PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yol bilgisayarında ki motor yağı uyarısı!!!!

vek66
28/10/2012, 09:28
arkadaşlar merhabalar herkese hayırlı bayramlar. dün ailemle birlikte pikniğe gidelim dedik gideceğimiz yere vardığımızda pek huyum değildir ama yanlışlıkla viteste olduğunu unutup debriyajtan ayağımı çektiğimde doğal olarak stop etti o sıra yol bilgisayarında motor yağı diye bir yazı gördüm tam o sıra arka kapı açıldı uyarısı gelmesi ile yazını devamını göremedim sonra bir kaç kere daha denedim ama olmadı birdaha. sizce ne olmuş olabilir ki... teşekkürler.

GP COSKUN
28/10/2012, 09:37
veli şu anda normal şartlarda kontağı açıp aracı çalıştırıdığında bir uyarı almıyorsan ve yağ seviyende normal ise korkacak bir durum yok
muhtemelen aldığın uyarı yağ basıncı düşük uyarısıydı oda ayağını aniden debriyajdan çekip stop ettirdiğin için ekrana gelmiş olabilir

vek66
28/10/2012, 09:44
teşekkürler Çoşkun abi taptığım kontroller neticesinde daha sonra herhangi bir uyarı görmedim . motor yağ seviyesi normal idi. senin dediğin gibi o sıra stop edince motor yağ basıncına alakalı olarak öyle bir uyarı verdi.

Bigbrother
28/10/2012, 14:53
Bu standart bir uyarı mesajıdır. Bu şekilde aracı her stop ettirdiğinizde aynı uyarıyı alacaksınız...