PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 Punto Fiat finans dosya masrafı

teacherofenglish
19/10/2012, 01:00
Arkadaşlar forumda geçen gün bir arkadaş şu 550 tl dosya masrafıyla ilgili bişeyler yazmıştı.sonra pek ses çıkmadı.Acaba Puntosunu yeni alıpta dosya masrafını geri almak için girişimde bulunanlar varmı aranızda?Ben bu işi araştırıyorum banka dosya masrafları kesin geri ödenecekmiş finanstan da geri alalım.Beraber Fiat Finansa dilekçeyle başvuru yapalım

dogus618
19/10/2012, 03:27
Bole bisi varsa bende yaninizdayim yeni linea aldim ayni sekilde o masrafi bendende aldilar

motor delisi
19/10/2012, 07:58
550 tl değil 520 tl ben başvurdum 2 tane punto almıştım 2 sindede 520 tl den 1040 tl kestiler dilekçemi aldığım bayiyeverdim ve orasıda yapı krediye verecek sonucu ise %95 paramın iadesi olacakmış. eğer derlerseki dosya masrafları ödenmıyor, aynen şöyle demeniz gerekir. Ozaman dilekçemi aynı şekilde bağlı olduğunuz kaymakamlığa ileticem. Ozaman tutuşuyo bi tarafları ödemek zorunda kalıyorlar.

yengecbaris
19/10/2012, 08:32
Ben alırkende dosya masrafı kesmişlerdi. Bende sizinleyim..

Misafir046
19/10/2012, 09:50
Ben daha öncede almıstım punto..

Su prosedürü anlatın ne yapıcaz nasıl dilekçe olacak bende alayım paramı.

Mesele ben ilk arabamı Trabzon tunalar fiattan
ikinci arabamı izmir birmottan aldım.

ilk arabanın kredisi bitti kapattım bile.2010 sonundaydı.

hadi su konud adım atalım.

ilyas87
19/10/2012, 12:09
0 faizli araba aldık ama 36 ay vadeli. Dosya masrafını da alabiliyorsak iyiymiş. nasıl olacak bu nereye başvuracağız.

1 yıllık bakım parası :)

teacherofenglish
19/10/2012, 17:35
Arkadaşlar ben aracı aldığım yeri aradım."genel merkeze bize deil başvuru" dediler.Ben de önce bilgi alayım diye Fiat Finansa e-mail attım.ancak geri cevap gelmedi.yani tınlamadılar.Bir arkadaştan duyduğum kadarıyla "Yazılı Dilekçe ile Fiat Fianas'a 550tl dosya masrafı ödediğini gösterir dekontu iste" dedi.Ben de zaten elimdeki satış sözleşmesinde benden bu paranın tahsil edildiğini gösterir kısım var dedim.Şimdi süreç şöyle olacak muhtemelen:Fiat Finansa bizlerden haksız yere kredi kullanırken kredinin kabulü için dosya masrafı adı altında bu paranın kesildiğini ancak yapılan dosya masrafının aslında bu tutarın çok altında olduğunu ve ödemeseydik kredimizin çıkmayacağı mecburen okuyupta başka çaremiz kalmadığından imzalayıp ödediğimizi anlatan bir dilekçe ile başvurup parayı istemek ve beklemek.Fiat bu yazılı dilekçe hakkımıza cevap vermek zorunda.Yok olumsuz mu cevap geldi işte o zaman tüketici hakem heyetine başvuruda bulunmak.Ben böle yapmayı düşünüyorum açıkçası.Saygılar

segin
20/10/2012, 02:07
buraya örnek bir matbu oluşturalım yazalım dilekçeyi verelim, berk sen yaptıysan aşama aşama paylaş kardeşim bizde yapalım kopya çekerek :)

fota
20/10/2012, 09:35
benim bildiğim kadarıyla da bankalar açılan davaya karşı bir dava açıyor.

SAGLIKCI55
29/07/2013, 14:12
Arkadaşlar dosya masrafı iadesi ile ilgili başvuruda bulunup sonuç alanlar var mı acaba? 2 aracım için kesilen dosya masrafı iadesi için başvuru yapmayı planlıyorum. Bilgisi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim.

henky
29/07/2013, 16:03
Bence boşuna uğraşıyoruz aldığı parayı kımse gerı vermez bu devlette.

000111
29/07/2013, 16:07
Biz parayi geri aldik tam detayini bilmiyorum cunku o islerle babam ilgilendi bildigim kadariyla tuketici hakem heyetine dilekce veriyorsunuz ve yogunluga gore 3-4 ayda cevap geliyor ve firma sizi ariyor parayi nereye yatiralim diye hesap numarasi istiyor

Battal
29/07/2013, 16:50
Bankaların kredi kullanırken aldıkları dosya masrafı nasıl alınıyorsa, aynı prosedür burda da geçerlidir diye düşünüyorum.

teacherofenglish
29/07/2013, 22:03
Arkadaşlar dosya masrafı iadesi ile ilgili başvuruda bulunup sonuç alanlar var mı acaba? 2 aracım için kesilen dosya masrafı iadesi için başvuru yapmayı planlıyorum. Bilgisi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim.
Merhabalar.Öncelikle bu olayı burda geçen sene konuştuk ancak bir sonuç çıkmamıştı.Sonra yine gündeme geldi ve ben bu sefer hakem heyetine başvuru yaptım.Bakalım haber bekliyorum daha 1 hafta oldu.Olumlu -olumsuz çıkan sonucu paylaşıcam burdan.Bazı arkadaşlar Fiat Finanstan geri almış parasını.

GUNES
27/09/2013, 11:43
konu başlığı açmadan önce forumda aradım bu sayfa çıktı arkadaşlar..yaklaşık 2 ay önce Adana Çukurova Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaptım ve sonuç olumlu çıktı. Ancak; olay şimdi başlıyor... Koç Fiat Kredi'yi aradım.. elimde kararın olumlu olduğuna dair belge var süreç nasıl işliyor diye sordum..karşımdaki arkadaş pek oralı olmadı...biz mi size gidin kaymakalıktaki hakem heyetine başvuru yapın dedik gibi cümleler sarfedip kendilerine bu parayı ödeyin diye bir yazı gelmediğini söyledi...internetten biraz araştırma yapınca icra yoluyla bu 550 tl'yi tahsil edebileceğime dair sonuçlara ulaştım...bu icra yoluyla alan arkadaşlar var mı sormak isterim.. ki zaten icra micra iyice umutsuzluğa kapıldım...sizler ne dersiniz?

demedimmi
28/09/2013, 17:05
İcra yolunu tercih etmelisin. Fiat kimse uğraşmaz mantığı ile yaklaşıyor. Bir arkadaşım finansbank'tan icra yolu ile tahsil etti mahkeme masraflarıda karşı tarafa kalıyor.