PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto bagaj kapısı açılmıyor.. Bi el atalım arkadaşlar

BLACKND
17/10/2012, 13:19
Arkadaşlar merhaba, geçen gün aracımın bagajını açmak için içerdeki bagaj açma düğmesine bastım fakat tık yok, sonra anahtardaki düğmeden denedim yine tık yok ama mesela içerden düğmeye bastığımda bir ses geliyor , anahtardaki bagaj açma düğmesine bastığımdada aracın kapısı açılıyor gibi 4lüler yanıyor ama bagaj açılmıyor başına böyle birşey gelen arkadaşlar varsa ve sanayiye servise gitmeden çözebileceğim önerisi varsa benimle paylaşmasını rica ediyorum.

biyologX
17/10/2012, 13:28
Bagajın açılmaması elektriksel gibi duruyor. Arka koltukları geri yatırarak içerden bagaj kapısı açma şansın var o şekilde açarak bagajın kilit sistemine bir bak derim. Nasıl açılacağı kitapçığında mevcut Bagaj kilidinin olduğu yerde bir tırnak var onunla açılıyor. Kitapçığın yoksa forumda var indirebilirsin.

Kitapçık için:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/11486-grande-punto-kullanici-el-kitabi-tum-modeller.html

BLACKND
17/10/2012, 13:39
Bagajın açılmaması elektriksel gibi duruyor. Arka koltukları geri yatırarak içerden bagaj kapısı açma şansın var o şekilde açarak bagajın kilit sistemine bir bak derim. Nasıl açılacağı kitapçığında mevcut Bagaj kilidinin olduğu yerde bir tırnak var onunla açılıyor. Kitapçığın yoksa forumda var indirebilirsin.

Kitapçık için:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/11486-grande-punto-kullanici-el-kitabi-tum-modeller.html

Gökhan kardeşim teşekkürler bi dediğini deneyeyim olmadı elektrikci bir arkadaşa götürecez o zaman:agri:

biyologX
17/10/2012, 13:55
Gökhan kardeşim teşekkürler bi dediğini deneyeyim olmadı elektrikci bir arkadaşa götürecez o zaman:agri:Rica ederim kardeşim. Kitapçıkta belirtilgiği gibi tırnaktan açtıktan sonra kilit tertibatını bir kontrol et. Bazı arakadaşlar kilit tertibatını temizlemek için bazı şeyler kullanmıştar.
Bunun gibi:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/26120-bagaj-kilidi-sorunsali.html

Ayrıca bagajı açan elektrik askamın soktinde temassızlık olabilir. O soketlerede bi bak derim. Soketlerdeki temezsızlık gibi basit bir sourn da olabilir. Umarım sanayiye gitmeden veya değiştirmeden çözersin.
Saygılar..

car_audio96
31/10/2012, 07:10
arka koltukları kaldırarak içerden aç ve bagaj kaldırma kolunun oralara 2 3 kere yumruk at düzelir

fotobelit
31/10/2012, 11:37
arka koltukları kaldırarak içerden aç ve bagaj kaldırma kolunun oralara 2 3 kere yumruk at düzelir
Yumruk yetmezse birde kafa at :)..Şaka bir yana bir şey sıkışmış olmasın..

uLTRa GP
31/10/2012, 11:55
=) yumrukla çözülemeyen problem yoktur özellikle Türkiyede iseniz

eye of the tiger
31/10/2012, 12:04
Arkadaşlar merhaba, geçen gün aracımın bagajını açmak için içerdeki bagaj açma düğmesine bastım fakat tık yok, sonra anahtardaki düğmeden denedim yine tık yok ama mesela içerden düğmeye bastığımda bir ses geliyor , anahtardaki bagaj açma düğmesine bastığımdada aracın kapısı açılıyor gibi 4lüler yanıyor ama bagaj açılmıyor başına böyle birşey gelen arkadaşlar varsa ve sanayiye servise gitmeden çözebileceğim önerisi varsa benimle paylaşmasını rica ediyorum.

Aynı sorunu bende yaşadım.Bagaj kapağım içeriden ve anahtardan açılmıyordu.Servise gittim onardılar.Fakat onarımdan 2 gün sonra tekrar aynı sıkıntıyı yaşadım.Bunun üzerine tekrar servise gittim sorunun devam ettiğini bildirdim.Bu seferde onarılan bagaj kilit mekanizmasını komple değiştirdiler garantiden.Çok şükür 6 aydır sıkıntı yaşamadım.

Puntojet07
31/10/2012, 22:32
Benim bagaj değil ama sol kapı sıkıştı aynı şekilde içerden dışardan kar etmiyor, girdim çukurlu tümsekli bir yola, amortisörleri çok zorlamadan ön takımlara zeval vermeden sağ sol manevralarda tümseklerden hoplayıp çukurlarda slalom yaptım kapının açılası geldi, öncesinde iki gün uğraşmıştım:) Türkiyede çözümsüzlük diye birşey yok, sadece henüz denenmemiş yöntem vardır :) Umarım problem çözülür dostum, kolay gelsin.

slmgns
12/07/2015, 02:54
Aynı sorun bugün benim araçta da olsun ilk mesajda yazanların aynısı önerebileceğiniz başka bir şey var mı bu söylenenleri yarın deneyeceğim ama.