDİR O KEDİ motora kedi kaçmıştır. devam ya...

emrahisilti
30/10/2012, 13:12
Emrah kardeşim,benzetmeyi en azından başka şekilde yapsak daha doğru olurdu..
senide tebrik ederim

Luc
30/10/2012, 13:27

Dogru soze ne hacet :)

makeles
30/10/2012, 18:27
anteni kontrol ettim sıkıntı yok. 90340km oldu.
90bin bakımda sorayım bakalım nedenini bulabilecekler mi?
zincirlikuyu birmota gideceğim yine.
servis teknik uzmanı selçuk beyle test sürüşüne çıkarız belki.. :)
forumda çok merak ettik bi el at olaya diyeyim.. =P

uraaal
30/10/2012, 19:04
anteni kontrol ettim sıkıntı yok. 90340km oldu.
90bin bakımda sorayım bakalım nedenini bulabilecekler mi?
zincirlikuyu birmota gideceğim yine.
servis teknik uzmanı selçuk beyle test sürüşüne çıkarız belki.. :)
forumda çok merak ettik bi el at olaya diyeyim.. =P
tanıdıgım kadarıyla selçuk bey işini hakkıyla yapan ender servis personellerinden biri.gerçektende konuyu bir de ona sorun bakalım ne cevap verecek.en azından anten demeyeceğini tahmin ediyorum :D

Luc
31/10/2012, 00:21
Anten iyi espri oldu :D