PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 80000 Bakım için kullanılması gereken parçalar.

Ziyaretci040
16/10/2012, 23:36
Merhaba arkadaşlar,

80000 periyodik bakımım tam olarak gelmiş durumda ve almamı önerdiğiniz parçalar varmı misal opar filtre grubumu almalıyım yada farklı bir marka alıp kullanan var mı? Polen dışındaki tüm filtreleri değiştiricem. Filtre ve yağ bakımı dşında ise disk fren düşünüyorum.Yapmam gereken extra bir olay varmı? Carbon clean kesinlikle düşünmüyorum aklımda sorular var çünkü. Bunlarla alakalı bana yardımcı olun lütfen.Şimdiden teşekkür ederim.

Not:Uzun tartmalar sonucu dışarıda kendim yapmaya karar verdim zaten ufak tefek anlıyorum nacizane olarak , yerde var serviste 450 tl istiyor ne biliyim içime oturmasın dedim.

kadir1982
16/10/2012, 23:50
bende benimde 80000 bakımım yaklasıyor yağ ile birlikte tüm filitreler değişiyor ve carbonclin + manifold temizliği yapılıyormuş servise sordum 450 fiyat verdiler aslında bu işlem için bu fiyat fazlamı bilmiyorum sizce bana uygun geliyor bir yandanda serviste 130- 150 tl arası mazot filitresi buna yağ ve temizliğide eklersek çokta değil sanırım

Ziyaretci040
16/10/2012, 23:53
bende benimde 80000 bakımım yaklasıyor tüm filitreler değişiyor ve carbonclin + manifold temizliği yapılıyormuş servise sordum 450 500 tl arası fiyat verdiler

Manifold ve carbon clean gerek duymadım gerçi periyodik bakımda olması şart diyenler var ancak ne biliyim.İçime sinmedi bi işleme o kadar para vermek gerekirse gider gene dışarıda yaptırırım ekstra olarak onu yapabiliceğimi sanmıyorum.

Ama diğer yağ değişimi işte filtre değişimi falan yaparım.Parçalanmanın bir mantığı yok ufakda olsa elimden geliyorsa yaparım.

kadir1982
17/10/2012, 00:04
carbon ve manifold temizliği yapılsa iyi olur bence daha öncedende yapılmadıysa ben bir kaç ay önce emme manifoldunun girişinde yağ terlemesi gibi birşey vardı söktüm giren boruyu manifoldun girişinin nerdeyse %50 kurum bağlamıştı temizleye bildiğim kadar temizledim fakat sadece girişi temizlenmiş oldu ben kendi adıma carbon ve manifold temizliği yaptırmak istiyorum

Ziyaretci040
17/10/2012, 00:08
Yaptırıcam zaten ancak serviste değil :) Soyguncularmış gibi geliyor çalışanlarla alakalı herhangi bir sıkıntım yok.Ancak fiyatlardaki farklılıklara deli oldum inan Beylikdüzü birmot 650 tl fiyat verdi şok oldum medos 400 gibi bişey tutucaktır dedi. Şimdi nasıl güveniceksinde gidip yaptıracaksınki?

abulbul08
17/10/2012, 00:13
Kitapçıkta 80000 km bakımda yapılması gerekenler yazıyor.
Ona bakarak bakımı yapabilirsiniz.

Ziyaretci040
17/10/2012, 08:13
Ben zaten bakımda neler yapılıcağını biliyorum sadece marka olarak falan ne kullanıyım diye sordum :)

Ziyaretci040
17/10/2012, 10:48
Evet arkadaşlar bakımlarını dışarıda yaptıran ve bu parçadan memnun kaldım diyecek yok mu?

ozdemir58
04/01/2013, 15:43
80.000 bakımında
yağ+hava+polen =30 tl
mazot filtresi =50 tl
motor yagı (selenia) = 70 tl
işçilik =30 tl

Artı

manifolt temizliği çok para istemeseler gerek...bilen için kolay bır işlem...

lithium_
04/01/2013, 16:15
Yaptırıcam zaten ancak serviste değil :) Soyguncularmış gibi geliyor çalışanlarla alakalı herhangi bir sıkıntım yok.Ancak fiyatlardaki farklılıklara deli oldum inan Beylikdüzü birmot 650 tl fiyat verdi şok oldum medos 400 gibi bişey tutucaktır dedi. Şimdi nasıl güveniceksinde gidip yaptıracaksınki?

güvenememeniz serviste yapılan işlemlere mi? eğer öyle ise ben bütün bakımları serviste yaptırıyorum ve aracın yanında bekliyorum, yapılan bütün işlemleri görüyorum. güven probleminiz bu yüzden ise sizde böyle yapabilirsiniz.

ozdemir58
04/01/2013, 16:52
güvenememeniz serviste yapılan işlemlere mi? eğer öyle ise ben bütün bakımları serviste yaptırıyorum ve aracın yanında bekliyorum, yapılan bütün işlemleri görüyorum. güven probleminiz bu yüzden ise sizde böyle yapabilirsiniz.

Her servsin buna iizn vereceğine inanmıyorum....