PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa çocuk kilidi nasıl iptal edilir?

ayaman
19/10/2012, 10:02
arkadaşlar 2009 corsam var bu aracın kapıları sürüşe geçtiğimde otomatik olarak dört kapıda kilitleniyo dışardan biri binmeye kalkınca habire düğmeye basmak zoruunda kalıyorum bunun dışında allah göstermesin bir kaza esnasında dışardan kapıyı açmak bir zulüm olur kapıların kilidini açmaya kalkıncaya kadar nalları dikeriz bana yardımcı olursanız sevinirim. bu fonksiyonu nasıl iptal edeceğim

Misafir046
19/10/2012, 10:12
Bence iptal ettirme.

Neden dersen ?

Aracta degerli kıymetli bir esyan olur.LAptopun olur vs ısıklarda yada yogun trafıkte alır kacarlar valla.

O yuzden bence kalsın.

Kaza anı olayın da haklısın ama.

ayaman
19/10/2012, 10:15
dediğin çok mantıklı zaten trafiğin yoğun olduğu sürejkli dur kalk yapılan yerlerde manuel olarak kilitleyebiliyorsun. ama her seferinde olmadık yerde çat çut sinirimi bozuyor . bazen çok gereksiz olabiliyor

Ziyaretci036
19/10/2012, 10:19
serviste devre dışı bırakırlar otomatik kapı kitlemeyi.

ozdkay
19/10/2012, 10:22
yalnız sorduğunuz soru ile başlığınız farklı şeyler.. çocuk kilidi arka kapıların içerden açılmasını engelleyen bi durum. sorunuz ise otomatik merkezi kilit iptali ile alakalı.. corsaları bilmiyorum bazı araçlarda merkezi kilit tuşuna 5 sn kadar basılı tutunca ses geliyor. bu şekilde devreye alınıp veya iptal edilebiliyor

kadircimen
19/10/2012, 10:22
Bildiğim kadarıyla otomatik kilitlenen kapılar kaza esnasında açılıyor.

tayfux
19/10/2012, 10:32
hocam çok basit sinyal ile selektör kolununun ikisinde kontak takılıyken kendine doğru çek ve biraz bekle yol bilgisayarında menüler gelecek oradan ayarlayabilirsin o da olmaz ise herhangi bir opel servisinden tech2 cihazını bağlat ve iptal ettir..

ayaman
19/10/2012, 10:53
teşekkürler hepsini deneyeceğim

ayaman
19/10/2012, 10:54
yalnız sorduğunuz soru ile başlığınız farklı şeyler.. çocuk kilidi arka kapıların içerden açılmasını engelleyen bi durum. sorunuz ise otomatik merkezi kilit iptali ile alakalı.. corsaları bilmiyorum bazı araçlarda merkezi kilit tuşuna 5 sn kadar basılı tutunca ses geliyor. bu şekilde devreye alınıp veya iptal edilebiliyor
teşekkürler ben ikisinin aynı şey olduğunu sanıyordum ;)

ayaman
19/10/2012, 12:36

bunu denedim olmadı :(

ayaman
19/10/2012, 12:37
hocam çok basit sinyal ile selektör kolununun ikisinde kontak takılıyken kendine doğru çek ve biraz bekle yol bilgisayarında menüler gelecek oradan ayarlayabilirsin o da olmaz ise herhangi bir opel servisinden tech2 cihazını bağlat ve iptal ettir..

bunu da daha yeni denedim silecekler çalışı uzunlar yanıyo işler karmakarışık oldu yani hiç olmadı :(

SteinGP
19/10/2012, 13:12
Bildiğim kadarıyla otomatik kilitlenen kapılar kaza esnasında açılıyor.

aynen öyle. kaza esnasında kapılar otomatikman açılıyor.