PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo sağ ön cam

segin
18/10/2012, 12:11
arkadaşlar dün 3. kez birmota gittim sağ ön cam üzerinde yağ yada silikon gibi bir madde bırakıyor inip kalktığında. Camı kapattığında yada açtınğında sona dayandığında garip bir ses geliyor sanki zorlama gibi, dün ustayla tartıştım böyle şey olmaz diye adam başka evoda dinletti ondada aynı problem var, neyse ben halletmeye çalışıcam dedi ama cam yine aynı üzerinde yağ yada silikon maddesi bırakıyor çizgi çizgi güneş altında kaldığında ses çıkararak inip kalkıyor, ve cam sona dayandığında aynı sese devam ediyor. sebebini bilen daha önce yaşayan yada şu anda yaşayan bana yardımcı olabilecek herkezden yardım bekliyorum..

Engin_T
18/10/2012, 12:14
Aracınızda cam filmi varmı? Benim aracımda da sağ ön camı kapattıktan sonra kaldırmaya devam ederseniz lastik sesi geliyor..

SteinGP
18/10/2012, 12:20
sabunlu suyla sil abi. benim eski puntoda yapıyordu. sabunla güzelce sildikten sonra 3 4 defa indirip kaldır camı, ses kesilir muhtemelen..

segin
18/10/2012, 12:54
evet film var ama filmsiz camda da denedik başka bir evo da aynı şeyi yapıyordu.
Can serviste usta yıkadı ama fayda yok sorun birmottamı acaba :D

SteinGP
18/10/2012, 13:10
abi sen o zaman direk sabun sür bütün cama :D valla ben nasıl çözdüm tam hatırlayamıyorum ama, %90 sabunla halletmiştim.

segin
19/10/2012, 14:50
abi sen o zaman direk sabun sür bütün cama :D valla ben nasıl çözdüm tam hatırlayamıyorum ama, %90 sabunla halletmiştim.
deneyelim bakalım
:D

multispace
20/10/2012, 08:36
ses yapmalara karsı tempramda kanalları arap sabunuyla temizlemiştim ve kesmişti arkadaşlar.. gecici ve pratik çözüm :)