PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start Stop devreye girmiyor

batgun
21/10/2012, 13:51
Selamlar,

Aracım 5aylık 2300 km de Punto S&S benzinli.

Biliyorum teknik servise gitmem gerekicek.Ama daha önce forumda başına gelmiş olan olabilir diye buraya yazıyorum.

Sorunsuz çalışan start stopum 2-3 haftadır devreye girmiyor.Hiçbir arıza ışığı vs yanmıyor.

Bunun üzerine bir de dün ciddi bir kaza atlattım.Her zaman girdiğim çokta keskin olmayan bir viraja yüksek hızla girdim..Araç başı k.çı dağıttı resmen(aracımda esp var).Karşı yola geçmeden toparladım.esp lambasıda yanmadı,devreye girmedi diye düşünüyorum.

İki olayı birleştirdiğimde acaba elektronik aksamdamı bir sıkıntı var diye düşündüm.

Servise götürmeden önce buradapaylaşmak istedim.

comanchee
21/10/2012, 23:48
muhakkak servise görünün

xarsi
21/10/2012, 23:55
geçmiş olsun.. ss ile ilgili durum normal değil.. gecikmeden servise giderseniz iyi olur..

posee
22/10/2012, 03:25
cok gecmis olsun allahtan bişi olmamıs, servise gitmek en mantıklısı olacaktır sanırım.. servisten sonra da sorunun nedenini ve cözümünü paylasıp bizide bilgilendirirseniz sevinirim

batgun
22/10/2012, 16:58
arife günü götürmeyi düşünüyorum
ne çıkarsa buradan yazarım

fota
22/10/2012, 17:31
s&s çalışması için belli şartlar var bunlara dikkat ettiniz mi?

hturna7
22/10/2012, 17:48
Bu esp fene basıldığı zaman çalışmıyor mu acaba?Benim de böyle bir olay meydana geldi, esp ışığı falan yanmadı, zor toparladım.esp de sanırım frenleme yapıyor.

GUNES
22/10/2012, 18:11
bayramın bir gün öncesine kalırsanız arabasız bir bayram sizi bekler....S&S bozuksa tamiri bir hayli uzun sürüyor...tamir etmezler değişim yaparlar...bir kez servisteyken bir araç vardı sabah gelmiş halen yapıyorlardı yarına kalır falan diyordu usta kulak misafiri olmuştum..bence yarın sabah hemen gidin...bayram araçsız olmaz:)

batgun
22/10/2012, 22:42
S&S in çalışma şartlarını bliyorum.İşin garibi tıkır tıkır çalışırken şimdi "hiç" çalışmıyor.
Bayram konusuna gelince zaten öğlene kadar çalışıyorlarmış..Sadece göstermek için götürücem.Parça değişimi,müdahale vs gerekirse bayramdan sonra getiricem

Bigbrother
24/10/2012, 17:31
Selamlar,

Aracım 5aylık 2300 km de Punto S&S benzinli.

Biliyorum teknik servise gitmem gerekicek.Ama daha önce forumda başına gelmiş olan olabilir diye buraya yazıyorum.

Sorunsuz çalışan start stopum 2-3 haftadır devreye girmiyor.Hiçbir arıza ışığı vs yanmıyor.

Bunun üzerine bir de dün ciddi bir kaza atlattım.Her zaman girdiğim çokta keskin olmayan bir viraja yüksek hızla girdim..Araç başı k.çı dağıttı resmen(aracımda esp var).Karşı yola geçmeden toparladım.esp lambasıda yanmadı,devreye girmedi diye düşünüyorum.

İki olayı birleştirdiğimde acaba elektronik aksamdamı bir sıkıntı var diye düşündüm.

Servise götürmeden önce buradapaylaşmak istedim.

Bazen ESP ışığı anmıyor... Benim de başıma gelmişti ve ESP'yi denemek için boş toprak bir arazi bulup boyna direksiyonu kırıp arkasını attırmak için uğraşmıştım. Her seferinde toparlamıştı ESP... ESP olmadan aracı toparlamak çok güç hele ki toprak yolda...

ESP'yi boş bir toprak veya kaygan yolda denemeye çalışın...