PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalkış sorunu

mmtkara
26/10/2012, 21:06
arkadaşlar 2007 punto 1,3 dizel yokuşta kalkışlarda gaz yemiyo olduğu yerde dewir düşüyo ama hareket ettikten sonra sıkıntı yok vites atmada sıkıntı yok bilgisayarla baktılar bişe çıkmadı düşük motorlu araçlarda olur diyor adam.3,5 senedir kullanıyorum hiç böyle bi sıkıntı yaşamadım neden olabilir yardımcı olursanız sewinirim...

adrentos
26/10/2012, 21:10
motor soğukken mi böyle yapıyor yoksa sürekli mi kullandığım bi doblo vardı soğukken motor bayırlarda gaz yemiyordu

emtue
26/10/2012, 21:12
Baski balata eskimis olabilir. Benimkide kalkarken torpido bile titriyordu, hele klimali hic kalkmiyordu; baski balata degisti su an inanilmaz farkli.

Yakit bariz azaldi ve artik gaza basmasam bile kalkmaya basladi.

Sanayide 200 lira parca, tornaci vs 150 TL de iscilik verdim, sonuctan memnunum. Bir kontrol ettirin derim.

mmtkara
26/10/2012, 21:15
her zaman böyle sıcak soğuk farketmiiyo.bugunde vites atarken debriyaja bastıgımda ses geliyo ama ısınınca geçiyo...bide emre nerde yaptırdın ben hiç iyi usta bulamadım bugune kadar...

cihankardes
26/10/2012, 21:28
volanı yemeden baktırın

halils2
26/10/2012, 21:40
aracım benzinli gerçi ama baskı balatam da sorun varken aracım kalkışlarda çok titreme yapıyordu ve kalmıyordu (düz ya da eğim farketmez) balatayı değiştirdikten sonra bu sorun ortadan kalktı. baktırın diyecem ama sökmek için 100-150 tl istiyorlar e söktürmüşken de değiştirmek en iyisi geçmiş olsun.

mmtkara
26/10/2012, 22:05
sagolun arkadaşlar en kısa zamanda baktırıyım yoksa başa bela açıcak gibi görünüyor...

Birkan61
26/10/2012, 23:22
Bende 1,3 90 HP vardı..

Metrocitynin arka tarafından aşağı inen bi rampa var.

O rampada duruyordu aracım park etmiştim.

Araçta annem babam ve ben 3 kişi vardık..

Dediğin şey o zaman benimde başıma geldi, araba devrini alıyor tam kalkacak devir düşmeye başlıyor çıkmıyor.

Motor hacminden dolayı.. Rampanın başından 1.viteste çıkıp denedim araç hareket ettikten sonra sıkıntı yok gazı gayet güzel yiyor ama dur kalkda kalkamıyor :)

Bi sorun olduğunu zannetmiyorum..

emtue
26/10/2012, 23:51
Benim gittigim bir usta var Topkapi'da hatta konuda actim son bakim sonrasi. Sahsen guvendigim birisi.

Yalniz forumdan bir arkadas sorun yasadi ve konusu mevcut. Ero Servis olarak aratirsan bir suru konusu var. Telefonu her konuda geciyor yine de vereyim.

Erhan usta: 05382186378

@Birkan 3 senedir olmayan olay yeni baslamasa ben de normal derdim ama Istanbul trafiginde aklima ilk baski balata geliyor. Aldigim gunden beri titreyen isteksiz kalkan araba su an masallah benzinli gibi seri kalkiyor.

emrahisilti
26/10/2012, 23:58
ne kadar dik yokuş olursa olsun kalkar diye düşünüyorum.Baskı balata sıyırıyor acil değişmeli

Birkan61
27/10/2012, 00:00
Birkan 3 senedir olmayan olay yeni baslamasa ben de normal derdim ama Istanbul trafiginde aklima ilk baski balata geliyor. Aldigim gunden beri titreyen isteksiz kalkan araba su an masallah benzinli gibi seri kalkiyor.

Tabi başka sorunlarda olabilir.. İhtimaller ile arabayı göstermemek olmaz araç gösterilsin :) Umarım bir problem çıkmaz..

emtue
27/10/2012, 00:37
Tabi başka sorunlarda olabilir.. İhtimaller ile arabayı göstermemek olmaz araç gösterilsin :) Umarım bir problem çıkmaz..

Ustad sensin :)

Birkan61
27/10/2012, 00:46
Ustad sensin :)

Estağfurullah, sana seviyorum plakasını yediğimmm :)

onur3606
27/10/2012, 21:27
1.3 mjet düşük motormuymuş :) aynı motor fiorinoyu da çekiyor. Deneyimlerime göre devir bir anda fırlayıp araç gitmeseydi baskı balata olabilirdi ama dizellerde dik rampalarda benzinli araçlardaki gibi redline yapıp çıkamıyoruz ne kadar gaz verirseniz verin kendi sabit devrinde yavaş yavaş çıkıyor(1. vites için) Üst viteslerde giderken rampada bir alt vitese atıp istediğiniz kadar bağırtabilirsiniz..

Birkan61
27/10/2012, 23:03
1.3 mjet düşük motormuymuş :) aynı motor fiorinoyu da çekiyor. Deneyimlerime göre devir bir anda fırlayıp araç gitmeseydi baskı balata olabilirdi ama dizellerde dik rampalarda benzinli araçlardaki gibi redline yapıp çıkamıyoruz ne kadar gaz verirseniz verin kendi sabit devrinde yavaş yavaş çıkıyor(1. vites için) Üst viteslerde giderken rampada bir alt vitese atıp istediğiniz kadar bağırtabilirsiniz..

1248 cc emsallerine nazaran zayıf kalıyor ama..

Şöyle söyliyeyim eski aracım 1.3 90 HP Grande Punto, şimdiki aracım 1.4 80 HP ibiza..

Rampadayken ibiza daha iyi gidiyor punto 90 beygir olmasına rağmen.. Klima açık kapalı bariz ibiza daha iyi bu konuda. Sebebini 1422cc olmasına bağlıyorum yani motor hacmine..

car_audio96
31/10/2012, 07:04
karbon temizleme yaptırın ve deneyin. motor acayip şahlanıyor bizzat şahidim

fotobelit
31/10/2012, 11:45
Yarım debriyaj gibi kalkmaya çalışınca(Araç kaymadan çıkıyım mantığı)Araç yığılıyor..Pati çekicek kıvamda ayarlayınca kalkıyordu..El freni ile biraz fazla gaz verince çıkıyordu..Bende 2006 75 lik 1,3 active modeli vardı..Yani bende bu böyleydi,sizdede aynı olabilir ama tabi baskıda olma ihtimali yüksek gibi..